Serdar Batalla ve Pinto Açıklaması

Daum, Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen haftalık basın toplantısında, pazartesi günü Bursa Atatürk Stadı'nda oynanacak Kayseri Erciyesspor maçını değerlendirdi. Konsantrasyon düzeyini kısa süre önce oynadıkları İnegölspor maçındaki gibi çok yüksek tutmaları gerektiğini anlatan Daum şöyle dedi:

 

"Kayseri Erciyesspor maçını İnegölspor maçına benzeri bir duruşla bekliyoruz. Arada tabii kadro ve kalite farkı var. Bu müsabakada da çok sabırlı olmamız gerekiyor. Baskılı oynayıp golü bulma adına uğraş vermemiz gerekiyor. Son maçlar gösterdi ki takımımız sonlara doğru üzerine koyarak gidiyor. Fiziksel kapasiteleri çok iyi durumda. Net ilerleme var. Bunu devam ettirmek durumundayız."

 

"BAZI FUTBOLCULAR İÇİN SÜPER LİG'DE OYNAYAMAZ BİLE DENDİ"

Daum, Trabzonspor maçından sonrasında kadroyla ilgili yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine şöyle devam etti:

"Buraya geldiğimde bazı futbolcular hakkında Süper Lig'de oynayamazlar bile dendi. Medyada da bazı arkadaşlarımız var, kulübe yakın olan, onlarla bu konuyu konuşmuştuk. Taiwo hakkında o zamanlar açıklama yapıldı, oynaması zor deniyordu ama tüm müsabakalarda oynadı. Şamil örneği var. Bu futbolcumuz buraya gelmeden önce kesinlikle oynayamaz deniyordu. Üzerine koyarak gayet iyi görev alıyor. Genç futbolcularımız da aynı şekilde ilerleme kaydetti. Bu futbolcularımızla birlikte çalıştık. Maksimumu çıkarmaya çalıştık. Daha fazla puan alabilirdik. Trabzonspor maçında daha 3 puan alabilirdik, alamadık. Elimizden geleni yaptık. Zaman zaman baskı sonucunda golleri de bulamadık. O yönde sıkıntımız oldu. Futbolcularımıza şunu aşılamaya çalıştım; limitlerini zorlamaları gerekiyor ve her müsabakada her şeylerini ortaya koyup, tüm sınırlarını zorlamalılar. Futbolcularımız arzuyla çalıştılar. Son 6 haftaya baktığınız zaman çok önemli bir futbolcumuz da orada kayıp olarak ortaya çıktı. Sürpriz bir şekilde takımımızdan ayrıldı. Bu süreçte dışarıdan da yoğun protesto vardı ve bize yansıması oldu. Son 6 hafta bunu gerçekten hepimiz kenetlenerek pozitif bir yöne çekebildik. Bazı maçlarda şans yanımızda olsaydı daha fazla puan çıkarabilirdik. Zaman zaman zor anlar yaşadık. Zor anları iyi aştık."

 

"BİZİM İSTEDİĞİMİZ FUTBOLCULARI GALATASARAY VERMİYOR"

Daum, Bursaspor'un savunma oyuncusu Serdar Aziz ile ilgili yöneltilen soruyu yanıtlarken Galatasaray ile bu konunun konuşulduğunu bildiğini ifade etti, "Ben orada olmadığım için Rıdvan Şen ile görüşmeniz daha doğru olur. Benimle ilgili bir şey varsa söyleyeyim. Bizim kadromuzda olan bir futbolcu, yönetici gidip başka bir kulüple görüştüğünde ne derecede bizi bağlar? Bizim hedefimiz her zaman tüm takımlarla ilişkilerimizin iyi olması. Onlarla oturabilir, yemeğe çıkabiliriz. Galatasaraylı yöneticiler de geldiğinde biz de onlara 'Biz de sizden futbolcu almak isteriz' diye soru yöneltebiliriz. Ama bizim istediğimiz futbolcuları Galatasaray vermiyor. Bizim duruşumuz da belli. O zaman güzel bir yemek oldu" dedi.

 

"BU KONULARI AÇMAK İSTEMİYORUM"

Daum, Bursaspor'da zorlandığınız konuların ne olduğu sorulunca, bunlar yerine güzel anları, ikinci yarıda neler yapabileceklerini konuşmayı tercih edeceğini bildirdi. Bursaspor teknik direktörü Christoph Daum, şöyle devam etti:

"Pozitif olan bir döneme girdiğimiz için negatif olayları konuşmak istemiyorum. Bu konuları açmak istemiyorum. O kadar çok pozitif olaylar var ki. Örneğin kendi sahamızdaki atmosfer. Kendi sahamızda oynadığımız Galatasaray maçı, son kupa maçı, Trabzonspor maçı iyiydi. Beni burada nasıl karşıladığınızı unutamıyorum. Pozitif olarak karşıladılar. Başkan ve yönetimimizin bizimle birlikte çalışması. Bir sürü pozitif olayları sizlere aktarabilirim. Problemleri çözdük. Çözerken de Bursaspor'un büyüklüğü ortaya çıkıyor."

 

"PİNTO'NUN GELECEĞİNİ GÖRÜŞTÜK"

Şilili golcü Pinto ile ilgili soruya Daum, "Pinto'nun menajeriyle bir kez görüşmem oldu. Genel olarak konuştuk. O konuştuğumuz konuların içinde Pinto'yla ilgili, geleceğiyle ilgili görüşmeler vardı. Sonuçta Pinto ile ilgili muhattabı menajeri ve kendisidir" yanıtını verdi. "Batalla'yı tamamen sildiniz mi?" sorusuna ise Daum, "Evet" diye yanıt verdi.

 

Bursada Bugün

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu