Şenol Güneş döneminden sonra…

Bursaspor, 2014-15 sezonunda Şenol Güneş yönetiminde Süper Lig'i 69 golle tamamlarken, ligin de o dönem en golcü takımı olmuştu. Spor Toto 1'inci Lig'de mücadelesini sürdüren yeşil beyazlılar, aradan geçen 5 sezonun ardından en golcü dönemini yaşıyor.

Bursaspor, 2014-15 sezonundan itibaren sportif ve mali açıdan düşüşe geçerken; aradan geçen 5 sezonun ardından ilk kez, gol ortalamasını yüksek seviyelere çekti. Bu sezon, mücadele ettiği Spor Toto 1’inci Lig’de çıktığı 27 maçta 45 gole ulaşan Bursaspor, 1,67’lik gol ortalamasıyla oynadı. Süper Lig‘de Şenol Güneş yönetiminde 2014-15 sezonunda ise kulüp tarihinin en gollü dönemlerinden birini yaşayan Bursaspor, maç başı 2,03’lük gol ortalamasını yakalamıştı.

 

Bursaspor, aradaki 5 sezonluk süreçte ise gol yollarında etkili olamadı. Geçen sezon ligi 1,44’lük gol ortalamasıyla tamamlayan Bursaspor, 2018-19 sezonunda ise en düşük gol ortalamasını gerçekleştirmiş ve ligi 0,82’lik ortalama ile tamamlayarak Süper Lig’e veda etmişti. Yeşil-beyazlılar 2017-18 sezonunda 1,26 ve 2016-17 sezonunda ise maç başı 1 gol ortalaması kaydetmişti.

 

Bu sezon gol yollarındaki verimliliğini artıran Bursaspor, savunmada ise sorunlar yaşıyor. Şu ana kadar ligdeki 27 maçta 41 golü kalesinde gören Bursaspor, bu alanda maç başı 1,52’lik ortalamayla oynadı. Son 4 sezon içinde, kalesinde en fazla gol gördüğü sezonu yaşayan Bursaspor, son olarak 2016-17 sezonunda ligde 58 gol yemiş ve ortaya 1,71’lik gol yeme ortalaması çıkmıştı. Bursaspor‘un Süper Lig’e veda ettiği 2018-19 sezonundaki 1,09’luk grafiği son yılların en düşük gol yeme ortalaması olarak dikkat çekti.

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. İçerden dışarıdan bí dünya transfer yapıp milyon Euro lar harcamışsın, takımın başında Türkiye hatta dünyanın kabul ettiği bir t.d ile gol rekoru kirmışsın, bugün ise transfer yapmadan, düşer denen bir takımla,kendi hocanla,kendi oyuncularınla, şehrin ve yönetimin yetersiz desteğine,her türlü olumsuzluğa rağmen bu kadar gol atmışsın. Bugün ki takımın ve t.d sinin yaptığı çok daha kıymetli ve değerlidir.Bu bir derstir, örnektir, başlangıçtır ama anlayana!

  9
  2
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   İki ayrı ligin istatistiğini aynı çuvala koyup birlikte değerlendirmek nasıl bir mantıktır yahu? İyi o zaman, seneye de 2.lig kırmızı gruba düşelim, orada gol rekoru kırarız, bunu da tarihi başarı diye manşetten verirsiniz!

   14
   1
 2. Haberin bir diğer saçmalık olarak dikkat çeken kısmı şu, Bursa temsilcisi derken Karacabey veyahutta Yıldırımspor dan bahsedilmiş herhalde. Kardeşim bahsettiğin takım BURSA şehrinin takımı BURSASPOR. Yani BURSA şehrinin ilçe takımı değil ki BURSA temsilcisi diye bahsediyorsun

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu