Sen ne diyorsun Le Guen!

Haberinadresi.com Spor Müdürü Tolgay Ataokay'ın köşe yazısıdır.

Çok ama çok kısa…

Bursaspor Teknik Direktörü Le Guen, uzun zaman sonra basınla buluştu maalesef! Geçen hafta John Bostock‘un yedeklerde olmasına karşın oynatılmamasına; “Dürüstçe söylemem gerekirse John Bostock’un o günkü esame listesine yazılıp yazılmadığı hakkında bir bilgim yok ama benim o konudaki düşüncem çok netti. Zaten biz 1 gün öncesinden de biliyorduk ki John Bostock, o gün oynayabilecek durumda değildi. Kadroda benim açımdan yoktu, daha sonrasında gelip kulübede diğer takım arkadaşlarıyla oturmuş. Tribünde diğer arkadaşlarıyla oturmuş, bu benim bilgi sahibi olduğum bir konu değil. Ben o anda tabii ki ilk 11’deki oyuncularıma ya da kulübedeki oynama ihtimali olan oyuncularıma odaklanmıştım.

Bu açıklama komedirir, koskoca bir camiayla alay etmektir!

Ne demek haberim yok?

Hiç mi sormadın, ‘bu adamın ne işi var burada‘ diye…

Kadroyu sen kurmuyor musun?

Esame listesinde olan futbolculara sen karar vermiyor musun?

Bu nasıl disiplinsizliktir, nasıl iş bilmezliktir?

Hepsini geçtim insan 1 milyon Euro tazminat için bu hallere düşer mi? Yazıklar olsun senin iş ahlakına da seni halen bu kulüpte tutanlara da!

Yıllardır futbol izleyip de ilk kez yaşadığımız bir olay ve bu ilki bize yaşatan tabii ki de Bursaspor!

Yönetim, Bostock‘un kadroya girdiğinde ne kadar ücret aldığını kesinlikle açıklamalıdır!

Bu durum Le Guen tarafından da yönetim tarafından da bakıldığında futbola ihanettir!

17 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Benim düşüncem şu yönde.Le guen,oyuncuların gözünde düşen itibarını üstü kapalı kazanmaya çalışıyor.Yonetim bence kadroya müdahil oluyor.Bu da ,oyuncuların gözünde le guene olan saygının azalmasına neden oluyor.Le guen de alenen yönetim bana müdahil oluyor diyemeyeceği için esame listesini bilmiyorum diyor.Kadroyu olusturan bas aktorun esame listesini bilmemesi sizce mantıklı mı!? Bence alınan tüm yenilgilerin iki tane baş aktörü var.Birisi menajerlerin oyuncagi olup soyunma odasina inip teknik direktorun kadrosunu degistiren yonetim ve bunlara gogus geremeyen le guen.Bu noktada da yönetim saha içine giremediği için o da gidip alakasız ve tepki çekecek değişikler yapip yönetime kendince tepki veriyor.

  33
  4
  1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Green Man’in düşüncesi sağlıklı duruyor. Katılıyorum. Ancak Tolga Ataokay’a yakıştıramadığım bir husus var :
   Kendisi sene başında Le Guen’in notunu olumsuz olarak verdi, oyunu okuyamadığını defalarca yazdı. Puanları kazanırken oyunu okuyabiliyor, kaybedince ise okuyamadı oluyor. Ne güzel dünya ! Sürekli Le Guen gitsin diye uğraşırsanız devamlı olumsuz şekilde kaleminizi kullanırsanız, taraflı duruma düşersiniz ve benden gerekli saygıyı göremezsiniz.
   Green Man’in fikrinden yola çıkıp, yönetimden esame listesine müdahale olup olmadığını araştırdıktan sonra, bu konuda bir yazı yazılması daha doğru olacaktı. Bana sadece nefret kusulmuş gibi geliyor. Le Guen’in tazminat almak için bu tip cambazlıklar yapması benim aklıma yatmıyor. Bursaspor ile kan uyuşmazlığı yaşıyor olabilir ama kimse saygınlığını böyle çöpe atmaz…

   6
   4
  2. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Sonuna kadar haklısın… CANLI dinledim basın toplantısını cevirmen tek tek acıklamadı ve havada kaldı sözler. oyuncu sakat fizyoterapist ve doktor kararlı oyuncu 1 gün öncesinde kas sakatlığını ve kadro da olmuyacağını söyledik.Şimdi taraftarın önüne atılan bir teknik adam hataları yokmu var belkide. Ama şu yönetimin yaptığını üstte okuduğunuz yazı gibi basına düşeceği aşikardı. Basında ve ing bilmeyen kişilerin algılayacı durumuda düşünelim… Hocaya herkez giydirebilir ama bir gerçek var bu işin altında yönetim var. müdahele var yöneticiler tarafından. Ortayada bu komik durum cıkıyo ve klup içinde disiplinsizlik ön planda yansıtılıyor. Sow içinde sözleri vardı hocanın cok net mental ve fizik kondusyonunu takımın yakalayamıyor ve ilk 11 oda oynamıyacak. Bosctok içinde belki oynayabilir bu gune tekabül asıl testlerin net sonucun cıkacağını acıkladı. benim düşüncem pazartesiden beri antremana cıkmadığı için oynayabilsede oynatmıycam tempo dusukluğu yaşayacağı için oynatmayı düşünmüyorum demiştir.

   7
   1
  3. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşlar farkında mısınız bilmiyorum ama site yönetimi ne zaman karmaşa zirveye çıksa tolgay ataokay gibi,yeni marmara gazetesinin yazarı mehmet ali yılmaz gibi insanların yazılarını site manşetine atıyor.Ayrıca yine suyu bulandırmak adına recep altepe gibi isimlerin demeçlerini veriyor.Bizde burda harala gürele hebele hübele parçayı görürken bütünü kaçırıyoruz.Bu site resmen insanları manipüle ediyor.İki le guen şöyle dedi haberi yapıyorlar bir anda herkes le gueni çarmıha geriyor.2 galibiyet alınıyor le guen türkiye deki en iyi futbol aklı oluyor.Herkes buradan sallarken kimse yönetimi, gerçek ve verimli anlamda göremiyor çünkü gözleri kilitleniyor.Burada le guen tabiki suçlu ama bütün resmin en büyük suçlusu yönetim ve biz buradan yazarak bu yönetimi gönderemeyiz.Hatta bazılarınız bana kızacak ama ben ali ay ın tekrar seçileceğini bile düşünüyorum.Son olarak eğer yönetimi göndermek istiyorsak bunu küfürle,hakaretle,fiziksel şiddetle değil oylarımızı ona vermeyerek yapmalıyız.Yalnız cümlelerim yanlış anlaşılmasın.Ali ay a vermeyip gidip diğer adaya verin demiyorum.Ancak oyunuzu atmadan önce can kulağınızla tüm adayları dinleyin.Kim ciddi ve realist vaadlerde bulunuyor.Bunları gözden geçirin oyunuzu öyle atın.Ben son seçimde başka bir yerde yazdığım gibi oyumu Ali Ay’a vermemiştim ancak verirken çevremdekilere hem siyasi destek nedeniyle hem de parası olması hasebiyle Ali Ay’ın seçileceğini söylemiştim.Yani sonuç olarak ali ayı sandıkta göndermeden önce ince eleyip sık dokuyup ”OYLARIMIZI BELİRLİ SİYASİLERE SATMADAN VE BLOK HALİNDE DEĞİL” ,”BİREYSEL VE VİCDANEN HÜR VE RAHAT BİR ŞEKİLDE” verelim.

   10
   2
 2. Bir zamanlar komedi dans üçlüsü vardı televizyonlarda. Bizim klüp işte öyle olmuş.. Komedinin bir yanında yönetim diğer yanında hoca sonrada futbolcular. İyi oynuyor lar. Bizlerde iyi seyrediyoruz. Bu komedi dans üçlüsünü. Yalnız tek fark var komedi dans üçlüsü güldürüyordu bunlar ağlatıyor. Ne kadar komik değil mi?????

  14
  4
 3. Sn ataokay, bu yazdıklarının kime ne faydası var. Sanki Sezon sonuna kadar Yönetimi, hocayı ve kadroyu değiştirme imkanı var? Yaptıklarınızın akılla mantıkla bursasporlulukla bir alakası yok. Ne soylenecekse lig sonunda söylensin. Kulüp hızla Kocaeli, Sakarya, Eskişehir olma yolunda. Ne olursunuz bunu görün ve anlayın artık.. Bizde ne umut ne moral ne de futbol sevgisi bıraktınız…

  6
  2
 4. bu nasıl bir disiplinsizliktir. kulüp çiftliğe dönmüş beceremiyorsunuz artık bırakın bu kulübün yakasını defolun gidin…
  şampiyon takımı ne hale soktunuz yazıklar olsun bunca taraftara yazık.

  3
  3
 5. hoca hoca dalga geçme kendi oyuncularından nasıl haberin olmaz….maçtan önce 4 gün izin vermesi biliyorsun…..izin vereceğine kondisyon çalıştır 60.dk sonra oyuncular dökülüyor koşmaya mecalleri yok…..bu maçta adam gibi kadro kur demedi deme kötü kadro kurarsan sonun olur…biz ne hocalar gönderdik seni mi gönderemeyeceğiz… o agu , badu , merter , sinan , jhon , faty sakın oynatayım deme……batalla yok bostock yok alper yok jorquera lisansı çıkartılmadı geriye ortasahada grozav , furkan , sehehu en kötü altyapıdan burak kapacak , berkay yıldız veya başka bir kişi çıkartın ama ne olursuz agu , badu , merter , jhon , faty , sinan ile başlamayın

  3
  4
 6. Bir futbolcu ki 21 kişilik esam listesine yazılır fakat bu futbolcu sakattır ya da
  sakatlıktan yeni çıktığı için hazır değildir, teknik kadronun o günkü maçta faydalanma düşüncesi yoktur,
  gel gelelim bu kulübün hocası 21 kişilik esame listesini kim yazdığını bilmez,
  üstelik futolcu kulübeye oturmuş, koltuk çok ne önemi var ki ha kulübe ha tribün der,
  böyle bi hoca düşünün artık kulüpte hiçbir ağırlığı kalmamış,
  Onurun varsa bu durumda istifa eder çeker gidersin Sayın LE GUENNN,
  yoksa 3 kuruş para için kendini rezil etmye devam, biz seni çok iyi anladık, sen bizi anlamamışsın

  3
  4
 7. Benimde bu açıklamadan anladığım Bostock u ben listeye almadım yönetim dışarıdan müdahale ettidir eğer çeviren arkadaş yanlış bir çeviri yapmadıysa.

  2
  2
 8. Konu Bursasporun yonetilememesidir.Diğer konular bu konunun sonucudur o yüzdendirki cebimde kombinem olduğu hâlde maçlara gitmiyorum .

 9. Bu Avrupalılar böyle abi . Beyin makarası yaparlar adamla. Sen kafayı sıyırırsın onlar ise sukünetini korur. Kozmaz sinirlenmez

  1
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı