Serdar Kurtuluş “BJK taraftarı Bursa’ya aynı gözle bakıyor!”

29 yaşındaki tecrübeli sağ bek Serdar Kurtuluş, kampı şöyle değerlendirildi:

“Kampın ilk etap çalışmalarını Bursa’da tamamladık. Yaklaşık üç gündür buradayız. Temmuz ayının sonuna kadar çalışmalarımız Avusturya’da sürecek. Açıkçası kamp dönemleri hocalar ve futbolcular için yoğun geçer. Oynayacağımız hazırlık karşılaşmaları var. Eksiklerimizi görmemiz açısından iyi fırsatlarımız olacak. Amacımız eksiklerimizi bu kamp döneminde görebilmektir önemli olan.

“BURSASPOR’DAN AYRILDIĞIMDA DAHA 19 YAŞINDAYDIM”

Kariyerime baktığınız zaman çok gezen ve kulüp değiştiren bir oyuncu olmadım. Gittiğim kulüplerde mücadele ettim. Giydiğim formaya saygı duydum. Bursaspor Kulübü’nün ve formasının yeri bende ayrıdır.  Çünkü beni futbola kazandırdı. Profesyonel hayatıma burada başladım. 10 yıl sonra futbola başladığım, şehrime geri döndüğüm için mutluyum. İnşallah bana güvenenleri mahcup etmem ve bana verilen görevi en iyi şekilde yapabilirim.

“YEDEK KULÜBESİNDE AĞLAMAM ABARTILDI”

Bu konu aslında çok abartıldı. Sonuçta her insan duygusaldır. Bazen sevinirken, bazen sinirliyken bazen de mutluyken ağlayabilir. Bunlar çok normal şeyler benim o tepkim verdiğimiz emekleri alamamış olmamdan dolayı olmuştu. Bunlar şimdi geçti. Bu demek oluyor ki giydiğim her formayı severek, hakkını vererek yapan biriyim. Burada da böyle olacak. Her zaman saygılı olacağım camiamı ve bu insanları saygıyla temsil edeceğim. Bu benim futbol kariyerim boyunca böyle devam edecek.

“BEŞİKTAŞ TARAFININ DA BURSA’YA BAKIŞI AYNI”

Bursaspor taraftarı Beşiktaş’ı nasıl görüyorsa onlar da Bursaspor taraftarını aynı şekilde görüyor. Beşiktaşlı taraftarlar gelsin burada maç izlesin bizim taraftarımız oraya gitsin. Bu husumet ne zaman biter bilemiyorum. Ben oynadığım dönemde başlamıştı bu olaylar, geri geldim hala devam ediyor. İnşallah kısa sürede düzelir. Ben Bursaspor forması giydiğim için çok mutluyum. 

“GENÇLER İÇİN YETENEK VE MÜCADELE ÖNEMLİ”

Bursaspor U-21 takımı geçen sene şampiyon oldu. Yakından takip ediyorum altyapıyı. Bursaspor’dan çıkan oyuncuları toplasak çok iyi 18 kişilik kadro çıkar ve iddialı bir kadro olur. Kampta bulunan kardeşlerimi iyi oyuncular bu şansları değerlendirmeleri gerekiyor. Ben de zamanında altyapıdan çıktım. Onların ne duygular yaşadığını biliyorum. Yetenek ve mücadele önemli, umarım bu fırsatı iyi değerlendirirler.

“BATALLA TAKIMIN LİDERİ”

Batalla ile ilk kez aynı takımda oynama fırsatı buluyorum Daha önce rakip olarak bir çok kez karşılaştık. Takımın lideri 10 numara pozisyonunda oynuyor. Kaliteli işler yapıyor. Umarım bu sene de biz katkı sağlayacaktır. Onun da katkılarıyla gol yollarında iyi işler yapacağız.

“BURSASPOR’UN HEDEFİ HER ZAMAN ÜST SIRALARDIR”

Bu sene bizim hedefimiz üst sıralar olmalı ilk beş, ilk üç sıraları yakalamalıyız. Takım olmak çok önemli  sahada mücadele eden çok koşan bir takım olmak istiyoruz. Ortamımız ve arkadaşlığımız çok güzel. İnşallah bunu sahaya yansıtırsak iyi işler çıkartabiliriz.

Zaman zaman tepkiler olabilir. Övgüler de olabilir. Biz sahaya kazanmak için çıkarız. Kötü oynayabiliriz ama kötü mücadele edemeyiz. Taraftarımız bizi mücadele ederken gördükçe destek verecektir. Futbol onlarla güzel özellikle Bursaspor taraftarı büyük bir gruba sahip takımın yanında olduğun büyük işler yapabiliriz. İnşallah onları da mahcup etmeyiz.

Adnan BATIR / Windischgarten Avusturya

 

 

 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu