Serkan Erdoğan “Biz favori değiliz ama…”

Frutti Extra Bursaspor'un başarılı Koçu Serkan Erdoğan son dakika içinde kazandıkları Ormanspor maçından sonra konuştu.

Serkan Erdoğan “Biz hiçbir maça zaten favori olarak çıkmıyoruz. Bunu da takım çok iyi biliyor. Dolayısıyla biz maçı son saniyeye kadar değerlendirmeye çalışıyoruz. Takım bunun bilincinde. Bugün Ormanspor gerçekten ilk yarıda müthiş yüzdeli oynadı. Ama bizim çocuklar iyi karakterli oyuncular, maçın sonuna kadar kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar ve kazandılar. Hepsini tebrik ediyorum.” dedi.

Yoluyla
Basketfaul

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Apolitik yorumuna yanıt olarak

   tıpkı basketbolda olduğu gibi, futbolda da başarı isteniyorsa yalçın koşukavakta en az serkan Erdoğan kadar gerçek ve doğruları rahat konuşabilmeli.
   buna o imkanı ve ortamı kulübün sahipleri sayılan yerel medya ve taraftar sağlamalı ama bu ikili, anlatmak istediğim bu önemli ayrıntıyı anlayıp değerlendirecek düzeyde değil.

   12
   1
   1. @Ufuk1117 yorumuna yanıt olarak

    Ranieri Leicester City’nin son maçına kadar bu tarz açıklamalar yaparak takımın üstündeki objektifleri egale etmeye çalışmıştı.Buna benzer bir şey sanırım.Şampiyonluğa koşarlarken hedefimiz ligde kalmak diye demeç veriyordu.Gerci bunu dillendirmek için fazlasıyla erken ancak FB,Efes haricindeki takımların ne kadar şampiyonluk oranı varsa bizim de o kadar var.Bir de kağıt üstündeki gerçeklerin dışında sahada yaşanan gerçekler var.Zaman ne gösterecek bilemeyiz.Şampiyon oluruz gibi bir iddiam da yok gerçi.Demek istediğim takım oynadığı oyunla,taraftarla,yönetimle müthiş bir başlangıç yaptı(maşallah).Hoca da bu durumun bozulmasını engellemek için böyle açıklamalar yapıyor olabilir.

    48
    2
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Ya arkadaş basketbol haberlerine bulaşma bari. Senin gibi tipler yüzünden futbol haberlerinin yorumlarını okumaz oldum. İşiniz gücünüz taraftara sallamak. Basketbol takımı yense de yenilse de zevk veriyor. Geçmişinde Moğolistan ligi bile olan NCAA in 2. liginden çıkmış bir oyun kurucuyla BSL de oynamaya çalışıyoruz. 7 kişilik rotasyonumuz var. Kalan oyuncuların içinde boş kalsa airball atacak adamlar var. Serkan Erdoğan bu 12 oyuncudan bir takım oluşturmayı başardı ve bu takımın sayı ortalaması 80. Savunmada problemler var. O da zamanla hallolur. Böyle bir takıma, böyle bir hocaya kim niye tepki göstersin. Takımın iyiliğini isteyenlere, hataya hata, yanlışa yanlış, adam kayırmaya adam kayırılıyor diyenlere sallamak moda oldu.Malum iyi prim yapıyor.

   6
   2
    1. @Apolitik yorumuna yanıt olarak

     O zaman eleştirene eliştirisinde yanlış tarafların olduğuna dair argumanlarla cevap vermek gerekir değil mi. Herkesin dönüp kendine bir bakması lazım. Bu forumda malesef yanlışa yanlış diyen insanları elinden gelse linç edecek, ağzından hakaretten başka birşey çıkmayan kişiler mevcut. İnsanlara boş yere saldırmanın anlamı yok. Basketbol haberinin altına gelipte saçma sapan yorumlarla insanları germenin de anlamı yok.Bir de son dönemde sadece bizde değil bütün Türk kulüplerinde futbolcusundan teknik adamına, başkanına kadar taraftarı suçlama alışkanlığı oluştu. Bazı kişilerde buna çanak tutuyor. Diyorum ki durup dururken basketbol takımının haberinin altında böyle bir yoruma hiç gerek yok.Bırakın başka şeyleri de basketbol konuşun.

  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Barzolar,basketbol maçına pek gelmez, onlar kaburgasi çatlak bir şekilde maça devam eden Selçuk Şahin’i yuhaaaalarr,küfür eder basketbol elit spordur zeka ve ıq ister… o yüzden barzo taraftarlara hitap etmez…?

   11
   7
 1. transfer dönemi devam ediyorsa, sponsor desteği ile minimum 2 oyuncu katılsa kadroya iyi olur. Çok dar bir rotasyonla oynuyoruz iki maçtır.

  13
 2. Öncelikli hedefimiz ligde kalıcı olmalıdır ligde kalmayı garantiledikten sonrada hedef ilk 8 e girip playoff lara kalmaktır..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu