Serdar Acarhoroz’un artıları ve eksileri

Bursa.com Spor Müdürü Tarık Çapçı'nın köşe yazısıdır.

Tarık Çapçı olağan genel kurul öncesi başkan adaylarının son durumlarını değerlendirdi.

Altif bir görüntü çiziyor. Ancak kendisi ile ilgili kamuoyundaki güven sorununu aşmak için yoğun çaba sarf ediyor; ancak yöntemleri yanlış.

Bunu ilk olarak elektrik krizinin çözümünü duyuruş şekliyle gördük.

Seçilirse Mustafa Er ile davam edeceğini Acarhoroz da net olarak ifade ediyor.

Ancak Er ile görüşmeden transfer edeceği isimleri kamuoyuna açıklıyor.

Hepsini geçtim o transferleri yapabilmek için transfer tahtasının açılmış olması gerekiyor.

Tahtayı açmak için planladığı yöntem dikkate alınır gibi değil.

Yani kulübün borcu olan yabancılara “Alacağınızda indirim yapın yoksa gerçek transfer rakamınızı ülkenize bildiririm, vergi cezası yersiniz” tehdidi kimseye sökmez.

Bu plan gerçekten ciddiye alınır gibi değil. Kimse de almadı zaten.

Geçtiğimiz hafta yaptığı basın toplantısında diğer iki adaya seslenerek “Kulüp -6 hatta -9 puan silme cezası almak üzere, bunu engellemek için 21 milyon lira gerekiyor. Gelin bu parayı birlikte ödeyelim aksi takdirde ben tek başıma ödeyeceğim” demişti. Bu açıkçası güzel bir çağrıydı.

Ancak diğer adaylardan ses çıkmadığına göre. Acarhoroz’un sözünü tutup elektik borcunda olduğu gibi o borcu da üstlenmesi gerekiyor; çünkü bu sözü verdi. Hatta öyle bir şey yaparsa küçük bir şov yapması bile bu kez mazur görülebilir.

Ancak medya önünde açık açık ben tek başıma öderim dedikten sonra bunu yapmazsa seçimde şansı çok düşer. 

Timsah Arena isim hakkı için ortaya koyduğu TOGG hedefi doğru bir tespit; ancak henüz göreve gelmeden bu konuda Ankara’daki başladığını idddia ettiği temeslarının sonuç bulması imkansız. Zira Ankara’daki zat-ı muhteremler seçilmiş başkanları bile pek kaale almazken, henüz göreve gelmemiş birini hiç almazlar.

Son olarak yaptığı “Önümüzdeki sezon maçları ücretsiz yapacağım” açıklaması ise kendisi adına talihsizlik camiaya uzak olduğunun bir göstergesi oldu diyebiliriz.

Acarhoroz’un popülist söylemlerle Bursasporluları kandıramayacağını düşünmesi gerekiyor. 

Zira son 7-8 senede Bursasporlular bu tip söylemlere fazlaca maruz kaldıklarından artık herkes tecribeli. Zaten böyle bir beklenti de kimsede yok. 

Bursaspor camiasının tek beklentisi, Timsah Arena’ya bedava girmek değil, O Timsah Arena’ya Bursaspor’un Süper Lig maçlarını izlemek için girebilmektir. 

Bunun için de yapılması gereken bellidir.

Eldeki kaliteli isimlerin kaçırılmaması, transfer yasağının kaldırılması, kadronun kaliteli isimlerle güçlendirilmesi ve önümüzdeki sezon sonunda Süper Lig’e dönüş.

Şu an bunu yapabilecek her kimse o seçilsin temennisi her Bursasporlunun aklında olan şey.  

Bunu kim yapmış, ne vaat etmiş, nasıl yapmış çok da önemli değil. 

17 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu adam tam popülist zaten, tam boomer kafası, yeşil kravatla pozlar, yok maçları beleş yapıcam, geride kalmalı artık böyle insanlar, çoook geride.

  53
  4
 2. Yabancı oyuncular meselesi doğruysa eyvah eyvah adamları şu aşamada karşımıza almak çok yanlış.

  25
  2
 3. Bu adamı Bursa’daki lakabı ÇEKLERİ PATLAYAN ACARHOROZ değil mi? Yetmedi mi onca insanın ahını alması. Ne günlere kaldı kimlere kaldı Bursasporum.

  23
  1
 4. Sanırım Serdar bey taraftarın aklı ile dalga geçiyor. Evet bazı insanlar için balık hafızalı bir toplum olduğumuz söylenebilir ama bukadar olmaz diye düşünüyorum. Ancak bu sene üst lige çıkamazsak bu iş biter diye düşünüyorum.

  21
  2
 5. MESUT MESTAN GİBİ YALANCI BİRİSİ KENDI KARI İÇİN BU İŞE GİRİYOR VERDIGI VAATLAR GERÇEKÇİ DEĞİL

  16
  1
 6. Tarık çapsız emin adanuru parasını indirip şirin gözükmek için saf tutuyorsunuz yazık Adanura bu adamlar seni bir dakikada satar kendilerini sattıkları gibi 👍🏻

  7
  21
 7. Hey yavrum hey kimlere kalmış Bursaspor şu önce başkalarının üzerinden kestiğin senetleri çekleri bir öde de.

  1
  1
 8. Bu adam futbolcu maaşları nı çekle mi öder acaba
  İnş Bursaspor a Başkan olmaz her tarafı dolandırıcı bu adamın yazık olur.

 9. acarhoroz tamda horoz pıyasadaki ismi sahtaker aday olmak bu kadar basit olmaması gerekır dıvan kurulu hiçmi sıcılını araştırmaz yazık çok yazık

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu