Şenol Güneş dönemi sona erdi!

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklamada A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile karşılıklı olarak yolların ayrıldığını duyurdu.

TFF’den yapılan açıklamada, “A Milli Takım Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ile yapılan görüşmeler sonrasında karşılıklı olarak yolların ayrılmasına karar verilmiştir. Ülkemize önemli başarılar yaşatan değerli hocamız Sayın Şenol Güneş’e görev sürecindeki çalışmaları ve Türk futboluna yaptığı katkılar için teşekkür eder, bundan sonraki hayatında sağlık ve başarılar dileriz” ifadeleri yer aldı.

33 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @BursaspoR TR yorumuna yanıt olarak

   En son da yapacağını yaptı, tabelaya 61’i yazdırdı, öyle gitti. Demedik mi bu adam Bursaspor efsanesi değil, Trabzon efsanesi diye…

  2. @BursaspoR TR yorumuna yanıt olarak

   Ben şahsen üzülmüyorum şenol hoca kendi bacağına sıktı çünkü adam kayırıp duruyordu karadenizlileri doldurmuştu ayrıca 3 milyona yakın bir meblağ alıyormuş ona keza oyuncularda milyonlar alıyor(ben önceden demiştim çoğu oyuncuda milli aidat duygusu yok para için oynuyorlar bunu gördük) hak mı bu adalet mi artık kaşarlaşmış furbol teknik direktörlerden kurtulmak şart ben açıkcası genç adam kayırmayan bir hoca gelmesi taraftarıyım ve onlara sabredip başarılı olabiliriz bunlar sergen yalçın , erol bulut , okan buruk , ünal karaman , abdullah avcı veya sevmesemde emre belözoğlu bence aralarında okan buruk tercih ederdim zaten tff nin listesinde aykut kocaman , fatih terim , mustafa denizli , okan buruk , joachim löw(kabul etmedi) şuanda aykut kocaman veya okan buruk önde inşallah milli takımda ayrımcılık kayırma falan yapmaz gelen kişi

   Not: Bence ümit milli takım tolunayda gönderilmeli ona da baskı yapalım tff ye adam gibi biri gelsin çocukları doğru dürüst bile hazırlayamıyor

   11
   3
  3. @BursaspoR TR yorumuna yanıt olarak

   En çok para alan milli takım teknik direktörlerine bir bakın. Hiç önemli başarısı olmayan Peru, Paraguay gibi takımların çalıştırıcıları. Bir de paranın, o ülkenin milli gelire oranı var ki, dudak uçuklatıyor. Terim, Hiddink, Şenol Güneş, yerli-yabancı hepsi, ortada başarı-maşarı yok, milyon dolarları, hatta belki kovuldu gösterip bunun üstüne tazminatını alıyor,öyle gidiyor…

   11
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Hayırlı olsun geç bile kalındığıni düşünüyorum. Hoca dediğin sempatik olmalı hep yüzü asikti
   Yendiği zaman döktürüyor ama yenildiği zaman yüzü asık ve düzen şeytanlaşmış diyor.Elestirilere açık değil di maalesef iktidardakiler gibi düşünüyor.saygilarimla

   11
   2
 1. Şenol hocayı severim. Bursasporda bir fırtına estirmişti. Fakat bursaspora sahip çıkmadı. Trabzonspor olsa kaçmaz kalmak için zorlardı. Bursasporu, sebepsizce bjk için bıraktı gitti. Ardına da bakmadı. Bursaspor onun için bir basamaktı, çiğnedi ve gitti.

  Şenol hocayı avrupa şampiyonasının ilk maçının ardından istifaya davet ilk kişilerdendim. Şenol hoca kendisini geliştirmiş, türk futboluna çok şeyler katabileceği bir dönemde, çok hızlı şekilde bir yükseldi, hızlıca devrini sürdü ve şenol hoca devri kapandı. Geriye baktığımda kısa birsüreç içinde takımlrına kazandırdığı puanlar hariç, Türk futboluna hediye ettiği bir şey göremiyorum. Futbolcumu yetiştirdi. Genç antrenörlermi yetiştirdi. Şenol hocanın öğrencisi olarak nılabilecek bir teknik adammı hediye etti. Şenol güneşin çalıştığı süre hariç, geride bıraktığı hiç bir şey yok. Milli takımı onun yardımcısı olarak emanet edebileceğimiz bir kimse bile yok. Ünal karaman birsüre onunla çalıştı. O da en son sanırım göztepeden ayrıldı.

  Şenol hocanın en büyük yanlışlarından birisi, rekabetçilik ortamını ortadan kaldırması oldu. Lejyonerler diyerek avrupada oynayan futbolcular ve bir kaç bizans futbolcusu hariç kimseyi takıma almadı. Avrupadan gelen oyuncu, milli takımda oynamayı kanıksamış, zaten forma benim, iyide oynasam kötüde oynasam kadroda yer bulacağım düşüncesinde milli takımda yüksek performansla oynamadılar. Avrupanın kalbur altı takımlarında oynayan oyuncuları kadroda devamlı tutarak lig seviyemizden kaliteli adam çıkmasını engelledi. avrupanın ikinci liglerinde, adı sanı duyulmayan takımlarında oynayan futbolcu, ligimizde çok iyi oynayan oyunculardan üstün tutuldu.

  Diğer yanlışı, adamcılık yapmasıydı. Trabzon kalecisini parlatmak avrupaya yirmi milyon euro ya satmak, sanamı düştü, şenol güneş. Sen milli takımın başındasın, trabzonspor ceketini astın milli takım ceketini giydin, ama trabzon forması senin üstüne yapışmış çıkmıyor. Adamcılık yaparak rekabet ortamını düşürdün.

  Mücadelet etmeyen bir milli takım, yanlış oyuncu seçimleri, yanlış oyun anlayışı, sorunları çözemeyen kendisini yenileyemeyen bir hoca ve ardı ardına gelen başarısızlıklar. Artık bu ülkede adamcılık, takımcılık, haksızlık torpil ortadan kalkmadıkça, adalet gelmedikçe çöküş sürecektir. Güçlü zengin olan takımlar, kollandıkça, adaletsiz çarpık bir yapı ve zihniyet sürdükçe, başarı gelmeyecektir. Çözüm ise basittir, güçlü olan sesi çok çıkan değil adaletli bir şekilde gelirler paylaştırılırsa, altyapı ve eğitim sitemi yenilenirse, akıl iş başına gelip, az parayla çok gelişim sağlarsa, türk futbolu ayağa kalkar.

  10 milyon euro verip süper adam getireceğine 1 milyon euro yatırım ile, yeni genç yetenekler yetiştirilirse ve adaletli bir şekilde hak edenin oynatılması prensibi getirilirse türk futbolu düzelir. Bursaspor altyapısı bile torpille adamcılıkla yönetiliyor. Bursaspor altyapısındaki eğiticilerin çoğu ilkokul ortaokul lise mezunu. artık fosillerden bursasporun kurtulması gerekiyor. Rekabet her alanda olması gerekiyor. Sen futbolu bilen kendisini yetiştiren adamları iş başına getir. gerçekten yetenekli gençleri al, eğit, emek ver, yetiştir, 19 yaşına geldiğinde çakı gibi çıkar oynat. İşte başarı burada.

  İtalya maçının ardından istifa etmelidir demiştim şenol hoca için. Şenol hocanın milli takıma yerleştirdiği diğer kişilerdende kurtulmak gerekiyor. Tolunay kafkas görevden alınmalıdır. Milli takım kampında bursaspor oyuncusuna sözleşme imzalatan bu kişi görevden el çektirilmelidir.

  25
  9
 2. Artık ülkenin bu eski kafadan kurtulması gerekiyordu, iyi oldu. Umarım yerine Fatih Terim’i ya da Lucescu’yu getirmezler.

  22
  2
  1. @PMB_10 yorumuna yanıt olarak

   Ben olsam Hüseyin Kalpar’ı getiririm. Millet kafayı yesin amk. Zaten sıyırdık gidiyoruz. Bi de Hüseyin Kalpar cila yapsın konuya. Oh amk. Devam.

   5
   5
  1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Seneye değil Hocam, hemen kop gel. Hazır senin Laz tayfadan Fatih Tekke efendi de buradayken. Alırsın onu da yardımcı antrenör yaparsın hocam. Allah aşkına kop gel, kurtar bizi şu bataktan. Sen anlarsın bizi. Tanıyosun Bursa’yı. Menejer Pertev’le Ayhan Barışıcı’nın oğlu ele geçirmişler Bursaspor’u. Gene saçma sapan transferler yaptırıp indiragandi yapıyorlar, ama Bursaspor elden gidiyor. Gel Hocam gel.

   4
   9
 3. Balık baştan kokar federasyonun başındaki adam inşaatçı ne işi var başkanlıkta adammı yok yazık 3,5 milyon euromaaş bu ne razillik kim bu ne başarımız var kimin parasını kime veriyorsun 30 milyon tazminat ne milli şeref milli gurur yokmu bu ne alçaklık emre asla bu takımın başına asla getirilmemeli yabancı hoca şart gersi hikaye

  6
  1
 4. Son şampiyona dan sonra bu karar alınabilseydi bu durum yaşanmazdı.
  Yaşanılan hezimet uzun süre unutulamayacak.
  Zar zor yendiğimiz Cebelitarık takımından farkımız sadece bir gol.
  Bizim milliler Hollanda dan altı gol yedi Cebelitarık yedi gol yedi.
  Alınan skorlar Türk milli takımına yakışmaz.
  Şenol hoca ya bundan sonraki hayatında sağlık sıhhat dileyerek verdiği emekler den dolayı teşekkür ederiz.

  5
  1
 5. Şenol parayı sever. Yapılan yardım kampanyasına eski bir Bursaspor hocası olarak katkı sağladığını gören duyan varmı.

  4
  1
 6. Hata türk futbolundaki en temel sıkıntı bu başarı varsa varız başarı yoksa faturayı hocaya kes gönder böyle bir döngü almış başını gidiyor şenol hoca gitti yerine kim gelecek fatih terim mi yada x bir hoca geldiğinde ne olacak oyuncu grubu aynı oyuncu grubu standartlar aynı gelen hoca dünya kupası elemelerine götürürse alkışlarız götüremezse yuhlar göndeririz kardeşim herşeyden önce sistem yok sistem böyle ahbap çavuş ilişkisi ile türk futbolu ilerlemez önce taraftar olarak kafa yapımızı değiştirmemiz gerekiyor başarıya endeksli olmamalıyız belçika için uzay jenerasyon diyorlardı ne oldu başarı konusunda neredeler hangi turnuvayı kazandılar hocaları aynı oyuncu grubu aynı başarıda nasıl alkışlıyorsak başarısızlıktada arkasında durmalıyız hoca gönder oyuncu gönder yenisi gelsinle bir arpa boyu yol alamayız

  3
  4
 7. Ben olsam A milli takımın başına Ünal karamanı ümit milli takımın başınada Ertuğrul sağlamı getiririm

  2
  2
 8. Genç kalındı ne hikmetse Şenol hoca
  Bazı oyuncuların kurbanı oldu kendini’de
  Milli Takımı da yaktı güle oynaya çıkaçağımız
  Guruptan Her şey Tepe Taklak oldu
  Canını dişine takıp oynayan oyuncu yok
  Onlar hepimizce malum kişiler yazıklar olsun
  Aldıkları paralar haram Zıkım Olsun.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu