Sercan ve Volkan’a ortak fon aranıyor

Başkan İbrahim Yazıcı, "Henüz çok taze bir fikir. Sercan ve Volkan'ın bonservisine ortak olacak bir fon bulmamız durumunda bu işe kalkışmak niyetindeyiz" dedi

 

Beşiktaş'ın, devre arasında aldığı Portekizli yıldızı Hugo Almeida'yı transfer ederken kullandığı 'Fon' yöntemi diğer Türk kulüplerine de örnek olmaya başladı. Bursaspor'un, her transfer döneminde başta üç büyükler olmak üzere içeriden ve dışarıdan birçok kulübün gözdesi olan Sercan Yıldırım ve Volkan Şen'e ortak olacak bir fon aradığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, Bursaspor iki genç yıldızını hemen elden çıkarmak istemiyor ancak Sercan ve Volkan'ın bonservislerinin yüzde 40-50 civarında belli bir payını 3-4'er milyon Euro gibi bir rakama satmak istiyor.

Kulüp Yönetimi'nin futbolcularının bonservisini pazarlarken, henüz 21 yaşında olan Sercan ve 23 yaşında olan Volkan'ın bonservis değerlerinin önümüzdeki dönemde artacağını ön plana çıkardığı ve yatırımcı fonu ikna etmeye çalışacağı belirtliyor.

 

BEŞİKTAŞ 4.5 MİLYONU KASAYA KOYDU

Futbolcuların piyasa değerlerinin her gün belirlendiği transfermarkt.de web sitesine göre Bursaspor ile 2014 yılına kadar sözleşmesi bulunan Sercan'ın bonservis bedeli 6.5 milyon Euro, 2013 yılına kadar sözleşmesi olan Volkan'ın ise bonsevisi 4.7 milyon Euro. Ancak Bursaspor Yönetimi transfer dönemlerinde bu futbolcular için kesenin ağzını 10 milyon Euro'dan açıyor. Öte yandan Beşiktaş'ın devre arasında 2 milyon Euro'ya fon ile ortak aldığı Almeida'yı 11.5 milyon Euro'ya sattığı ve bu transferden hiç para ödemeden 4.5 milyon Euro'yu kasasına koyduğu belirtliyor.

 

YAZICI: FON ARAYIŞIMIZ VAR

Sercan ve Volkan'a ortak fon arayışı konusunda HT Ekonomi'nin sorularını yanıtlayan Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı "Beşiktaş'ın kullandığı fon ile tansfer yönetimi bize de cazip geliyor. Sercan ve Volkan'ın bonservislerine ortak olacak fon arayışımız var. Ancak bu konu henüz çok taze ve henüz attığımız bir adım yok. Sercan ve Volkan'ın bonservisine ortak olacak bir fon bulmamız durumunda bu işe kalkışmak niyetindeyiz. Bursaspor'un menfaatleri çerçevesinde doğru olan adım ne ise onu atmayı düşünüyoruz" diye konuştu.

 

Sefer YÜKSEL-HT EKONOMİ

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu