Şenol Güneş, Muhammed ve Umut’u yalanladı!

Şenol Güneş, kendisi hakkında kamuoyunda çıkan Muhammed Şengezer ve Umut Meraş'ı Beşiktaş'a önerdiği yönündeki haberleri yalanladı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş Bursasporlu Umut Meraş ve Muhammed Şengezer‘i Beşiktaş‘a önerdiği yönünde çıkan haberlerle uzaktan yakından bir ilgisinin olmadığını açıkladı.

Güneş böyle bir durumun asla yaşanmadığını dile getirirken, iki oyuncunun da başarılı olmasını istedi. Bu arada Bursaspor‘la Muhammed Şengezer konusunda ipler tam anlamıyla gerilmiş durumda.

Son iki maçta oynamayan genç file bekçisi yönetimden Başakşehir‘e transferi için onay vermesini istiyor.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Muhammed’e Başakşehir’in önerisi 1.6 mi Euro. Muhammet giderse Mert’in yedeği olacak ve tahmini 10 Maçla sezonu tamamlayacak. Tek şansı Mert’in formsuzluğu ya da sakatlığı olur. Zor.. Bursaspor’da kalırsa en az 30 maç oynar ve tahminen değerini katlar. Bursa seneye talibi çıksa 3-4 mi isteyebilecektir. Daha da beklersek bu değer artacaktır. Muhammet’in maliyeti geçen seneki alacağıyla birlikte 2 mi. Muhammed’in yerine iyi bir kaleci almaya kalksak zaten bu parayı vereceğiz. Bu durumda Muhammet’i 1.6 mi Euro’ya satmanın bir mantığı var mı?

  65
  1
   1. @Mahcher yorumuna yanıt olarak

    Muhammed’in istediği 1 mi geçen seneki ücreti. hangimiz TL üzerinden maaşımız 1 sene ödenmese sessiz kalırız. paranın zaten % 20’si enflasyonda eriyor. Hepimiz işin kolayına kaçıp oyunculara atar yapıyoruz. Sorun bu basiretsiz yönetimlerde. Muhammed şartlar yerine gelirse zaten kariyeri için Bursaspor’u tercih eder

    21
    1
 2. Kapatın altyapıyı hiç uğraşma…sen adamı 10 yaşında iken yetiştirmeye başla 19 yaşına geldimi A takıma al ilk senesinde 5 veya 10 dakikalık periyotlar halinde liğe hazırla sonra gel seni profesyonel yapalım de at şuraya aylık 25000 veya 50000 TL ye imza at de sonra ortaya babası çıksın menejeri çıksın bizim oğlanı yok o istiyor bu istiyor ben bu paraya oynamam desin valla kapat kardeşim alt yapıyı

  46
  5
 3. Muhammed sen de her futbolcu gibi sözleşmeye sahipsin. Yani takımın aitsin. Hakkını kullanmışsın İhtar çekmişsin, iyi yapmışsın hakkını aramışsın. Bu kulüp senin paranı öder sonra kendi hakkını arar. Kısaca, fazla germe ortamı elinde paran ile kıyıda köşede rezil olursun

  34
 4. Farkında mısınız bilmiyorum ama merhum başkandan sonra gelen yönetimlerin kesinlikle futbolcu ile bir sorunu sıkıntısı oluyor. Aslında sorun alt yapıda değil, yönetimin beceriksizliğinde.

 5. Başakşehir’in 5 kalecisi var ve antrenör ile Volkan Babacan aynı menajerlik şirketi yani Mert bir iki hata yaparsa kızağa alınır yani Muhammed biraz balon haber gibi- Umut için Şenol’un canını sıkmaya başarmışlar belli- ya bunlar gazetecilikmi yapıyor yoksa menajerlikmi şaşıyorum cidden.

 6. Ulan sanki açlıkan ağzınız kokuyo 1 sene idare et işte bu kulübün hiç mi hakkı yok. Sizi oynatmak için harunu sattık. Okanı sattık sen varsın diye. Sen kimsin ya dün adını bilen yoktu.

 7. Dışarıdan gelen, büyük takım sevdası güden isimleri anlarım da,
  Altyapıdan çıkmış, üstelik Zafer mahalleli olan, TEKSAS’ın kalbi olan bir mahalleden çıkmış,
  Arnavut genç kardeşimi asla anlayamam, tabi ki de profesyonelsiniz
  Ama sözleşmen 2020’de sona erecek, yeni bir sözleşme yaparsın 4-5 yıllık
  1 MİLYON TL GARANTİ MAAŞ + MAÇ BAŞI 30 BİN TL dersin, bu takımın sen 1.KALECİSİSİN dersin
  PTT + KUPA Maçlarında ort. 38-40 maç İLK 11 oynar, hem tecrübe kazanır, hem de
  Bursaspora Süper lig yolunda güç katar, seneye Süper lige çıkıldığı taktirde, tecrübeli hazır
  Kalecin olmuş olur, transfer teklifi de gelirse 3,5-4 MİLYON EURO bedele gönderirsin,
  Kesinlikle %20 SATIŞ PAYI bir sonraki satışından talep edilmeli

 8. Aidiyet duygusu sıfır, sıfır bile değil. Adeta yetiştikleri kulüpten nefret ediyorlar. Hepsi Bursasporu bir atlama tahtası olarak görüyor. Derhal Altyapıda Altınordu modeline geçilmesi gerekli. Önce değer yargıları olan, herkese ve her şeye para karşılığı bakmayan, kültürlü gençler yetiştirin. Burada yorum yapanlarında bazıları “parasını almıyor ne yapsın” modundalar. Bu muhammet kaç yaşında kardeşim, emekliliği mi gelmiş ki son bir transfer yapayım paramı çıkarıp futbolu bırakayım diyen 38 lik kaleciler gibi davranıyor? Hemde onu yetiştiren kulübe? Kale tamamen sana kalmış, sakatlanmazsan full sezon oynayacaksın, öyle veya böyle paranıda alacaksın. Ama sen kaçmak, Başakşehirde ikinci kaleci olup yata yata İstanbulda para kazanıp gezip tozma peşindesin. Yazıklar olsun altyapıdan çıkıp ekmek yediği kaba pisleyenlere, yazıklar olsun onları profesyonel futbolcu yapan kulüpten kaçmaya çalışanlara. Muhammet yada Okan İstanbulda hangi kulübün altyapısından çıkıp 1.kaleci olabilirdi? Yabancıların arkasında bekler dururlardı. Yazık.

 9. Burada iş içinde iş var gibi geliyor bana. Yönetim ile futbolcuların danışıklı dövüşü olduğunu düşünüyorum.Yönetim parasız. Tek çıkar yol eldeki futbolcuları satmak ve elde edeceği para ile tahtayı açıp yaşlı futbolcuları alıp başarılı oluverirse kahraman olur, sonra da basar istifayı başarılı yönetim olarak ayrılır. Yeni gelecek yönetim süper lig için nasıl takım oluşturursa oluştursun. Süper lige çıkamazsa enkaz aldıydım edebiyatıyla yine bırakır gider. Bir başka konu. Ali Ay Yeşil Bursayı bitirdi, bunlar da Bursasporun ayağa kalkmasını sağlayacak Vakıfköy’ü bu tür olaylar ile gözden düşürüp orayı da bitirmek. Bursasporu tamamen bitirme planı devreye çoktan sokulmuş. Yazık.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu