Serdar Acarhoroz “Şov malzemesi yaptınız dediler!”

Bursaspor Kulübü Başkan Adayı Serdar Acarhoroz, 5 Haziran Cumartesi günü gerçekleşecek Olağan Seçimli Genel Kurul öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Birçok konuda merak edilenleri yanıtlayan Acarhoroz, kongrenin Bursaspor için çok önemli olduğunu dile getirdi. Kim kazanırsa kazansın, kazananın etrafında birleşilmesi gerektiğine işaret eden Acarhoroz, her şeyin Bursaspor için olduğunu ifade etti.

Bursaspor‘un transfer tahtasının kapalı olmasına değinen Acarhoroz,21 milyon TL sezon başına kadar bonservis bedelleri ile ilgili ödenmesi gereken rakam var. Tahta dediğimiz rakam 43 milyon TL. Ayrıca vergi ve SGK borcunun en az yüzde 10-15’inin ödenmesi lazım ki tahta açılabilsin. Toplamda 80 milyon TL civarı bir rakam yapıyor. 80 milyon TL‘yi hemen sabah vermek zorunda değilsiniz ama bu geçen sene daha düşüktü. 9 tane dosya vardı, mevcut başkan Erkan Kamat, 9 dosyayla tahtayı açtıramadı. Kendisi yine aday. Şu an 42 dosya var, nasıl düşünüp de yeniden aday oldu? 43 milyon TL rakam, muhataplarından ibraları aldığımız sürece yasak kalkar. Toplam 550 milyon TL civarında borç yükü var Bursaspor‘un. Bunların içerisinde eski yönetici alacakları, vergi borçları, futbolcu alacakları, hepsi dahil. Bu sene tahtayı açtırdık, ekonomik anlamda kalıcı gelirler elde edip borç ödemeyi devam ettiremezsek, tahta yeniden kapanacaktır. Çünkü çok fazla bekleyen dosya var. Stancu, 220 bin Euro bize tebligat gönderiyor, borcunuz var diye, sayın Kamat bin Euro itiraz hakkını yatırmıyor, şu an bizim 220 bin Euro daha borcumuza eklendi. Aynı şekilde Vergini‘ye de 295 bin Dolar daha borç yükü yüklendi. Bir bakıyorsunuz toplam 500 bin Dolar, yatırılacak rakam 2 bin Dolar‘dı” dedi.

“SÜPER LİG, OLMAZSA OLMAZIMIZ”

Süper Lig‘e çıkmanın, olmazsa olmaz nitelik taşıdığını belirten Acarhoroz, hangi başkan gelirse gelsin Bursaspor‘un hem sportif başarı hem de mali açıdan Süper Lig‘e çıkmasının şart olduğunu ifade etti. Bilançoda eksi 43 milyon TL‘lik zarar bulunduğunu, bu zararın nasıl oluştuğunu merak ettiğini söyleyen Acarhoroz, “Olmazsa olmazımız kalıcı gelirler. Bursaspor kalıcı gelir elde etmediği sürece, biz veya bir başkası bu seneyi atlatabilir ama sıkıntılar tekrar arka arkaya gelecektir. TOGG‘un stat isim sponsorluğu ile ilgili meclise gittik. Sanayi Bakanlığı‘nın doğru mercii olduğu söylendi, randevu tarihi verecekler, onu bekliyoruz. TOGG‘un şu an sadece inşaat bütçesi var, mutlaka reklam bütçesi de olacaktır. İyi de bir reklam bütçesi olacağı için bu bütçe stadyuma ayrılabilir” şeklinde konuştu.

“BİLET İLE REKLAM GELİRİ ARASINDA 4 KATI GELİR VAR”

Daha önce belirttiği stadyuma seyircilerin ücretsiz girişine açıklık getiren Acarhoroz, “Benim orada bahsettiğim; Bursaspor taraftarı, Passolig üyeleri, TFF‘ye ödenmesi gereken ücretleri kendileri yatıracak, oradaki 50-60 TL‘lik rakamları almayalım dedim. Bursaspor’un yıllık 3,5-4 milyon TL tribün gelirleri var. Stadyumdaki reklamları düşündüğümüzde, seyirciler geleceği için 20 milyon TL’ye alıyorum, 4 milyon mu büyük 20 milyon mu ? Bize destek amaçlı parayı önden vereceğim diyenler oldu. Bizim için inanılmaz bir gelir. Bunun bir de manevi kısmı var, 3 bin kişi ile oynanan maç mı gençleri havaya sokar, 40 bin kişiyle mi futbolcular havaya girer ? İki türlü bize çok katkısı var, bilet ile reklam geliri arasında 4 katı gelir var” dedi.

“STADYUMUN ETRAFI CAZİBE MERKEZİ”

Stadyumun etrafı ile ilgili projelerinin de bulunduğunu kaydeden Acarhoroz, şöyle konuştu: “Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nun mimarı ile stadımızı nasıl güzelleştirebiliriz diye düşündük. Burası muhteşem bir cazibe merkezi. Projenin detaylarını gördüğünüzde muhteşem bir şey. Bunlara para da lazım değil, içerisinde spa salonu var, çarşısı var, lunaparkı var. Sadece atıl olduğu için çöp gibi görüyoruz. Kim varsa çağıracağız, kendileri gelecek. Buraları kiraya vereceğiz, yap devret mantığıyla. Sosyal tesisler, açık spor salonları, kiraya verilebiliyor buralar. Çok büyük bir proje, birinci ya da ikinci yılın sonunda inanılmaz gelir elde edebiliriz. Belediyede tahsis olan yer 11 bin metrekare, kiralama ile sadece burayı doğru değerlendirdiğimizde Bursaspor’un mevcut borcu hiçbir şey değil. Her ne olursa olsun Bursaspor doğru yerde olmak zorunda, biz şampiyon takımız. Bursaspor vizyonu geleceği, taraftar kitlesi olan muhteşem bir takımdır. Buna katkı sağlamak için hep beraber olmalıyız.”

“MUSTAFA ER BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTERSE DEVAM EDERİZ”

Sözleşmesi sona eren teknik direktör Mustafa Er ve oyuncular ile ilgili sorulan soruyu da yanıtlayan Acarhoroz,Mustafa Er‘den memnunuz. Mustafa hoca bizimle çalışmak istemezse, mevcut oyuncular biz sizinle çalışmak istemiyoruz derse yapacak bir şey yok. Biz takımı daha da güçlendireceğiz ama ille de gideceğim derlerse bu oyuncuları tutamayız. Batalla ile Mustafa Er inanılmaz doğru olur. Bizimle çalışmak isterlerse mutlu oluruz. Mevcut kadromuza kesinlikle ekleme yapılmasını düşünüyoruz. Bizim çocuklarımız çok başarılı, pırlanta gibi hepsi. Gencecik çocuklar, onların yanında 4-5 tecrübeli, ağabeylik yapabilecek oyuncular almak istiyoruz. Hocanın görüşleriyle takviyeleri tamamlayacağız. Süper Lig’e çıkmak için her şeyimizi ortaya koyacağız. Öncelikle scout ekibimiz olacak, her işin bileni vardır. Bizler yönetim olarak görüşmeleri yapacağız. Doğru futbolcuları, en iyi fiyata bulmak önemli. Sportif direktörlük kararını, seçildiğimiz takdirde vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“BU SEVDA İŞİDİR, GÖNÜL İŞİDİR”

Vakıfköy‘ün Türkiye‘nin en iyi altyapısı olduğunu söyleyen Acarhoroz, “Vakıfköy, futbolcu fabrikası. Değirmenimiz var, suyumuz yok. Elektrikler kesik, çocuk duş almadan eve gidiyor. Parasını alamıyor, bu çocuklar ne kadar başarılı olabilsin ? Her şeyin başlangıcı ekonomi dengesi. Ekonomik olarak güçlü olmalıyız. Tüm Bursa destek çıkarak, zorluğun üstesinden gelebiliriz. Belediye başkanı, BTSO olmasa Bursaspor buraya gelemezdi, bunların yaptığı destekleri göz ardı edemeyiz. Büyük kurumlar hep verdi ama verdiklerinin karşılığını alamadıkları için bıktı insanlar. Bursaspor’u belli statüye çıkarırsak onlar yine destek olacaklardır. Bursaspor’dan vazgeçemeyiz. Tüm kurumlarla temaslarım oluyor, hepsi destek olacak ama kesinlikle şeffaflığı görmek istiyor. Gördükten sonra destek vereceklerine inanıyorum. Borç hep yükseliyor, maalesef her yerde şunu söylüyorum; Bursaspor‘un üzerinden hiçbir yöneticinin para kazanma işi olamaz, bu sevda işidir, gönül işidir. Bu yola çıkarken tek olmazsa olmazımız gönülden Bursasporlu olmak olacak. Çünkü önce sevda olursa, para sonraya kalır ama sıradan olursa iş ticarete düşer. Son zamanlarda bu hep böyle oldu, kurumsal firma gibi düşüneceğiz, borcu azaltacağız. Gelirin azı olmaz, katlı otoparkımızla işçilerimizin maaşları ödeniyordu, elimizdeki değerleri kaybettik. Kendir Yaylası‘nda proje çizdirttik, inanılmaz tuttu. Projeyi devir alalım, çok beğendik dediler. Milli Emlak geri almış yerimizi, çünkü kirayı ödememişiz. 1 milyon TL kirası, 50 bin TL götür, kaybetmenin önünü kes. 150-200 milyon TL gelebilecek bir projedir. Şahsi görüşmeler yapıyorum geri alabilelim diye, projesi bitti. Biz meğer olmayan yere proje çizmişiz. Burayı da kaçırdık” açıklamalarında bulundu.

“HER ŞEY BURSASPOR İÇİN”

Son olarak, Bursaspor‘un elektrik borcunu üstlenen Acarhoroz, buna dair 4 tane çek verdiğini borcun toplam bedelinin 4 milyon 480 bin TL olduğunu söyleyerek, “Biz, minimum parayla maksimum ne yapılabilir onun hesabını yapıyoruz. 500 bin TL ödedim, 500 bin TL‘lik kısmı ile ilgili dekontu aldım paylaşmadım, çok ısrar ettiler paylaşayım herkes rahat etsin. Elektriği açtırdık, basın mensuplarının orada olduğunu bilmiyordum, taraftarlar da jest yapmak istemişler, oradaydılar belki bunu bilmiyordum. Dediler ki şov malzemesi yaptınız, madem bu parayı ödedik, bunu da tekrar onun için paylaşmayayım dedim. İcra kurulu kuracağız, imza yetkisi onlarda olsun. Gitti futbolcu, kesin 500 bin Dolar aldı bu işten deniyor, en azından bunların önünü kapatırız. Her şey Bursaspor için” şeklinde konuştu.

55 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Asparuh16 yorumuna yanıt olarak

   Adam aday olmuş elektrik parasını üstlenmiş böyle yorumlar ayıptır, geçen sene başkan adayı bulamıyorduk, bırak fazla aday olsun en azından başkanlık değersiz gorulmesin

  2. @Asparuh16 yorumuna yanıt olarak

   Senin adayına mı verelim Ligler bitmeden bir deplasman giderlerini karşıla görelim dedik ses yok Çıktı 40 milyon vereceğim dedi Benden çok veren olursa adaylıktan çekilirim üstüne şu kadar bağış yaparım dedi yine ses yok Gitti başkan adayım ekrem dedi ortağı onu yarı yolda bıraktı adaylıktan çekildi Bir daha çıktı futboldan sorumlu Giray bulak dedi o da ortadan kayboldu sonra tekrar çıktı Başkan adayım Hayri dedi Sonra buradan birileri çıktı arsamızı verdik kat karşılığı vermez olaydık yaktı bizi her yaptığı inşaatta kaçan daire yaptığı için yapı kullanım izni alınamıyor elektrik su bağlanamıyor vahad ettiği 146M2 daire yerine 110m2 DAİRE verdi inşaatlarında üst üste Üç işçi öldü mahkeme 5 yıl hapis cezası verdi iş güvenliği olmadığı için dedi SENİN ADAYIN EMİN ADANUR BUNLARI SÖYLEMİŞ VE YAPMIŞ ŞİMDİ BEN BURSASPORU BU ARKADAŞA MI EMANET EDEYİM YEĞENİM

   25
   11
  3. @Asparuh16 yorumuna yanıt olarak

   Bu sitedeki serdarın yalaka botları sözüm ise; stadın etrafı cazibe merkezi olacak cümlesi siyasi rantlaşmada söylenen ve yapılmayan yapılmayacak gerçek dışı sözdür, ikincisi karşılıksız çekle hiçbir kanıtı olmayan bir elektrik borcu ödedim malzemesi ile bu adayımız hiçbir güven sağlamamakta hee siz botlar olarak yalamaya devam edin amatör küme maçlarına biz yine gideriz ama siz çorbadan sonra ağzınızı silersiniz benim hiç bir adayım yok sizin gibi birinede tapmıyorum yalaklanmıyorum, burdan kimseye farklı isimlerde serdarın provaksyonunu yapmayın daha itici gözüküyorsunuz

   41
   39
   1. @MARATON161616 yorumuna yanıt olarak

    serdar baskanin basin toplantisini izlemedinmi makbuzu gózunuze dayadi gormedinmi adanurun gorustum dedigi alacakli futbolcularin dosyalarinin menejerler tarafindan satin alindigi belgeleri aciklayip eminin yalanini patlatmadimi bu kadar yalakalik yapip kendinizi kucultmeyin emin acik oturuma neden cikamadi onu anlatin

    37
    25
    1. @eskiteksasli yorumuna yanıt olarak

     eskiteksasli acarhoroz ile ilgili detaylı araştırmalar yaptın mı sen bak bu acarhoroz denen adam milleti dolandıran ve dolandırıcılık haberlerini google den para vererek sildirten adam güven olmaz olamaz siyasetin kuklası olan kamat ve acarhoroz bilerek aday gösterdiler emin adanur hükümeti eleştiren biri onun için gelmesini istemiyorlar ben buna karşıyım solcu , sağcı , laz , türk , kürt , çerkez , alevi , sünni vs ayrıştırmadan işi ehline vericeksin tff başkanı , medyadaki yazar vs adamlar yalakalık yapıp o mevkilerde oturan bir çok isimler var saymakla bitmez onun için bir yere varılamaz bu şekilde osmanlıda ve diğer türk devletlerinde işi ehline verilirdi ama bu zamanda öyle değil kendi tarafında olan adamlara veriliyor anlatabilmişimdir umarım ayrıca burada acarhoroz hakkında yorum yapanlar tek bir kişi olabilir büy7k ihtimal öyle bot kasıp çene çalıyor arkadaşlar belki para karşılığında veya bir çıkar uğruna böyle birşey yapabiliyordur ve yok elektrik ödemesi yapmış diye söylenip duruyorsunuz gelecek başkan paşa paşa zaten doğalgaz , su ve elektrik faturalarını ödeyecekti burada şirin gözükmek ve dahi ben bunu yaptım diyip göz boyama amacı var ben açıkcası eğer amatör Lig seviyesine inmek istiyorsanız buyrun seçin acarhorozu bakalım görelim neler oluyor

     Not ; kendi menfaatlerini düşünen güruhu ve medyayı , divan başkan ve yanındakileri defolup gitmediği sürece biz amatör e kadar gideriz ama yakındır sizin gibi 1060 lar temizlenecek uşaklığını yaptığınız adamlarla birlikte arım 2.ali ay vakası olmaz gerçek bursasporu düşünenlere sesleniyorum bunlara izin vermeyelim kongrede eğer ki acarhoroz ve kamat gelirse mahvoluruz

     6
     15
  4. @Asparuh16 yorumuna yanıt olarak

   Terbiyesiz trol sen kimsin Bursaspor’a ne verdin senin hayatında bir arada göremeyeceğin parayı adam bağış yaptı bak işine

   41
   22
  5. @Asparuh16 yorumuna yanıt olarak

   Elin Muş’lusuna oy vreceğime Bursa çocuğuna oy veririm. İçlerinde eski başkanlarımızdan Süleyman Kurtçu’nun oğlu Atilla Kurtçu da var. Kendisi Remzi Cinoğlu başkanlığındaki yönetimlerde futbol şube sorumluluğu yapmıştı. Gordon Milne’yi Bursaspora getirmişti. Hiç olmazsa sportif direktörümüz Giray Bunak olacak falan diye saçmalamaz. Çünkü konuyu bilir. Atatürk stadında büyümüş bir Bursa çocuğudur.

   47
   39
   1. @eskiteksasli yorumuna yanıt olarak

    Üyeymiş güldürme kim yerleştirdi söylesene 1060 lar sizi belediye yalakalığını yapan topluluk değil misiniz ali ayı seçen çanak tutan tafyadansınız bursasporu yedirtmeyiz size merak etme bu kulüpten tekme basarak atacağız sizleri

    9
    12
  1. @bursayildirim16 yorumuna yanıt olarak

   daha kolay işte bursa sanayi takımı çoğu asgari ücret alıyor ve 1 tl bile değerli o yüzden böyle olması çok mantıklı ama anlamazlar.

   13
   7
   1. @Sahte Jop yorumuna yanıt olarak

    Yapma ya 😀 sen nerden bilicen benim bursasporluluğumu ben 11 yaşından beri bütün maçlara gelmeye çalışırım elimden geldiğince ne şampiyonluk ne kupa için değil benim sevdam da maça gelmem de. Muhtemelen başkan adayının çorbacısısındır sen. Ben hiç beleş bilet de almadım sizin gibi yalakalık da yapmadım bilmediğim adamın bursasporluluğunu da ölçmedim.

 1. çocukmu kandırıyorsunuz? bu takım taraftarı bedava bilet için takımını satacak kadar düşük bir taraftar topluluğu değildir.(1060 hariç). adam gibi planlarla gelin bu taraftar parası neyse alır biletini.
  elektrik faturası seçim vaadi olan bir kişinin nasıl projeleri vardır kim bilir!!!
  2. ligde bile küme düşen takımın forvetiyle görüşmeye benzemez bu işler.

  43
  46
  1. @Uykumgibigel yorumuna yanıt olarak

   Zoran tosiç e laf söyleyemedin mi Türkiye alt liginde tosiç kariyerinde adam hiç oynamamış ona da bir yorum yapsan adamın ilk açıkladığı isim zoran tosiç

   9
   7
  2. @Uykumgibigel yorumuna yanıt olarak

   Adam onu mu demiş hadi sağdan soldan duymaya çok alışkınsınızda yukarıda adamın açıklamalarını da mı okumadın ulan kongrede IQ testi yapsalar üyelerin yarısının fiil ehliyeti düşecek

   13
   7
  3. @Uykumgibigel yorumuna yanıt olarak

   emin adanur elektrik acacam dedi acama neden parası yok 40 verecem diyor ama tahta için 80 gerekli ve transfer görüşmelerine başladı ama söyleyemiyor seçimden çekilmesi lazım sözünün eri olması için.

   19
   16
 2. umarım kazanamazsın,istediğiniz kadar eksi yorum verin şu başkan adaylarından emin adanur yinede kötünün iyisi

  36
  23
 3. Kombineleri 2 katı fiyatına çıkar. Tahtayı ac, ceza yeme. Düzgün kadro kur. 20 bin kombine nasıl satılıyor izle. Bursaspor taraftarı biletten kombineden şikayet edecek taraftar değil sayın başkan adayı.

  28
  5
 4. çok nuallaktaydım dün aksamki canlı yayından sonra serdar Acarhoroza oy vermeye karar verdim umarım hayırlısı olur Bursasporumuz için

  18
  27
 5. Ben bu sahneyi bir yerden hatırlıyorum sanki, Ali Ay vakası 2 olucak. Gerçek bursasporlular o gün kongrede kime destek olacağını bilir ve gerekeni yapar umarım çünkü bu işin şakası yok 2. ali ay vakasında tarihin tozlu sayfalarına gömülürüz kimsenin de umrun da olmaz.

  18
  9
 6. Selamlar herkese,
  Arkadaşlar konu Bursaspor hepimizin ortak düşüncesi de bu klubümüzün içerisinde bulunduğu ekonomik olumsuzlukları saysak satırlar sığmaz ancak her aday değerli ne olursa olsun bu şartlarda başkanlık için aday oldular, adliyede duruşma beklerken duruşma listesinde başkan adayının çekle ilgili davası olduğunu gördüm. (Ceza yargılamasına konu) ne olursa olsun başkan adaylarının ne yapacakları önemli ama bu durumlarında dikkate alınması gerekli ne gazetecilerden ne de Bursaspor ile ilgili sitelerde bu konularla alakalı araştırma ya da yazı bugüne kadar denk gelmedim, konu hakkında biraz araştırma yapılmasında yarar var, tabiki kesinleşene kadar herkes masumdur ancak sinekte küçük ama mide bulandırır. iyi günler diliyorum. (dosya ile alakalı fotoğrafta mevcuttur. duruşma listesinin.)

  10
  4
  1. @Lawyer16 yorumuna yanıt olarak

   Acarhorozun sizde dosya kayıtları mutlaka vardır..bir acarhoroz mahduru olarak sahte çeklerini nasıl veriyordu anlatayım..borç ne kadar ise eski Yalova yolundan birini arar bana şu meblağlarda çek ayarla derdi..iki gün sonra çekini gel al derdi..arkasını kendisinin ciro ettiklerini kendini köşeye sıkıştıracak belgeri olan avukatlarımız aracılığı ile tahsil edebildik. sonraları ise serdar beye cirolatıp geleyim diyen maşaları kendileri crolayıp çekleri veriyorlardı..bunların hiç birini avukatlarımız dahi tahsil edememiştir..sonra maşalarına hurdalarını verip basmıştı tekmeyi..bunların belgeleri icra dairelerinde onlarca var..bizim ülkemizde kötüye bir şey olmaz..hatta kötü kazanır diyorum…

   17
   5
 7. EN DOĞRU SÖZ “KİM KAZANIRSA KAZANSIN DİĞERLERİ DETEK OLMALI”…HATTA BÜTÜN ŞEHİR…BU DURUMDA TÜM BAŞKAN ADAYLARI TAAHHÜTTE BULUNSUN…KAZANAMAZSAM ŞU KADAR HİBE YAPACAĞIM DESİN…LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ..PARADAN SÖZ EDİN HELE

  7
  3
 8. ARKADAŞLAR HEPSİNİ GÖRELİM PRROJELERİNİ ANLATSINLAR İYİ OLAN KAZANSIN BAŞKAN OLSUN BURSASPOR KAZANSIN KİMSEYE SALLAMAYALIM ERKAN KAMATI GÖRDÜK BOŞUNA YARKAPLAMASIN ADANURLA HACARHOROZ ÇEKİŞSİN İYİ OLAN KAZANSIN KİMSEYE SALLAMAYALIM OLURKİ SALLADIĞIMIZ ADAM BAŞKAN OLUR TAKIMI DÜZLÜĞE ÇIKARIR O ZAMAN NE OLACAK

  6
  2
 9. vallahi de billahide serdar acarhorozu sahsi olarak taniyorum.o cekler dandik cektir konti garanti, cebinde kacpsra vsrmista 500 bin elek. odemis. 500 serdat omrunfe gormemistir bi arada.onda 500 bin para olsa birak bursasporu bi sekilde chelsea fc. satin alir ona baskan olur. 500 de yine bi sejilde odemez para da cebi de kalir. . komik keske bende aday olsaymisim. ne ali dede ne bolukkafa bunun yaninda cirak olamaz. aman diyim aman.

  3
  1
 10. 4 tane futbolcu aratirdim Eğerki tahta acilirsa bu 4 futbolcuda bence transfer edilmeli

  1- adana demirden zubas

  2- samsundan yalcin kilinc

  3- giresundan caner bağ

  4- istanbuldan ibrahim yilmaz

  Bence caner zubas ve yalcin direkt 11 olarak oynar ibrahimde çok iyi bir rotosyon olur tabi suanki kadro ya bakarsak sampiyon olmak için net 10 saglam futbolcu transfer edilmeli

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu