Sen de mi Muhammed?

Başakşehir'in resmi teklif yaptığı Muhammed Şengezer konusunda her gün yeni bir gelişme yaşanıyor.

Sözleşme uzatmadığı için kadro dışı bırakılan Muhammed Emin Sarıkaya ile birlikte İstanbul ekibinin transfer gündeminin ilk sırasında yer alan genç eldiven konusunda Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ fiyat artırımına gitti. Gümüşdağ daha önce iki futbolcunun bonservis bedeli olarak 9,5 milyon TL teklif vermişti. Rakamı 10,5 milyon TL’ye çıkaran Gümüşdağ Bursaspor‘un yanıtını bekliyor. Ancak kulüpten Gümüşdağ‘a olumlu ya da olumsuz bir cevap verilmediği öğrenildi.

Bu gelişmelerin ışığında hayli gergin günler geçiren Muhammed Şengezer oynanılan son iki hazırlık maçında forma giymedi. Aytaç Kara ile birlikte Bursaspor‘u alacağı nedeniyle TFF‘ye bildirmeyen Muhammed Şengezer bu tutumunda da karar değiştirdi. Muhammed 1 milyon TL alacağı için kulübe ihtarname çekti. İhtarnamenin süresi 21 Ağustos’ta sona erecek.

51 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Anlamiyormuyuz Kulüp bitik.
  Futbolcularda bunu biliyor.
  Oyuncular kulübün içinde bataklikta olduğunu biliyor.
  Başakşehire giderse düzenli maaş alacak.
  Ptt 1. Ligin en kötü yönetilen takimiz.
  Gaziantepspor gibi bizi gözden çikarmiş siyasiler .

  160
  13
   1. @Kelesliii yorumuna yanıt olarak

    Felaket tellalıgımı senin kafanmı güzel ali ay 2 milyon soruya umutu satmıştı şimdi ne güzel kadroya transfer yapıyoduk gönülsüz adamlarla ne yapabilirsinki

    6
    19
    1. @Çılgın timsah yorumuna yanıt olarak

     Faiz yemek.kuranda Allaha ve Rasulune savas acmis gibidir diye geciyor kuranda
     Onun icin muslumansan boyle bir yaklasim yakismaz degilsen dikkate alma sorun yok zaten

  1. @Gigs yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular bu kulubu RA,yandaslari ve tirbun abileri bitirdi hani cefalar tirbun abileri var ya isde sozde hepsi alemin krali sozde onlar olmaz ise bursaspor opmaz mis gibi olanlar cikar menfeat as ls pesinde kosup kukla olur sesini cikaramaz oyuncak figuran olursun ,Bursaspor da YÇ yonetici oldu vizyon bitti ,Duka takim otobusune girdi tirbun bitti İnanim ki Teksas in tayfa nin buyuk cogunlugu TC sini verip kombinesi yukleniyor ne diyelim 200tl vermeyen lutfen Bursaspor dan uzal dirsun kombineye tennezzul eden turbun abilerinin hepsime yazik lar olsun

   17
   1
  2. @Gigs yorumuna yanıt olarak

   siyasiler bizi neden gözden çıkarsın?
   bizi gözden çıkarmalarının onlara getirisi ne olabilir?
   tam tersi onlara oy kaybettirir. hal böyleyse bunu neden yapsınlar?
   valla sevgili kardeşim, kişinin kendine verdiği zararı başka hiç kimse veremez.
   gördükten sonradan vazgeçtim, bursada daha futbolcu gelmeden bunlara ÇÖP! diyen büyük bir güruh var.
   iki basit hatasında ıslıkla, küfürle, yuhlarla, oynayın lan! larla futbolcuyu oynatamazsın.
   futbolcu bunu istese de yapamaz. çünkü futbol teknik taktikten daha çok bir moral-motivasyon oyunudur.
   onlar oynamadığı zaman neler mi olur.
   a- puan alamaz, para kazanamazsın.
   2- tribünler boşalır, gişe hasılatı düşer.
   3- sermaye, boş stadın başta isim hakkı olmak üzere hiç bir ticari alanlarını almaz ya da kiralamaz.
   4- kasanda para olmadığı için, teknik adam, futbolcu, personel maaşları ve diğer giderleri ödeyemezsin.
   5- sonucunda bunlar katlanır, katlanır ve bugünkü halini alır…

   23
   10
   1. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

    Bütün bunlara önemli bulduğum iki madde daha eklemek istiyorum.
    Bir, bu tür tribün protestoları oyuncunun kulübe ve kente olan sevgisini ve aidiyetini yok ediyor. İlk fırsatta kaçmak için zaman kolluyor.
    İki, önce performansını, sonrada piyasa değerini düşündüğümüz oyuncuları satarken büyük zararlar ediyoruz.
    Maalesef bütün bunlar taraftar eliyle, bilerek ya da bilmeyerek kulübe atılmış tarihe geçecek büyük kazıklardır diye düşünüyorum.

  3. @Gigs yorumuna yanıt olarak

   Muhammet’i gönderebilmek için taraftar ile arasını soğutmak lazım bunu bu tür yönetimler bunu hep yaparlar. Senin 1- 1.5 mi Euro’ya gönderdiğin Muhammet’i Gümüşdağ iki seneye kalmaz 10’a satar. Sonra buralarda yaktın bizi Mestan güzellemeleri yapılır. O tarihte Mestan’ı arasan bulamazsın. Şimdi Bölükbaşını görüyormusun. Bu arada MM yönetimi parasını ödemeyeceği bir yığın adamı getirir buradan iyi bir şey çıkmaz. Yazık bu tür adamlar zamanında satılsa kulüp belini doğrulturdu. Şimdi Mestan tahtayı açabilsin diye haraç mezat gidecek

   25
   9
 2. Bu takımın bu taraftarın büyüklüğü tartışılmaz.Ama bir gerçek var ki düşene bir tekmede kendi oyuncularimız atıyor.Tahtanın açılmasında en büyük engeller harun bilal ve mert .Şimdi birde muhammet çıktı büyük ihtimal gitmek istediği için böyle yapıyor çoluk çocuğun nazıyla uğraşıyor koca kulüp.Karakter başka birşey önemli olan öldüğümüzde nasıl anılcaz hatırlancaz.Biz şampiyon takımı tutmadık tuttuğumuz takımı şampiyon yaptık doğma büyüme bursalıyım yaş 26 aklım erdiğinden itibaren şehrimin takımını tutuyorum.Şampiyon olmamız malesef ki bu ligde avantajımıza değil bence dezavantaj olucak.Herkes adeta dahada aşağı düşmemizi ister gibi oynayacaklar yani Bursaspora farklı oynayacaklar bizim bir adımız var şampiyonluğumuz var kazanmak için oynıyacak her takım.O yüzden herkesi 12.ci adam olmaya davet ediyorum formalarimızı alalım kombinelerimizi biletlerimizi alalım anadolunun asi takımını Bizans hegamonyasını yıkan Bursasporu tekrar ait olduğu yere zirveye taşıyalım renktaşlar

  39
  8
  1. @Yuri Boyka yorumuna yanıt olarak

   Ya saçmalama tahtanın önündeki en büyük engel ne harun ne mert bir sürü kişiyle sorun var.bunlar bilerek yapılan algı operasyonu.

   16
   2
  2. @Yuri Boyka yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor taraftarının büyüklüğü İbrahim başkandan sonra bitti.Şimdiki taraftar futbolcu dövüyor,takımına içeride,dışarıda ceza aldırıyor.Geçen sene ödediğimiz cezalarla maaşı ödenmeyen personel kalmazdı.Her maç öncesi Dikkaldırım sokakları kendini Bursaspor’lu zanneden içkicı taraftarlarla dolu (bunlar bir avuç ama takımı bozmayı başarıyorlar)bizim kimsenin içkisine karışmak gibi bir düşüncemiz yok,içkini maçtan sonra iç.Çünkü olay çıkaranlar,sahaya yabancı madde atanlar bunlar.Sen 26 yaşındasın,ben 69 yaşındayım Bursaspor bizim elimize doğdu.Onun için bu taraftarın halini gördükçe kahrediyorum.Dikkat edin Bursaspor’a en çok zorluk çıkaran taraftarın dövdüğü Harun,yine taraftarın etmedik hakaret bırakmadığı Stancu.Bizlerin yazdığımız yorumları onlar da okuyor.Takımda kaldıkları süre içerisinde seslerini çıkaramıyorlar ama gittikten sonra da taraftar değil Bursaspor zararını ödüyor.Şunu demek istiyorum.
   1- Kesinlikle Tff ve Mhk’ya yapılan eleştirilerde küfür ve hakaret içerikli kelimeler kullanmayalım.
   2- Artık İstanbul takımları için Bizans kelimesini kullanmayalım.Çünkü Tff ve Mhk başkanları %90 İstanbul’lu oluyor.
   3- Sahaya çıkan futbolcumuzu hatalarında hemen protesto etmeyelim.
   4-Yönetim ve Teknik kadroyu gerekiyorsa maç bitiminde protesto edelim.
   5- Kombinelerimizi koşullar ne olursa olsun alalım.
   6- Bursaspor forma,atkı ve benzeri ürünleri Bursastorlardan alalım.
   7- Takıma ve taraftara ceza aldıracak eylemlerden kaçınalım vs.
   İste o zaman eski BÜYÜK BURSASPOR TARAFTARI geriye gelir.Başarıyı da hep birlikte yaşarız.

   17
   2
   1. @IHayro yorumuna yanıt olarak

    Kardeş iyi güzel söylemişssin de o zaman harun dayak yediği halde davasını geri çekti isterse klübü dava ederdi koruyamadılar beni diye.stanqu kimseye zararı olmadı taraftara yaranamadı.bu adamların bu klübe hiçbir zararı olmadı.ciddi anlamda bu oyuncular ali ay’a savaş açmıs durumda ben taraflarla bir zoru olduklarını düşünmüyorum.tek dertleri bence dönemin baskanı.zaten davalar eski ali ay dönemine ait.mestan bu sorunu halletmesi lazım bir anönce.muhammet konusuna gelirsek bir sn tutmasınlar klüpte.daha ufacık yaşta bu davaları açabiliyorsa bunlar oldugu zaman düşünemiyorum sonlarını!!!

 3. Mestan ne yapmaya çalışıyorsun sen amacın ne?
  Bu takıma başkanlık yapacak en son insan bile sen degilsin 1 günde nerden çıktın nasıl çıktın anlayan varsa beri gelsin.
  Yok servetimi koyarım yok gövdemi koydum para koy para

  32
  6
  1. @Asal yorumuna yanıt olarak

   Sen aday olsaydın sana oy verseydik delikanlı? Bursaspor başkanına hitap ederken usturuplu yaz, haddini bil. Mestan dediğin adam senin asker arkadaşın mı?

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   %100 katılıyorum ama Bursa öyle bir kozmopolit bir şehir oldu ki.Her Bursa doğumlu Bursa’lı olmuyor.Fakat çocuğunu Bursaspor’a getirenlere,çocukları palazlandıktan sonra istedikleri gibi takıma kafa tutamayacakları sözleşmeler yapılmalı (amatör dahi olsalar.)Kulübün rızası olmadan futbolcu biryere gidemeyecek sözleşmeler olmalı.Futbolcuya çok küçük maaşlarla 5-6 yıllık sözleşme yapılıp,futbolcu profesyonel takımların isteyeceği düzeye gelme aşamasına giriyorsa,sözleşmenin bitimine 2 yıl kala sözleşme yenileyip serbestçe kaçması engellenmeli.Ama bunları yapacak ve devam ettirecek dirayetli yönetimler olmalı.Birde dikkat edin Yönetimlere gerçek Bursaspor’lu ve Bursa’lı yöneticiler alınmıyor ve eski futbolcular niye yönetime girmiyorlar.(Rahmetli Orhan Özselek gibi) Meselâ gelen yönetimler Sedat 3,Beyhan vs.lerden neden istifade etmezler.Bunlardanda herhangi bir maddi katkı beklenmez,sportif bilgi ve projelerinden istifade edilir.Herşey Bursaspor’umuz için hayırlı olsun İnşallah.

   4
   2
  2. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Yedi göbek Bursalı olanların ne yaptığını da gördük bir de elin Bakambu’sunu da. Adam her fırsatta Bursaspor’u takip ediyordu hala. Adamlık başka bir şey, aidiyet duygusu başka bir şey. Nereli olursan ol!

   12
   1
 4. kimse ayak yapmasın bursada bursaspor tutulur diye falan bu sehir bu. bursasporumuza sahip çıkacak 5-6 bin emektar taraftarımızından başka hiçbir şeyimiz yok kimsede sahip çıkmaz gelenlerde aç onlarda yer yer sonumuz kapanma olur bakın görürsünüz.

  18
  2
  1. @Bay x yorumuna yanıt olarak

   Nerde nerde o futbolcular.Beyhan,Ali Nail,Adnan,Ahmet Suphi,Taygun,Ersel,Eser,Fenerbahceye 3 gol birden atan Erhan…

   8
   3
 5. Haruna kızmaya hakkımız yok bizim parasını istiyor diye.adam hakkını istiyor.adamm yıllarca formasını giydi para kazandırıp gitti.takımı battala ile birlikte kümede tuttu.1 kere bile parayla ilgili adı gecmedi bursaspordayken.ya bunlara ne demeli okan ,muhammet allah sizi bildiği gibi yapsn baska birsey demiyorum!!!

  14
  6
 6. Ýönetim bu sizin beceriksizliginiz futbolcularla diyalog konusunda bile basarisizsiniz…..istifa edin…

  14
  1
 7. Gitmek isteyeni aç kapaları ne demektir diretmek hem borçlusun hem adamlara para ödeyemiyon hem Olcay şahanla görüşüyon hem sms kampanyası düzenliyon futbolcu değerini bulsun bulsunda kimse bulunmaz Hint kumaşı değil Allah yardımcımız olsun

  6
  1
 8. Alacaklarını kulübe bıraksınlar,
  Her ikisi içinde 2 MİLYON EURO + sonraki satışından %20 PAY talep edin
  Gönderin gitsin, artık uğraşmayalım böyle problemlerle
  ERTUĞRUL ERSOY, UMUT MERAŞ, MUHAMMED ŞENGEZER, M.EMİN SARIKAYA
  BU takımda oynamak istemeyen adamları zorla kadroda tutmaya gerek yok,
  Bir an önce satışları yapıp, tahtayı açtırıp, PTT LİGİ tecrübesi olan
  Gerekli transferleri bir an önce yapmalıyız.

  5
  1
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Daha dün profesyonel olmuş çocuğu bu kadar yukarılara çıkartırsanız o da kendini Buffon zanneder. Muhammed Şengezer bu ligde kaç mac oynamış? Kaç kurtarış yapmış? Kaç maçı almış? Abart Allah abart basit düz bir futbolcu bu çocuk ya. Satın gitsin ulan gitmiyorsa gönderin vakifkoyde krampon yıkasın.

   2
   1
   1. @Işte böyle yorumuna yanıt olarak

    Sözün şahsıma ise kardeşim, ben hiçbir zaman hiçbir topçuyu burada abartmadım
    Sen ve sen gibilerin yaptığını yapıp yerden yere de vurmadım, düz topçu faln topçu demedim,
    Ben hep PROFESYONELLİKTEN yanayım, bir adamı profesyonel yapıp vakıfköyden özlüceye getirdiysen
    Ya da yerli veya yabancı olsun kadrona kattı isen PROFESYONEL SÖZLEŞMENE sadık kalmalısın,
    Ödemelerini zamanında yapıp, ödeyemeyeceğin meblağların altına imza atmayıp,
    Topçunun performansını kesinlikle arttıracak olan; %50 MAAŞ+ %50 MAÇ BAŞI ÜCRETİ
    Şeklinde yapılacak olan anlaşmalardan yanayım her daim, bunları yaparsan harfiyen topçunun
    Eline koz vermez, istediğin zamanda istediğin kulübe ve istediğin fiyata satarsın.

 9. Yerlere göklere sıgdıramadıgınız muhammet bizim taraftara kapak olsun defalrca söyledim abartıyorsunuz bu cocugu diye ne oldu şimdi? Gönderin bu cocugu bir sn tutmayın !!!

  4
  2
 10. Ya arkadaşlar ali ay yönetiminin devamı niteliğinde sanki mestan yönetimi çünki gönderen ve destekleyen aynı kişiler futbolcular bursa spor kulübüne para kazandırıp gitmek istiyorlar bursa spor daha tahtayı açamamış beyler kulübün biran önce satıp tahtayı açıp tranfer yapması lazım futbolcu nün görevi kulübe para kazandırmak ve bu çocuklar da bunu yapıyor sesiz sedasız kulübü terkedenler gibi hiç olmazsa gitmiyorlar

  3
  2
 11. Haber okurken haberi yapan kişiye veya kuruluşa bakmayı unutmayın sonra boşa gaza gelmeyin. Olay ve Hakimiyetten gelen haberlere çok da güvenmeyin. Bu haber de mikser sühanın gazetesi hakimiyetten. Ona göre okuyun.

  2
  2
 12. batan geminin malları gibi bedavaya yolluyoruz muhammed gibi kaleci trabzonda olsa 7-8 milyon euro sonraki satıştan %20 alırlar en azından ucuza da gitse bütün genç oyunculara sonraki satıştan pay şartı koymak lazım

  2
  1
 13. Futbolcuları suçlama mantığını da anlayamıyorum. Futbolcu geneli 20 yaşına kadar para kazanmaz. 30 yaşına kadar da 10 sene bir kazancı olur. ortalama 3 kez sözleşme yapar. Binde 1 i o sözleşmelerde milyon dolar rakamını görür. Muhammed alacağı 1 milyon lira yazıyor. 150 bin dolar yani. Artık 2 senelik mi 3 senelik alacağı mı Allah bilir. Yani yönetici olacağım diyen adam futbolcudan kat kat zengin adam olur, bir futbolcuya 150 bin dolar için laf söyletmez.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu