Sergen ve Tolunay’a futbolcular karşı çıktı!

 

Sergen Yalçın’la telefonla, Tolunay Kafkas’la yüz yüze görüşen Başkan Ali Ay’a oyuncuların cevabı netti: “Ne yapacaksak biz yapacağız… Kimseye ihtiyacımız yok. Sadece baş başa kalmaya ihtiyacımız var.”

 

Zaman herşeyin ilacıdır derler ama şu sıralar bizim adımıza saniyeler bile yıl gibi geliyor, geçmek bilmiyor…

Ligden düştük mü?”, “Yok yok ben Trabzonspor’u yeneceğimize inanıyorum”, “Şansımız ne abi?”, “Acaba yeni bir hoca gelse katkısı olabilir mi?”, “Trabzon’un da kimler oynamıyor?”, “Alanya’nın yabancılarının yaptığını görüyor musun?”, “Hiç umudum yok”, “Umudumuz var”, “Futbolculardan bir kereliğine sorumluluk almalarını bekliyoruz. Ayakları da kopsa bu maçı kazanmalılar” vs. gibi soru ve yorumlarla muhatap oluyoruz/oluyorsunuz…

O nedenle; cumartesi günü bir an önce gelse maç oynansa ve ne olacaksa olsun durumundayız hepimiz…

 

OLUMLU DÜŞÜNMEK İSTİYORUZ

 

Böyle bir ruh haliyle Ordu’ya geldik dün sabah… Bursaspor’un eski kaptanı Ömer Kılıç’la buluştuk. Onun duygularını, önerilerini dinledik. Ardından takımı karşıladık… Futbolcuların havasıyla ilgili havadisleri birazdan anlatacağım…

Yalnız, şunu görüyorum; bu sezon belki de çok fazla hissetmediğimiz, duyamadığımız kadar birlik beraberlik havası var camiada…  Herkes, bir şeyler yapma gayretinde… Bilet alanlar uçakla, araç bulanlar karayoluyla Trabzon’a yolculuk hazırlığında. Ben de bunun olumlu yansıyacağına inanıyorum, inanmak istiyorum…

 

İKİ KRİTİK GÖRÜŞME

 

Adnan Örnek’in “Şok” istifası sonrası yeni bir hoca sizce katkı sağlayabilir miydi? Yönetim, doğal olarak her yolu deniyor… Önceki gün iki isimle temasa geçtiler… İlki Sergen Yalçın’dı… Başkan Ali Ay, Sergen’le telefonla görüştü…

Diğeri ise Tolunay Kafkas. Başkan Ali Ay, Tolunay Hoca’yla İstanbul’da yüz yüze görüştü… İki hocayla da fikir alışverşinde bulundu… Görüşlerini aldı. Ardından da Özlüce’de oyuncularla bir araya geldi… Onlara da sordu; “İsterseniz Sergen Yalçın veya Tolunay Kafkas’ı getirelim…” Futbolcuların ise Başkan’a cevabı netti: “Biz yeni bir hoca istemiyoruz… Ne yapacaksak biz yapacağız… Kimseye ihtiyacımız yok. Sadece baş başa kalmaya ihtiyacımız var. 33 haftayı bize hatırlatacak herşeyden uzaklaşmak tamamen Trabzonspor maçına odaklanmayı istiyoruz…”  

Sergen Yalçın ve Tolunay Kafkas’la ilgili detaylara girmeye gerek yok… Artık herşey Ordu’ya gelen futbocuların elinde… 

 

BOMBA GİBİYİZ  

 

Takım akşam saatlerinde Ordu’ya geldi. Başkan Ali Ay, antrenörler Mustafa Er, Ivko Gançev ve şampiyon kaptan Ömer Erdoğn’la havalimanında ayak üstü sohbet ettik.

Genel hava, endişe var ama umut ve inanç daha ağır basıyor… Başkan Ay, kırgın, biraz ağlamaklı fakat takıma olan güveni tam… Mustafa Er’e sordum “Nasıl durum?” diye, “Bomba gibiyiz abi” diye karşılık verdi. Gançev, “İyiyiz. Mental olarak da herkes olayın bilincinde. Cuma gününe kadar buradayız. Ömer Kılıç sağolsun idman sahamızı halletti. Cuma günü Trabzonspor’dan antrenman sahası talebimiz oldu. Olumlu olursa orda yapacağız olmazsa son çalışmamız Ordu’da olacak. Herkes dua etsin” şeklinde konuştu.

 

GEÇMİŞİ UNUTALIM

 

Ömer Erdoğan’ı takdir ettim; “Takımla birlikte olmak istedim. Otelde oyuncularla konuşacağım ama genel havayı iyi gördüm. Hepimizin artık geçmişi unutmamız gerekiyor. 3-4 gün tamamen buraya odaklanalım. Oyunculara da bunu söyleyeceğim. Geride kalan 33 haftayı unutmalarını isteyeceğim” diye konuştu. 

Orhan Güney

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu