Şener’e Rus kancası

Bursaspor'da sözleşmesinde iyileştirme bekleyen ve bu nedenle İzmir'de menajerleriyle durum değerlendirmesi yapan Şener Özbayraklı'ya sürpriz talip çıktı. Yeşil Beyazlı kulüple Mayıs 2016'ya kadar mukavelesi bulunan genç futbolcu için Türkiye'den Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'un talip olduğu biliniyor. Ancak Rusya birinci lig takımlarından Lokomotiv Moskova da Şener'i mercek altına aldı. Başkan Olga Smorodskaya imzalı e-postayla menajerine ulaşan Rus kulübü 24 yaşındaki futbolcu hakkında bilgi istedi. Transfer gelişmesinin perde arkasındaki hikaye ise oldukça ilginç.

 

REFERANS FERNANDES'TEN

Önceki gün Beşiktaş'la yollarını ayıran Manuel Fernandes ile sözleşme imzalayan Lokomotiv Moskova yönetimine Portekizli futbolcunun Şener Özbayraklı hakkında referans verdiği belirtildi. Fernandes'in Rus kulübünün başkanı Smorodskaya'ya "Sağbek için Türkiye'den Şener Özbayraklı'yı alabilirsiniz. Güçlü fiziğiyle buradaki iklim şartlarına uyar. Ayrıca şu an Türkiye'nin en gözde oyuncularından biri" dediği belirtildi. Bursaspor'un resmi teklif gelmesi halinde nasıl bir tutum sergileyeceği merakla bekleniyor. Şener'in sözleşmesinde 5 milyon TL'ye serbest kalır maddesi bulunuyor.  

 

Sercan geri dönmüştü

Lokomotiv Maskova 2011'de Bursasporlu Sercan Yıldırım'ın peşine düşmüş, ancak menajerlik şirketiyle Rus kulübünün arasında yaşanan anlaşmazlık sonucu transfer gerçekleşmemişti. Sercan o dönem sağlık kontrolünden geçmek için Rusya'ya gitmiş, anlaşma olmayınca da geri dönmek zorunda kalmıştı. 

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu