Şenol Güneş’ten tepki

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş Chikhura Sachkhere maçı öncesi önemli açıklamalar yaptı. Rakibe saygı duyduklarını söyleyen Güneş, “İlk maçta kazanmamız gereken maçı kazanamadık. Rakip takım 0-0'la avantajlı görünmesine rağmen kazanmak isteyeceğiz. Tur atlamak istiyoruz. Hedefimiz budur. Takım olarak bu amaçla geldik. Rakibe de saygı duyuyoruz. Umarım bu maçtan Bursa'ya sevinerek döneriz” dedi.

 

SAHAYA 11 KİŞİ ÇIKACAĞIZ

 

Fernandao ve Belluschi'nin takımda olmaması ile ilgili yöneltilen soruya Güneş, “Elimizde olan oyuncularla devam edeceğiz. Olanlar da olmayanlar da önemli. Olanların da en iyisini yapacağını düşünüyoruz. Sahaya 11 kişi çıkacağız. Önemli olan sahada eksik kalmadan herkes için bekleneni ortaya koymak” diye konuştu. Güneş’in Gürcü basın mensuplarından daha çok Türk basın mensuplarından soru istemesi dikkat çekti.

 

ATEŞ PÜSKÜRDÜ

 

Şenol Güneş organizasyondaki sıkıntılardan dolayı adeta ateş püskürdü. Stada saatinde gelen ancak kendisine söylenen saatte Chikhura Sachkhere Teknik Direktörü Soso Phruidze'nin basın toplantısına çıkmasına sinirlenen Güneş, “Buraya geldik her şey karışmış. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey görülmemiştir. Ben beklerken rakip takım hocası toplantıya giriyor” diyerek tepkisini dile getirdi. Bilindiği gibi Bursa’da oynanan maçta da tercüman sıkıntısı yaşanmış ve Gürcü ekibinin hocasından önce Şenol Güneş basın mensuplarının karşısına çıkmıştı. Gürcistan’da yaşanan bu olay akıllara “Bursaspor’a misilleme mi yapıldı?” sorusunu akıllara getirdi.

 

Hepimiz bunun bilincindeyiz

 

Şenol Güneş’le birlikte basın toplantısına katılan Bursasporlu Volkan Şen, “Çok önemli bir maça çıkacağız. Hepimiz bunun bilincindeyiz. Rakibimizden daha çok mücadele eden ve karakterini ortaya koyan futbol oynayıp, maçı kazanıp turu geçmiş bir şekilde Bursa'ya dönmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Gürcistan’da da tercüman sıkıntısı

 

Chikhura Sachkhere Teknik Direktörü Soso Phruidze ve oyuncu Odikadze ise Türkçe çeviri olmaması nedeniyle sadece Gürcü basınının sorularını yanıtlayabildi. 

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu