Neden bize Özlüce Tesisleri’ni vermiyorlar?

Teksas Grubu liderlerinden Selim Kurutulan divan kurulunda açıklamalarda bulundu.

Selim Kurtulan “Ben bu camianın içinde 40 senedir varım ama hiç bir şey bilmiyorum. Bursaspor düştü. İnşallah ayağa kalkar. Ama kalkacak gibi de durmuyor. 700’e divan kurulu yakın üyesi var ama 100 üyeyi bulamıyoruz. Geçen kongrede ekip lideri hem küme düşürdü hem de 140 milyon borç bıraktı. Transfer, tahta derken 140 milyon yük bıraktı. İbra da olmadılar. Ben kulübe gittim dedim ki “bana bir oda verin ben elmaya kadar bulayım” dedim. Siz onların yaptığını bulamazsınız başkanım. Bursaspor‘un önünde sadece tahta borcu var. Kim borcunu istiyor şu anda?

Bankaya yapılandırma yapılmış. Kimse borcunu istemiyor.

196 milyon TL‘lik tahta var. Neden bize Özlüce Tesisleri‘ni vermiyorlar. Kampanya yapıyorsunuz duyurmakta güçlük çekiyorsunuz. Yapın canlı yayın Bursa‘yı görelim yardım yapıyor mu yapmıyor mu? Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş‘ın borçları taksitlendiriyor bizim taksitlendirilmiyor. Bizi bu durumlara düşürenlere de yazıklar olsun.” dedi.

46 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Lan yürü git allahın tenekesi seni ne geldiyse basımıza senin gibi yalak çorbacı bursaspor sevgisi olmayan bursasporun parasından ne koparırım kendime diye düşünen cigersizler yüzünden bu hallere düştük allah belanızı versin

  246
  36
  1. @ALN16 yorumuna yanıt olarak

   Bence yanlış düşünüyorsunuz Selim ne yaptı? Bursaspor için harcadığınız süre ne kadar? Adam deplasman iç saha hatta başkanlar bile tartakladı adamı.
   Sizler emin adanura laf atipta beraber halay cekenlere tepki verin, Ali ay ile ilişkileri olanlara laf söyleyin.yonetime adamını söküp Ali aya oy verenleri konuşun.
   Yıllarca yok çorbacı yok bilmem ne diye diye taraftar içine nifak ektiniz.
   Bende yönetici olsam her maça gelen çekirdek citlemeyen deplasman kaçırmayan kişileri desteklerin yardımcı olurum.
   İnternetten yazıp çizen kulübün sahibi gibi davranıp laftan başka birşey yapmayanlari mi destekleyeyim.

   15
   31
   1. @Tims yorumuna yanıt olarak

    Ben çalıştığım iş yerinden 2 saat izin alıp bir yere gidemiyorum. Senelerce kendi imkanlarımla senede pazar gününe denk gelen 3 / 5 deplasman anca yapabildim. Selim senelerce hafta içi, hafta sonu demeden hep orada. Selimiz abimiz iş adamı olmadığına göre ? Acaba bu deplasmanlara gitmek için maddi geliri ve zamanı nereden sağladı ?

    41
    2
    1. @fantastico16 yorumuna yanıt olarak

     Bu yorumları tartışma için yazmıyorum onu belirteyim öncelikle.
     Siz de selim gibi olmak isterseniz sizi de destekleyen çıkar ve çıkmalı başka türlü olmaz. Ve de bu tarz olan kişilere mutlaka destek vermek gerekir. Bunun örnekleri başka kulüplerde de var.
     Zaten paran olsa bu tarz davranmazsin iki reklam için yardım edersin kulübe tanınmak için iki foto paylaşırsın olursun büyük bursasporlu.

     2
     13
   1. @Az kuru Az pilav yorumuna yanıt olarak

    çorbacıların başı sonunda çıkmış piyasaya.yönetime gözdağı veriyor aklı sıra.yönetimin yerinde olucam bu çorbacıyı ve yanındaki avane takımını savcılığa şikayet ederim ve yıllardan beri yaptıkları bütün pislikleri ortaya çıkartırım.bunların arkasına takılan gençlerde bunların ne kadar düzenbaz olduğunu görürler.

    45
    3
  2. @ALN16 yorumuna yanıt olarak

   Selim yillardir “tavsana kac taziya tut diyerek hedef saptırıyor” Bursaspor camiasının bu tip menfaat unsurlarından süratle kurtulması lazim…!
   Iste o zaman düzlüğe çıkabiliriz ! Kendilerini bildik bileli sozde tokatçı yoneticilerle bir olup, çorbayı kepceyle degil, kazanla kaldırıyorlar! Bu tip asalaklardan kurtulmadıkça seçeceğimiz yöneticiler de her daim onlar gibi menfaatçi olacaklar ve 1 adım ileriye gidemeyeceğiz!!!

   22
   1
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Ilave: Taraftar kitlesini yanlis yönlendirerek, üzerlerinde baskı unsuru oluştuyorlar ve menfaat sağlamak isteyen yoneticileri göreve getirerek amuduyla kaldırıyorlar…

    16
    1
  3. @ALN16 yorumuna yanıt olarak

   Vallahi dogru söylüyor bu adam ne zaman piyasaya çıksa bereketsizlik oluyor başımıza ne geldiyse bunların yüzünden geldi.bunların bursasporla vallahi ilgisi yok ciddiye almamak lazım

   24
   2
  4. @ALN16 yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular amigo sen ne zaman konuşuyorsun Bursaspor daha da kötüye gidiyor ayaklar baş olunca Bursaspor bu durumda bedava bilet bedava otobüs Emin Den almasın Erkan dan aldın hepiniz gücü yalakçılığu nispetinde aldı merak etmeyin Yüksel Çolak ı da Başkan yaparsınız olur biter o kadar biliyordunuz son Bandırma maçında kurtarsaydınız ne oldu küfür ettiğiniz Cavit ler de elini kıpırdatmıyor öyle kulüp yönetmek amigoluğa benzemez sen kalkmışsın Özlüce ti bize versinler ulen siz onu da haraç mezat yirsiniz ayrıca sizden çöl önce onlar araştırılmıştır

   30
  5. @ALN16 yorumuna yanıt olarak

   Aynen arkadaş bu KAZMAYI adam yerine koyup her toplantıda konuşturmazlar mı insanı BURSASPOR dan soğutuyorlar . Konuşmadığı toplantı yok . Sanki OMBUDSMAN , ALLAH ‘ IN KAZMASI.

   36
   1
  6. @ALN16 yorumuna yanıt olarak

   KOSKOCA BURSASPOR CAMİASINI BU HALE SEN VE SENİN YANINDAKİ ÜÇ BEŞ ÇORBACI BU HALE GETİRDİ TAKIMIN ANASINI S…TİNİZ ŞİMDİ FALAN FİLAN BAK İŞİNE KAC AYDIR NERDESİN ŞİMDİ ÇIKTIN YİNE PİYASAYA İNSANDA BİRAZ UTANMA OLUR AMA NERDE SENDE O SURAT BÖYLE BİR AMİGO İSTEMİYORUZ

   38
   1
 2. Bursaspor üzerinden prim yapan bu tarz insanları içimizde barındırmamalıyız. Bursaspora faydadan çok zarar getiren insanlar bunlar.

  110
  6
  1. @Maxim yorumuna yanıt olarak

   Bizim ne kadar sahipsiz olduğumuzu görün bittiğini surdan anlayın sizin buralarda çıkıp konusuyor olabilmeniz kulübe zarar verip gelip o divan toplantılarına gelmeye utanmayan maçlara gelip birsey yokmuş gibi davranan insanlar yüzünden herkesin birbirinin ayıbını hırsızlığını kapatıp herkesin gotunun boklu olmasi yüzünden bursaspor yokoldu devlet napsin size verip ozluceyi al ben yemedim sen ye kulup satılırsa versinler a.s olacaksa versinler o ayrı ama kongre üyelerinden divanına taraftarından kulis yapan antrenörüne kedisine kadar değişmeli bu kulup baskan acik acik diyor varsa yapacak buyursun hem kimse topa girmiyor hemde utanmadan siyaset yapmak için eleştiriyorlar ulan adamlar enkazın enkazını almış tek care birlik beraberlik bütünlük onu beceremiyoruz bide konuşuyoruz adam doğruyu söylüyor diye suçlu oluyor alt yapı oyuncun dan tut aldığın transfer oyuncusu dahi kahpe nerden tutsan elinde kalıyor selim efendide çıkmış akil veriyor yazık çok yazık

   12
 3. Genemi ciktin sen piyasaya sen kimsin ki sana oda verecekler,bitirdiniz bursasporu hala konusuyosun,ve hala seni haber yapanlara da,yaziklar olsun.

  92
  5
 4. Geçen sene düşmemizde seninde payın var Selim efendi. Yanlışlarıyla, doğrularıyla ligi Emin Adanur yönetimi ile tamamlamalıydık. Belki ara transfer döneminde, sezon başı transfer hatalarını telafi edip kaliteli transferler yaparak takımı ligde tutacaklardı.Dere geçerken senin yüzünden at değiştirdik,sonucunda boğulduk, küme düştük.

  77
  12
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Bu yazdıklarına imzamı atarım kardeşim. Adama sezqtonu tamamlatmadılar. Adamda aldı parayı sizle mi uğraşacağım ne haliniz varsa görün dedi. Bu değil miydi daha devre bitmeden imza toplamaya başlayan.Al şimdi Emin gitti de daha iyisi mi geldi,.

  2. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   İkisi de farklı bomba.
   İkisi de aynı oranda suçlu ve sorumlu.
   Tribüncülüğü sektör haline getiren iş bilmez korkak yöneticilerdir.
   Bunlara araba, bilet, kumanya falan verilmemeli.
   Bunlar maçlara gelse ne olur gelmese ne olur.
   Taraftarlık gönül işi olmaktan çıkmış meslek olmuş maalesef.

   18
 5. Neden Bursaspor’un AŞ olmasını istemiyorsunuz Selim bey Çorbanız kaynamayacak diye mi ?

  Gerçekten BURSASPORLU olanlar BURSASPORUN AŞ olmasını ister tek kurtuluş aş dir.
  AŞ olursa:
  Sahibi olur Para Harcarken dikkat eder.
  ama sen türümünden ona istifa diye bağıramazsın ve çorba parandan olursun dimi

  75
  7
 6. Okudukça sinirleniyorum sen kimsin ki sana oda verecekler ?Senin diğerlerinden ayricaligin ne senin gibiler ve teksas olduğu sürece bu kulüp kurtulmaz

  26
 7. Çorbacı çıkmış boş konuşup birilerine sallamakta.Herşeyi çok biliyorsan başkan ol.Senin en iyi yaptığın şey kaos yaratmak.

  20
 8. Konuşmasını bilmeyen, nerede nasıl davranacağını bilmeyen, sokak ağzıyla divanda konuşan bu adam kim? Siz kimsiniz? Takımın sahibi gibi davranmayı bırak artık. Senin ve diğer (reis misiniz, amigo musunuz) adamların devri bitti artık. Sakal alabileceğiniz takım da kalmadı, başkanda. Siz uzak durun bu takım düzelir. Yöneticiye, futbolcuya küfür et, ettir. Havaalanında başkana yürü sonra kaç. Cebinizden beş kuruş çıkmadan Bursaspor adından nemalanız. Beş kuruş faydanız olmadı, tribünde edilen küfür nedeniyle ceza aldırdınız. Sana ne odası verilsin, sen kimsin? Hesap uzmanı mısın?

  14
 9. Selim bey karşınızda gecen sene Pertev transferleri yapan bursasporun akil adami ahhan barisici oturuyordu oglu yapti transferleri neden sormadınız hesap merak ettik

  13
 10. Tribün liderin Selim gibi ÇPSIZ ın biri olursa takımın geldiği durum da bu olur.Recep Bölükbaşı denen başkan bozuntusu o dönemki harika kadroyu başka takımlara peşkeş çekerek Şenol hocayı da kusturunce kaçınılmaz son başladı.Bu tribün lideri bozuntularinin da başarısız başkan ve yönetimlere hiç sesi çıkmadı.Çapsiz selim özlüce Bursaspor verilsin sonra alacaklı çakallar gelip tesisleri parsellerin dimi.Sana bu aklı kim veriyor?Belediyede durması daha iyi ve hayırlı.Bak benzinlik gitti gider sayenizde.

  13
 11. yahu birader yeter artık gerçekten.düşün bu armanın yakasından.baydınız gari.sizin yüzünüzden taraftar tirbünden şehirde yaşayan aklı başında adamlar takımdan kaçar hale geldi.yeter yahu yeter.aklını fikrini kendine sakla yahu.

  12
 12. Aaaa Kaoscu çorbacı Selim nerdesin.Yine birilerine Ares açmalar Bursaspor un düşmesinde senin ve ekibinin de katkısı var.Başkan getiren başkan gönderen sen değilmisin milleti birbirine düşüren Ali Ay ve Emin adanuru sen getirdin başkan ol diye.Sonra mangalda kül bırakmıyosun boş konuşuyorsun.Tribün lideri kültürlü insanları birleştiren bilgi iletendir.Gidip kaos yaratıp başkan tayin eden insanları birbirine katıp kulübü götü gösteren değildir.Bursaspor un borcu yokmuş tahta dışında kulübü yönetenler hiçbir şey bilmiyor Selim bilmekte arkadaşlar o zaman herşeyi biliyorsan gel sen başkan ol istediğin gibi yönet.Bursaspor tribün liderlerinin veya kendini bilmezler un değil, Bursaspor gerçek Bursasporluların dır.

  12
 13. Yalnız, söylediği tek bir cümleye katılmamak elde değil.
  Bu kulübü bu hale düşürenlerin Allah belasını, köpekler selasını versin.
  Aynen katılıyorum Amigo.

  6
  1
 14. Camiada herkese bir görev düşüyor.
  Siyasilerin destekleri ile
  Devlet bankasındaki kredimiz benzinlik satılarak kapatılmalı.
  Vergi Borçları yeniden yapılandırılmalı.
  Özlüce ve Vakıfköy bize kazandırılıp Özlüceye binaları dikmemiz zaruri.

  Eski yöneticiler borçlarını zaten alamayacaklar bu süreçte alacaklarını bağışlayıp kulubün önünü açmalı.

  Taraftar:
  Kombineleri alıp o stadyumu doldurup bu takımın yaşadığını tüm türkiyeye göstermemiz lazım. Biz olmazsak bu kulüp net şekilde kapanır.

  3
  1
  1. @ibrahim yorumuna yanıt olarak

   Yıllardır kulübü soyup soğana çevirsinler, ardından gelen başkan benden öncekiler öyle batırmış böyle sıvamış diye ağlayıp kampanya başlatsın kapı kapı dolaşıp iş adamlarından para dilensin hep aynı teraneler bıktık artık selim gibilerden ve onun tasmasını tutan kanı bozuk yöneticilerden bıktık,sizler yüzünden tribüne küstük,takıma küstürdünüz bu camiayı,ben yada sizlerden herangibi biri iş adamı olsanız kulübe maddi yardımda bulunurmusunuz samimi olun ben olmam çünkü nereye gideceği belli kulübe değil yedikçe doymayan yönetim ve onlardan kalırsa selim gibi tasmalı dolaşanlar,yeter harbiden yeter düşün şu kulübün yakasından,siz gittiğiniz gün BURSASPOR küllerinden yeniden doğacaktır!!!

 15. Yeter’ya yırtık dondan çıkar gibi her boka
  Maydonoz olma selim Düş artık Bursaspor’run
  Yakasından aslında Körüstan senin üstünden
  Silindir gibi geçmeliydi Başkan’na posta koymak
  Neymiş Teksas diye birşey kalmamalı bence
  Defalarca yazdım bunu Çorbacılar bu kulüpten
  Temizlenmedikçe bu kulubü iki yakası
  Bir araya gelmez.

 16. Bu İşin Tek Oluru Alt Yapı’daki Gençlere Yatırım Yapmak Alt Yapıdaki Antrenörlerin Çok İyi Olması Lazım Gitmek İsteyen Kimseyi Tutmayacaksın Yeni Bir Oluşum Olacak Altınordu Modeli ile ayakta kalınabilir değerini bulduğunu satacak takım içi oyuncu ücretlerini döndüreceksin 5 yıl sabır şart ancak kurtuluş bu şekilde olur Selim’de dahil kimse bu takım için elini kolunu kıpırdatmıyor uzun soluklu bir oluşum yapılmalı ancak kurtuluş bu şekilde acı da olsa.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu