Sercan farklı heyecan..

20’lik delikanlı bizim Sercan Yıldırım…

 

Bursaspor’da Samet Aybaba’lı günlerde parladı onun yıldızı…

 

Bundan tam 3 sene önce özel bir televizyon kanalında rahmetli usta gazeteci Mehmet Özman’la canlı yayında ağırladım bizim Sercan’ı. Üstelik Sercan Yıldırım’ın tam da toy yılları. O zaman babası Kenan Yıldırım’la birlikte gelmişti yayına. Yayın öncesi biraz konuştuk oradan, buradan, şuradan diye. O yıllar daha henüz 18 yaşına bile girmemişken, hayallerini ve hedeflerini anlattı bizlere.  Osman ağabey göreceksin,  “Bir gün gelecek beni önce Türkiye konuşacak, sonra da dünya basını benden bahsedecek dedi” biranda. Rahmetli Mehmet Özman bana, ben de Sercan Yıldırım’ın gözlerinin içine baka kaldım öylece. Aslında dediği gibi de oldu. Onu önce Türkiye konuştu, sonra da dünya basını ondan bahsetti.

 

Yukarıda Allah var hani; o dönem formayı kapabilmek için çok çalıştı, çok koştu, çok mücadele etti e yani. Sanki ben formayı beklemem o formayı alırım der gibiydi.  Belli ki; yıldız futbolcu olmayı o günlerde takmış kafasına, ben yıldız futbolcu olacağım diye haykırdı etrafına…

 

Sercan Yıldırım Bursaspor alt yapısında dönemin alt yapı hocası Yılmaz Burul tarafından keşfedilip, Türk futboluna servis edilen çok özel meziyetlere sahip olan bir yetenek.  Onu keşfeden dönemin alt yapı Hocası Yılmaz Burul’un, Sercan Yıldırım tarifi ise oldukça iddialı. “Saha içersinde onu izlemek futbolseverler için tam bir keyif. Açıkçası, saha içersinde ne zaman, nerede, ne yapacağını tahmin etmek bile, tahminler ötesi bir şey”

 

 

Onun ki; hayatının baharında yaşanan baş döndürücü bir hayat hikâyesi sanki…

 

O saha içersinde bazen fırtına, bazen de acıların çocuğu. Bizim Sercan atılmayacak golleri atıyor, bu da kaçar mı denilen pozisyonları cömertçe harcıyor. Bazen müzmin sakat, bazen de saha içersinde enerjisinin bittiği anlarda kelimenin tam anlamıyla nakavt..

 

 Neredeyse her Allah’ın günü ismi bir mankenle birlikte anılıyor, konunun derinliği ona sorulduğu zaman da yok öyle bir şey diyor.

 

Bazen gecelerin adamı oluyor, bazen de evinde tam bir anasının kuzusu. İşin ilginç tarafı her sezon başında transfer gündeminde mutlaka bir yerlere gidiyor. Ama yine sezona Bursasporlu Sercan Yıldırım olarak başlıyor. Aslında taraftar onu çok seviyor, bazen de inadına Sercan Yıldırım diye kızıyor.

                                                                                         

Dedim ya; bizim Sercan, gerçekten farklı bir heyecan…

 

Osman Korkmaz

Kent Gazetesi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu