Şemsettin Baş “Biz olursak her şeyi başarırız”

Bursaspor Kulübü resmi internet sitesinden Bursaspor Durmazlar Baş Antrenörü Şemsettin Baş'ın açıklamalarını yayınladı.

Bursaspor Durmazlar’ın başarılı baş antrenörü Şemsettin Baş, hem son oynanan Samsun BŞB Anakent hem de sezonun ilk yarısında oynadıkları maçları değerlendirdi.

Şemsettin Baş‘ın açıklamaları şöyle “ Öncelikle Samsun BŞB Anakent maçının zor geçeceğini biliyorduk çünkü ligin ikinci yarısında bütün takımların hedefleri var. Oynayacağımız her maç bizim için zorlu. Taraftarlarımız gerçekten inanılmaz destek verdi. Maçtan önce çocuklara taraftarı savunmada arkamıza almamız gerektiğini söyledim. Ama zaman zaman hücumda da bu destekten faydalanmak istiyoruz, bu yanlış. Sakatlık pozisyonu da böyle oldu. 4’e 1 hızlı hücum sırasında kontrolsüz davrandık ve maalesef Karlo Vragovic sakatlandı. Bu tabi bizim için çok üzücü oldu, ama Karlo olmadan da kazanabilmek bizim için önemliydi. Bu bizim takım oyunu ortaya koyduğumuzu gösteriyor. Takımımızın en önemli parçalarından bir tanesi olmadan da ayakta kalmayı başardık.

Çocuklar Samsun maçında özellikle savunma anlamında çok iyi bir oyun sergilediler. Ligin topla birlikte en hızlı gelen kısa Amerikalı’sını çok iyi durdurduk. İlk defa skor yüzdemiz düşüktü, 73 sayı attık genelde bu sayı 80-85 civarı oluyor. Ama bizim açımızda 23 asist yapıp sadece 8 top kaybı yapmak sevindirici.

Düşmeye aday takımlardan bir tanesiyle stresli bir maç oynadık. Çünkü rakip takımın her maçları final. Burada akıllı ve sakin kalmamız gerekiyordu, ama düzen dışına çıktık. Her şeye rağmen maçın sonunu iyi oynadık ve kazandık. Ligin ilk yarısında hem fiziksel hem de mental anlamda çok zor zamanlar geçirdik. Şimdi biraz dinleneceğiz. Bu maçta yönetim kurulumuz bizleri yalnız bırakmadı,çok teşekkür ediyorum. Sezon başından beri söylediğim gibi “biz” olursak her şeyi başarırız. Bu taraftar tribünleri doldursun, protokol tribünümüz dolu olsun, oyuncu kardeşlerim bir oynuyorsa iki oynar. 15 tane daha maçımız var.Köprünün altından çok sular akacak. Sıralamalar çok değişecektir. Sezon başında istemediğimiz yenilgiler aldık. Ama toparlamasını bildik ve 7’de 7 yaptık. Maçların hepsi birbirinden zor “

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Basket bol takımımız gerçekten desteği sonuna kadar hak ediyor. Çok öz verili ve başarılı bir gidişat var. Yönetim ve taraftar olarak desteğimizi artırırsak, takımımızı bir üst ligde göreceğimize inanıyorum.

    11
  2. bence şemsettin hoca bu hırs ve azmi ile bazen hatalar yapsa da çok iyi bir hoca ve kendini geliştirirse avrupa seviyesinde bir hoca olabilir

  3. Bu sitede basket maclarindan once taraftari gaza getirecek haberler yapilirsa salon hep dolar.genelde mac sonuclari Haber yapiliyor. Zaten olan olmus oluyor. Onemli olan mactan iki gun once haber yapmak.

  4. ARKADAŞLAR KAYSERİSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜN KONUŞMASINA BİR BAKIN DERİM İSTANBUL ÜÇÜZLERİNİ ÇOK GÜZEL BİR ŞEKİLDE ÖZETLEMİŞ….. Sumudica nın (kısa alıntı) Eğer hakemler benim lehime böyle hatalar yaparsa, ben şampiyon olurum…sizce haklı değil mi adam

    3
    2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu