Sercan’ın maaşında indirime gidildi

Bursaspor’da Serdar Aziz’e karşılık Galatasaray’dan bonservisi alınan isimlerden biri olan Sercan Yıldırım, önceki gün yeşil beyazlı kulüple 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Daha önce 2 dönem yeşil beyazlı kulüpte kiralık olarak forma giyen tecrübeli futbolcuyla yapılan pazarlıklarda ise ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Bu sezon futbolcu maliyetlerini büyük oranda düşüren yeşil beyazlı yönetim, Sercan’la garanti parayı az tutup, maç başına dayalı bir anlaşma yapmak istiyordu. 

RAKAMLAR İNDİ

Bu doğrultuda yapılan ilk görüşmelerde Sercan Yıldırım’ın Bursaspor’dan 850 bin Euro istediği ancak yönetimin bu rakamı çok bulduğu belirtildi. Başkan Ali Ay bu rakamı kesinlikle kabul etmezken, daha sonra yapılan görüşmelerde Sercan, 500 bin Euro garanti ve 5 bin Euro’da maç başına ‘evet’ dedi. Futbolcu maliyetleri konusunda geri adım atmayan yeşil beyazlı yönetimin Sercan Yıldırım’la yapılan bu mukaveleden oldukça memnun kaldığı belirtildi. 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı