Serdar Acarhoroz “Bursaspor’u kurtarmak için…”

Bursaspor Başkan adaylarından Serdar Acarhoroz, "Öncelikle mali dengeleri sağlamak gerekiyor, bununla ilgili de finansman olarak 200 milyon gibi bir rakamla finansman desteği alıp yönetim kadromuz olarak projelerimize başlamak üzere böyle bir bütçe hazırladık" diye konuştu.

Başkan adaylarından Serdar Acarhoroz, “Şuan Bursaspor savaş halinde insanlar elinde neyi varsa Bursaspor’a gönlünden ne geçiyorsa onu verecekler. Ben tüm başkan adaylarına diyorum ki, ‘Hadi hep beraber Bursaspor’u kurtarmak için ne yapmamız gerekiyorsa yapalım ondan sonra vatandaşlardan da desteği isteyelim. Her Başkan adayı ile beraber de çalışırım, bundan da asla gocunmam, Bursaspor için ne yapılması gerekiyorsa, söz konusu Bursa ise ben elimden ne gerekiyorsa yaparım” dedi.

Bir Bursa sevdalısı olduğunu söyleyen Serdar Acarhoroz, “200 yıllık beş kuşak Bursalı olan bir aileden geliyorum. Rahmetli babam dericidir deri sanayisinin kurucularındandır. Asıl işimiz kriz yönetimidir, eşimiz dostumuz bu konuda başarılı olduğumuzu her daim söyler. İyi bir Bursasporluyuz, ailecek babadan oğula geçen bir sevdadır Bursaspor bizde. Oğlumu doğduğu gibi Bursaspor kundağına sarılarak iyi bir Bursasporlu olması için yetiştirdim. İki çocuk babasıyım Bursa sevdalısıyım. Bursaspor‘un bulunduğu durumdan da etkilenerek başkanlık adaylığımı açıkladım” şeklinde konuştu.

“Gelir olmadan sportif başarı sağlanması imkansız”
Bursaspor mali durumu ortada çok sıkıntılı, gelir olmadan sportif başarı sağlanması imkansız diyen Acarhoroz, “Öncelikle mali dengeleri sağlamak gerekiyor, bununla ilgili de finansman olarak 200 milyon gibi bir rakamla finansman desteği alıp yönetim kadromuz olarak projelerimize başlamak üzere böyle bir bütçe hazırladık” dedi.

“Olmazsa olmazım şeffaflık, yönetimin üzerinde bir icra kurulu kurmak istiyorum”
Bursaspor’da şeffaflık olmasının altını çizen Başkan adayı Serdar Acarhoroz, “Bursaspor’da yapmak istediğim kesinlikle yönetimin üzerinde icra kurulu oluşturmak istiyorum. Bu icra kurulu ben dahi parayı kasaya koysam, kredi oluşturmuş olsam paranın yönetimini bu icra kuruluna bırakacağım. Tabi ki yönetim olarak kendi seçeceğimiz oyuncu olsun hoca olsun ödemeler olsun bunların kararını verip icra kuruluna sunacağız icra kurulu ödemeleri yapacak. Bu icra kurulu kongrelerin tavsiyesi ile olabilir, Ticaret Sanayi Odası’ndan bir kişi olabilir, Vali bey olabilir, belediyelerden birisi olabilir, kamuoyunun tanıdığı akil insanlardan oluşan bir ekip olabilir. Böyle bir ekibi kurduktan sonra ’Mesela futbolcu satıldı para alındımı, işte Başkan kendi şahsi menfaatine mi kullandı? Gibi kafalardaki soru işaretlerini kaldırmış olacağız. Yani Başkan böyle böyle bir şey var dediklerinde kardeşim icra kuruluna sorabilirsiniz diyerek bu yetkiyi direk icra kuruluna verip muhatabı da direk icra kurulu yapacağız. Başkan sadece yönetici olacak, benim istediğim budur” ifadelerini kullandı.

“Benim şahsi fikrim, şu anki hocamızdan memnunum”
Bursaspor’un hocası Mustafa Er’den memnun olduğunu ve onunla görüşüp transfer çalışmalarını yöneteceklerini anlatan Acarhoroz, “Şuan ki hocamızdan memnunum şahsi görüşüm budur, tabi ki bu yönetim kurulunda değerlendirilir. Şimdiden o topçuyu alacağız, şu isimle anlaştık gibi demeçleri çok saçma buluyorum. Hocanın isteği doğrultusunda hangi topçu alınabilir, hangisi bizim gözden çıkardığımız oyuncu fikirleri hocamızla görüşüldükten sonra karar verilmesi gereken şeylerdir” diye konuştu.

“Çocukluğumdan beri ‘Bursaspor Koleji’ hayalim var”
Kendi adına çocukluk hayali Bursaspor Koleji’ hayalini gerçekleştirmek isteyen Başkan adayı Serdar Acarhoroz, “Proje anlamında benim çocukluğumdan beri bir ‘Bursaspor Koleji’ hayalim var. Bunu kesinlikle hayata geçirmek istiyorum. Her Bursasporlunun oğlunu veya çocuklarını okutmak istediği bir kolejdir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Bursaspor stadyumun altındaki atıl alanları dükkana çevirip buradan Bursaspor’a katkı sağlamak istiyorum”
Bakımsızlıktan ve ilgisizlikten değer kaybetmeye devam eden Bursaspor Stadyumu’nun altındaki atıl alanları dükkana çevirip buradan Bursaspor’a katkı sağlamayı amaçlayan Acarhoroz, “Bursaspor stadyumun altındaki atıl alanları dükkana çevirip buradan Bursaspor’a katkı sağlamak istiyorum. Oradaki boş araziyi bir pazar alanına çevirip, artı gelir sağlamak ve Özlüce Tesisleri’nin boş alanını paramatik otomobil yıkama alanına çevirip tüm Bursa halkını davet edip, kulübün kasasına günlük nakit girdi elde etmek istiyoruz” diye konuştu.

“Vakıfköy’ü bir futbol fabrikası yapacağım”
Vakıfköy’ü eski günlerinden daha güçlü hale getirip yıldız futbolcular yetiştirip kulübe ciddi kazanç elde etmek istediklerini anlatan Başkan adayı, “Vakıfköy’ü bir futbol fabrikası yapacağım, iyi hocalarla istişare edip çevre ilçelerden de futbolcular alıp, Vakıfköy’e kazandırılıp daha sonra Türkiye ve dünya futbol piyasasına kazandıracağımız isimleri bulacağız. Bununla ilgili sürekli araştırmalar yapılacak” dedi.

“İnsanları para para diye sık boğaz etmeyeceğiz, herkes Bursaspor’a gönülden ne verebilecekse onu versin”
Bursaspor’u öncelikle kurumsal bir firma gibi düşünerek yönetilmesi gerektiğinin en önemli karar olduğunun altını çizen Acarhoroz, “Bursaspor’u öncelikle kurumsal bir firma gibi düşünerek Bursaspor’a nasıl para kazandırılabilir, sürekli nakit akışı nasıl sağlanabilir bunları düşünüp projeler üretmek lazım. Bursaspor’a nasıl para kazandırılabilir, sürekli nakit akışı nasıl sağlanabilir bunları düşünüp projeler üretmek lazım. Öncelikle herkesin fikrine saygılıyız, bize dışarıdan proje de geldiği zaman onu da dikkate alacağız. Bu sadece bizim yapacağımız bir şey değil bu Bursa halkının borcu, kendimi Bursa’da ekmek yiyen Bursa’da para kazanan biri olarak borçlu hissediyorum. Diğer başkan adayları diğer sanayici ve esnaf arkadaşlarında projeler üretip onlarda destek sağlayacağını düşünüyorum. Öncelikle Başkan kendi adına elini taşın altına koyduktan sonra insanlarda bıktı başkanın sürekli para istemesinden önce başkan versin sonra diğer insanlarda iyi niyetle yaklaşacaklarını düşünüyorum. Bursaspor’a kim nasıl yardım ediyorsa onun arkasını aramak zorunda, ne yapıyorsunuz? Ben şu kadar para verdim o paralar nereye gitti? hepsinin hesabının sorulması gerekiyor. Eski başkanlarla görüşüp onlara bu paraları hibe etmelerini tavsiye ediyorum, doğru olan budur. Bursaspor sevdalısı olanlar bu paraları kulübe hibe etmeliler. Bursaspor hepimizin, hepimiz Bursasporlu olarak Bursa’ya destek vermek zorundayız” dedi.

“İlla insanlara bize para verin demeyeceğiz”
Vereceği parası olmayıp Bursaspor’a destek olmak isimlere çağrıda bulunan Başkan adayı Serdar Acarhoroz, “İlla insanlara bize para verin demeyeceğiz, vereceği parası olmayıp Bursaspor’a destek olmak isteyenler tişört yaptırsın, eşofman yaptırsın, ekmek fırını mı var futbolcuya ekmek alalım. Herkese para odaklı değil, gitsin beğendiği topçu mu var? ‘Kardeşim ben bu topçuyu alıyorum, Bursaspor’a hediye ediyorum’ diyebilir. Bunu yapsın insanları para diye sıkboğaz etmeyeceğiz. Bursaspor’a gönülden ne verebilecekse onu versin, nasıl savaş durumlarından insanlar elindekini getirir verir, gönlünden geceni devlete verir. Şuan Bursaspor savaş halinde insanlar elinde neyi varsa Bursaspor’a gönlünden ne geçiyorsa onu verecekler, kombine alacak, tişört alacak elinden ne geliyorsa bunların yapılması lazım” ifadelerini kullandı.

“İlla Bursaspor’un Başkanı olacağım diye egom yok”
Ben başkan olmasam da yapmak istediğim projeleri başkan adayı arkadaşlarda uygulayabilir diyen Acarhoroz, “’İlla Bursaspor’un Başkanı olacağım diye egomda yok’ Bursaspor’a kimin faydası olacaksa gerekiyorsa tüm başkan adayları da birleşebilir. Ben tüm başkan adaylarına diyorum ki, ‘Hadi hep beraber Bursaspor’u kurtarmak için ne yapmamız gerekiyorsa yapalım ondan sonra vatandaşlardan da desteği isteyelim. Her Başkan adayı ile beraber de çalışırım, bundan da asla gocunmam, Bursaspor için ne yapılması gerekiyorsa, söz konusu Bursa ise ben elimden ne gerekiyorsa yaparım“ diye konuştu.

56 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Hep Birlikte yorumuna yanıt olarak

   Oyum acarhorozun.200 milyon luk takım kuracak. Takımın başına güzel kaliteli bir hocada getirdimi açık ara çıkarız. Mustafa hocaya da Yıldırım belediyespor talip olmuş orasıda pilot takım olsun.

   7
   97
   1. @Yenişehirli yorumuna yanıt olarak

    birincisi her yeşil kravatı takan bursasporum diyo onu bi geçin ikincisi bu adama yedirmezler o koltuğu üçüncüsü birini desteklerken bi zahmet bi geçmişini araştırın son olarak es kaza bu adam başkan olursa bizi dahada bi alt lige düşmekten on tane paraşüt olsa bile kurtaramaz anlıyonmu kardeş senin BURSASPORlu olmadığın desteklediğin başkan adayından belli kusura bakma ama bir bursasporlunun ufku bu kadar dar değildir çünki

    14
    1
  2. @Hep Birlikte yorumuna yanıt olarak

   BTSO dan 200 milyon destek atarsalar bu projeleri yaparım diyo ne 200 milyonu şirketleşmeyle bn 50 milyona bn bile çözerim bize ortalığa para saçıp para sıvıycak başkan lazım değil snin başkanlık anlayışın buysa üstü kalsın kulüp bitik yerinde ve dikkatli harcama şart sedrikin çin takımında sözleşmesi bitmek üzereymiş son maçta 2 gol atmış fenerden önce kapalım azizbehiç de gelsin diagneyide alalım bunlar olmazsa bunların ayarında topçular alalım 2 stoper 2 orta saha kanat 2 golcü 1 kaleci lâââzımmmm bizeeee

   13
   1
   1. @Tabiyaaa yorumuna yanıt olarak

    Bari en azından transferde süper ligden takımlardaki giden topçuları markaja alalım şirketleşmeye gidip temliği kaldırmamız lazım kulübün kasasına 1 kuruş girmeden yok oluyo yoksa elimizdeki genç yıldızlarımızı bile kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalabiliriz ah o eski statta 4-5 sene bi takılcaktık ilersi ne getirir ne götürür bi bekliycektik

   1. @bursayildirim16 yorumuna yanıt olarak

    olmazssa olmazım şeffaflık diyosunda 200 milyon finansmanı nereden buldun bankalardanmı , tefecilerdenmi ,yoksa cebindenmi hadi işin başında şeffaf ol.yoksa 200 milyon herkesin tahmin ettiği gibi koca bi yalanmı

    44
    1
  3. @Hep Birlikte yorumuna yanıt olarak

   Kargalar 100 Yaşına Kadar Yaşıyormuş Diye Duydum – Evin Çatısında Güldüklerini Duydum 🤣 Yine Finansman ve 200 Milyon TL Hemde – Ya Borç 700 Milyon TL Duvarına Zidane Kafası Atıyor Bunlar Biz İle Kafa Buluyor!

   46
   4
   1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

    Hadi bakalım sezon açıldı Diplomalı Antrenörümüz Fazlı Tan ve yardımcıları Bursaspor’dan ayrılmışlar – Bu iki aday sadece havalar yok para vericeklelermiş miş miş miş hikayeleri- temel taşımız U19- U21 ve gerekli Diploması olmayan Diplomalı yardımcısını kaybettik – ha 1 liralık çin mikrofonu durmayın bütün gün konuşun Limak’ı vs

    19
    3
 1. “Öncelikle mali dengeleri sağlamak gerekiyor, bununla ilgili de finansman olarak 200 milyon gibi bir rakamla finansman desteği alıp yönetim kadromuz olarak projelerimize başlamak üzere böyle bir bütçe hazırladık” dedi.
  BU CÜMLEDEN BİR ŞEY ANLAYAN VARSA BERİ GELSİN…
  DEMİYOR Kİ BİZ 200 MİLYON KOYUYORUZ…BU BENCE MESTAN GİBİ KAMAT GİBİ BİR ADAY…PARASIZ…
  KİMDEN 200 MİLYON FİNANSMAN DESTEĞİ ALMAYI PLANLIYORSUNUZ SN ACARHOROZ?
  AYRICA İCRA KURULU FALAN AMERİKA YI YENİDEN KEŞFETMEYE NE GEREK VAR..KURARSIN BİR ŞİRKET SEÇİLİR BİR CEO VE ŞİRKET YÖNETİM KURULU OLUR BİTER

  78
  2
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Yani diyor ki ben 200 milyon kredi çekecem Bursaspor adına sonra bursaspor 400 milyon daha borçlanacak. O 200 den bende kaymağı yiyecem …işim bittimi basacam istifayı sonra gelen düşünsün… Türkçesi bu.

   51
   1
   1. @E yani yorumuna yanıt olarak

    Ağzına sağlık, adamın söylediklerini okudum, bol keseden atıp tutmuş, resmen taraftara oynamış ve saçmalamış. Kimse inanmaz, kulübe kilit vurmaya geleceği belli

   1. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

    Aynen kardeşim. Bursaspor’umuza Allah selamet versin. Şu iki adayı gördükçe içim eriyor. Kimlere kaldık be.

    17
    1
 2. Ben de 1453 ten beri Bursasporluyum. Başkan olursam 750 milyon akçe bulurum diye planlıyorum. Parası olan herkesi yönetim kuruluna alırım. Yada parası olan her başkan adayının kadrosunda olurum..
  Saygılar

  36
  1
 3. Sen hayatında hiç 200 milyonu bir arada gördünmü dümenci bu saatten sonra kimse yemez bunları kaybolun boş yapmayın yukarıda arkadaş yazmış DEVRİNİZ BİTTİ .

  32
 4. İstersen 1000 yıllık Bursalı ol istersen 1 yıllık, bu saatten sonra icraat lazım. Boş laflara karnınız tok.

  28
 5. Şimdiye kadar nerdeydin kardeşim ozaman. Kulübümüz aliye mesuta erkana kaldığı zaman nerdeydin acaba.. 100yillik Bursaspor’u olduğunu şimdi mi hatırladın:)

  27
 6. Yapilacak tek birşey var.. bursaspor divanı,adaylara sözleşme imzalatacak..1 temmuza kadar transfer tahtasini açtırıp enaz 6 transferi tamamlayacaklar..tamamlamayanlarin yönetimi otomatik olarak düşer diye bir sözleşme imzalatacaklar.. bu kadar basit.

  13
  2
  1. @Selim yorumuna yanıt olarak

   nasıl olcak o iş aga sizin anlamadığınız kongre, bursaspor, divan bunlar dernek ve organları bunlar kanunla işleyen yapılar yönetim kurulunun feshinin halleride orda düzenlenmiş kafana göre iş yapamıyorsun

 7. Hocam aşağı yukarı her sözün doğru sezarın hakkı sezarada, madem Adanurla birleşin kardeşim ikinizde aynı şeyi diyorsunuz adanur 40 benden çevremdende 20-30 totalde 70 milyonla gelicem dedi sende bir kısmı kredi olmak üzere 200 milyon diyorsun hiç girmeyin kredi işine borçla borç kapanmaz siz benden daha iyi biliyorsunuz sende nakit koy ortaya 60-70 al sana 150m tl bu para ile inşallah çıkarız süper lige sonrası inanın daha kolay şu kadro elde tutulsun seneye minimum as oynamış Taha ,Kapacak, Emirhan, Batu, Eren , Çokçalış, Tuğbey 30-40 m euro bonservis getirir takıma

  11
 8. 40 yıldır kongre zamanları hep aynı söylemleri duydum. Hiç güven vermiyor.yazicidan başka sözünü tutan olmadı.bence emin bey birşeyler yapacak.o adama neden se icim ısındı inşallah Bursaspor umuza hayırlısı olur.

 9. Bu Nediyo 200 Nereden gelçek Açık lamıyo Bana göre Emin ne destek vermek lazım nedense benona güveniyom

  7
  2
 10. Bu adam gelirse çoooook beklersiniz süper lig i.Onune gelen başkan adayı oluyor.Bursasporda başkanlık ayaklara düştü.Zamaninda amigo başkan bile gördü bu kulüp.çok yazik

 11. Bu adama hiç güvenmiyorum.İnternetten bir araştırma yapayım dedim, Bursaspor için tüylerim ürperdi.İnşallah gelmez .Emin Adanuruda çok tanımam ama çocuğun planları ve vaatleri gerçekten heyecanlandırdı inşallah seçimi kazanır Bursaspor’un uzun çok hayrına olur.Nedwn Adanur bize yeni Sayin İbrahim baskanimizin yaşattığı heyecanı yaşatmasın 🐊🐊

 12. 200 mİlyon Destek mi almış..? kimden.. Destek ya lafta kalırsa.. 200 Milyon kendim veriyorum derse ve güvenilir bir ortamda parayı bloke ederse bir nebze de inanilabilinir, ona bakarsan her ilgili 200 Milyon destek aldım deyip ortaya çıkar bir müddet gündemi meşgul eder ve gündeme gelir gündem de kalır.. Anlayacağımız kendine güvenmiyor başkalarına güveniyor.. zor iş…

 13. Beyler, Adanur veya Acarhoroz olacağına, Erkan Kamat devam etsin. En azından tecrübelendi adam. İyi bir yönetimle başarılı olur.

 14. 200 milyon çok ciddi para, şuan Ali Koç’a desen 200 milyon çıkar diye şöyle bi ciddileşir noluyo la der. Bu beyefendinin gelir beyannamelerine bakmak lazım. Son 10 yıl ne kazanmış ne kaybetmiş? Bence Bursaspora başkan olacak herkes son 10 yılın beyannamelerini masaya koysun. Görelim kimde para var kimde yok. Hem Emin Adanur hem bu Acarhoroz koysunlar ortaya resmi evrakları. Şeffaflıksa şeffaflığa burdan başlasınlar. Yoksa bende çıkarım şeffaf olcam vakıfköyü futbolcu fabrikası yapçam 40 milyon koycam stadı cazibe merkezi yapçam cart curt konuşurum. Hayvan terli bu yemi yemiyor artık kusura bakmayın.

 15. Ya bırakın bu işleri şimdiye kadar nerdeydiniz her kravatı takan bursaspor lu sanıyor kendini bende takayım o zaman o yuları takmakla borçlar kapanmaz en sonunda kulübü karıştıracak lar bunlar ibrahim yazıcı gibi birisi lazım gerçkten sen yerinde rahat uyu başkanım kabulümüz emin ellerde adamın kemikleri sızlıyor yazık ne günlere kaldık

 16. Arkadaş herkes reklam meraklısı olmuş madem Bursaspor’u seviyosunuz. Koltuk meraklısı değilsiniz başkan adayları bir araya gelin maddi. Güçleri birleştirin taraftarda yanınında olup kulübümüzü kurtaralım kimse ucuz kahramanlık yapmasın

 17. Hani nerede bursaspor üzerinden yıllarca reklam yapıp parasını çalanlar neredesiniz kim bunlar yalanla dolanla insanları kandırmak istiyorlar insanlar yardım yapacak siz hava hadi ya bir tane yalan söylemeden konuşan gerçekten bursasporu seven başkan adayı böyle bir adama küsmüş bursasporlu lar da sahip çıkar diye düşünüyorum.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu