Sema Çavuşoğlu konuştu..

Eski muhasebe müdürü Sema Çavuşoğlu’nun yazılı açıklaması söyle: “Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, kulübün televizyonuna UEFA’nın kulübe verdiği ceza konusundaki açıklamasında talihsiz biçimde maalesef ismimi zikrederek (gerekli bilgileri vermediğim) şeklinde şahsımı zan altında bırakacak ifadeler kullandı, (Erkan Körüstan yönetimine UEFA ile anlaşma yapılmış. Anlaşmadan aylar sonra haberdar olduk. O dönemde maalesef şu an görev yapmayan Sema Hanım bize bildirmedi. Bildirmiş olsaydı geçmiş ödemeler olabilirdi) dedi. Ben, Sema Çavuşoğlu olarak 22 yıldır bu kulüpte sorumluluk anlayışı ve layıkı ile hizmet ettiğime ve bu görevden onurumla ayrıldığıma inanıyorum. Sorumluluk kavramının benim için ne kadar önemli olduğunu ve işimi icra ederken de sorumluluklarımın bilincinde olduğumu, Bursaspor’u seven herkes çok iyi bilir. 23 Mayıs 2014 Cuma günü, göreve gelen yeni yönetime, 24 Mayıs 2014 Cumartesi günü kongrede sunulan mali tabloların detayları ve Bursaspor ile ilgili önem arz eden bütün konuları bir dosya şeklinde hazırlayıp bizzat başkanın bilgisine sundum. Akabinde başkanın talimatı ile bu dosya görevlendirdiği denetleme kurulu başkanı Kamuran Şakir ve yönetim kurulu üyelerinden Avukat Alper Tunga Çevik’e teslim edilmiştir.”

 

“BAŞKANA BİLDİRMEDİĞİM TEK KALEM BULUNMAMAKTADIR”

 

Açıklamasını sürdüren Sema Çavuşoğlu, UEFA konusunda da şunları söyledi: “Ayrıca UEFA ile yapılan anlaşma ve riskler konusunda, mali durumun önem ve detayları Sayın Başkana aday olduğu süreçte ve kongreden sonra tarafımdan defalarca deklare edilmiştir. Bilinmeyen tek bir kalem bile bulunmamaktadır. Yine UEFA tarafından izleme sürecinde olan Bursaspor Kulübümüzün 30 Haziran 2014 tarihi itibari ile ve 30 Eylül 2014 tarihi itibari ile de UEFA ya gönderilen çalışanlara, kulüplere, vergi dairelerine olan borçları bizzat sayın başkanın dahli ve bilgisi dahilinde hazırlanmıştır. Son olarak da içinde bulunulan durumun ciddiyetini belirtmek için 29 Eylül 2014 tarihinde 2014/1029 sayılı, (UEFA izleme süreci ile ilgili 30 Eylül 2014 tarihinde Kulübümüz Özlüce Tesisleri’nde kulüp başkanımız, yönetim kurulu üyeleri ve Denetim Kurulu Başkanımızın da katılacağı bir destek toplantısı talep ediyoruz) içerikli yazıyla Futbol Federasyonu Lisans Müdürlüğünden yetkililer kulübe davet edilmiştir. Federasyon Kulüp Lisans Müdürü İdil Baykara ve Federasyon Lisans Mali Kriterler Uzmanı Onur Başar’ın katılımlarıyla Kulüp Başkanı Bölükbaşı, Kulüp Mali Asbaşkanı Kemal Kerevitözen, Denetleme Kurulu Başkanı Kamuran Şakir ve Kemal Güler nezdinde ayrıntılı UEFA kriterleri ve yerine getirilmediğinde karşılaşılacak müeyyideler ile ilgili ayrıntılı bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir. Sayın Recep Bölükbaşı’nın tarafımdan bilgilendirilmediği yönündeki talihsiz açıklaması, samimiyetle belirttiğim süreç çerçevesinde maalesef gerçeği yansıtmamaktadır.”

 

“KENDİ SORUMLULUĞUNDAN KURTULAMAZ”

 

Sema Çavuşoğlu, açıklamasının sonunda, “Sayın Bölükbaşı, seçildiği andan itibaren kulübün mali durumunu, federasyon ve UEFA nezdindeki yükümlülüklerini tüm açıklığıyla bilmesine rağmen, bu şekilde açıklamalarda bulunarak kendi sorumluluğundan kurtulamaz. Her zaman olduğu gibi sorumluluklarımın bilincindeyim ve Bursaspor’un doğru yönetim anlayışı ile her zaman layık olduğu yerlerde olacağı inancındayım” dedi.

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu