Selim Kurtulan “Yönetici Reno olup topçu Ferrari olursa bu iş olmaz”

Teksas tribün liderlerinden Selim Kurtulan canlı yayında lifebursa.com youtube kanalında Adnan Batır ve Fatih Akkuş’un konuğu oldu.

1 saat 20 dakika süren programa büyük ilgi gösteren Bursasporlu taraftarlar soruları ile canlı yayına renk kattılar. Canlı yayın süresince birçok konuya değinen Selim Kurtulan zaman zaman tebessüm ettirirken kimi zaman ise camiaya net mesajlar verdi.

Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan’ın kongre kararı almasını geç alınmış bir karar olarak değerlendiren Selim Kurtulan” Yönetim olarak istifa kararı alındı. Ben bunu geç alınmış bir karar olarak görüyorum. Herkes konuşuyor. Kimsenin bir şey bildiği yok. Herkes yazıyor çiziyor ama bu işle öyle klavyeden yazmakla olmaz. Ben başkan adayı olacağını daha önce açıklayan Hüseyin Akdemir’le görüştüm. Kendisi bana “Görev verilirse adayım” dedi. Param da var ekibim de var dedi. Ben de “Bursaspor’u yalnız bırakmayın bu işi siz yaparsınız” dedim.

ÖNÜNÜ KESMEYELİM

Ben Bursaspor’un otuz senedir kongre üyesiyim, ilk oturumda bu işin bittiğini bir kere gördüm. İnşallah bu sefer de ilk oturum olan 23 Ağustos’ta bitirilir. Bursa Büyükşehir Belediye başkanımız, aday olan başkanımız, şehrin dinamikleri camiaya, üyelere seslenirlerse kongre ilk oturumda biter. Birlik beraberlik olması lazım. Kesin ve net olarak söylüyorum, Ali Ay başkan olmayacak. Maceraya gerek yok, Bursaspor’un çok borcu var. Eline iki proje, koltuğunun altına iki dosya alan başkan adayı olmasın. Bursaspor’un önünü kesmeyelim. Hüseyin Akdemir’in gerçekten ekibi güzel, parası da var. Önünü kesmeyelim.

BEN DOĞRULARI SÖYLÜYORUM

Denetim kurulu istifa edince Mesut Mestan kızmış. Adamlar senden bir şey istiyor sen yollamıyorsun, istifa edince de kızıyorsun. Onları kongre üyeleri seçti, sen seçmedin Mesut Mestan. Orada görev verdik o insanlara. O insanlar senden kâğıt isteyecek, sen de vereceksin. Ben sadece doğruları söylüyorum. Ama ben görüyorum internette herkes yazıyor. Bizim borcumuz 450 milyon ₺. Biz bugün 19 tane topçu almışız, 13 tanesini göndermişiz. 13 tane topçudan 4 milyon € kulübe gelir gelmiş. 32 milyon ₺ kasaya girmiş. Şimdi o topçuları alamazsın. Bedavaya verdik.

BURSASPOR’U KÜÇÜK DÜŞÜRMEYİN

Bursaspor’u perişan ettiler. Sezon başında tesislerde elektrikler kesikti, böyle şeyler çok ayıp. Bursaspor’u böyle küçük düşürücü sözler söylememek lazım ama söyletiyorlar. Özer Hurmacı konusunda her iki tarafı da dinledim. Hoca ve yönetim hatası.  Ben bu oyuncuyu oynatmayacaksam yola çıkmadan önce söylemem. Altyapıyı verdik. Altınordu’da iki arkadaşımız var. Bu güzel bir proje. Gerçekleri konuşmak lazım. Şimdi 81 ilde Bursaspor okulları açılacak, Avrupa’da açılacak ama Bursaspor kaç para kazanacak. Benim duyumlarıma göre Bursaspor’un kazanacağı rakamlar çok düşük. Orada topçular yetişecek, gelişim olacak. Güzel şeyler bunlar ama birileri para kazanırken Bursaspor’un da kazanması gerekiyor.

BURSA’NIN BİR ABİSİ, BİR BÜYÜĞÜ YOK!

Çok şey bekliyor Bursasporlular. Bursa 3 milyonluk şehir diyoruz. Bursa’nın abisi yok. Önceden bir Faruk çelik vardı, bakandı. Şimdi Bursa’dan bakan var mı? Yok, neden diye sorun. Üç milyonluk şehirden neden bakan yok? Bunun cevabını verin. Bir tane abimiz olsa bakanımız olsa şimdi durumlar çok farklı olurdu. Milletvekilleri şimdi bir bakan gibi iş yapamazlar. Şunu da söylemem gerek; “Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz” diyorlar. İlçe belediyelerine ise teşekkür etmiyorlar. Yapmayın, bilerek konuşun. Bursaspor’u kötü anlamda kullanmayın. Bakın ben Nilüfer Belediye Başkanı, Yıldırım Belediye Başkanı ve diğer ilçelerin belediye başkanlarının Bursaspor’a yardımcı olduklarını biliyorum. Bunları benim söylememem lazım başkanın söylemesi lazım ama kimse bir şey demiyor. Bilmeden de konuşuyorlar. Bursaspor’a zarar vermeyin.

ÇAYCILIK BİLE YAPAMAZLAR

Bizim oyuncular, özellikle genç arkadaşlar otuz beş yaşından sonra çaycılık bile yapamazlar. Ama İstanbul takımları milyon teklif ediyorlar bunların beyni donuyor. Bursa’dan başka yerde oynamam diyorlar ama gidiyorlar. Altyapıya almışım, yıllarca eğitmiş on sene bakmış oraya çıkarmışım. Sonra az paraya oynuyorum diyor. Atarken imzayı düşüneydin. O paraya oynayacaksın. Ben oynamam dersen olmaz, yakışmaz. Geçende altyapı hocası ile konuştum. Giden topçulardan altyapıya yardım eden var mı diye sordum. Hiç kimse yok dedi. Hangimiz vefalıyız, hangimiz vefasız. Hep mi Bursaspor vefasız.

FORMASINI ALIP GÖNDERİRDİM

Beni tüm oyuncular hayal kırıklığına uğrattı. Biz 4-1 yenilmişiz. İki tane topçu çıkıyor, Bursaspor’u yerden yere vuruyor. Kamuoyundan özür dilemek yerine “Özer bizi sattı” diyor. Kendi suçlarını örtmek için birilerine bahane atacaklar. Sonra çıkıp “Biz on aydan beri paramızı almıyoruz” diyorlar. O zaman maçtan önce desene sen bunları. Niye yerden yere vuruyorsun. Ben yönetici olsam çıkar “Al formanı hadi evine” derdim ama yönetici yok ki. Ben Özer’le konuştum “Sen burayı beş maçta bıraktın bir puan aldık ancak. Sen Bursaspor’a yanlış yaptın” dedim. “Sen o beş maçı oynasaydın biz birinci lige çıkardık” dedim. O da “Hırsıma yenildim doğru söylüyorsun ama ben arkadaşlarımı korudum onlar beni korumadı” dedi.

AYAKTA ALKIŞLAYALIM AMA

430 milyon borcumuz var. Ali Ay’a 70 milyonluk çekimiz var. Bugün o para oldu 130 milyon.120 milyon bankaya borcumuz var her sene 16.5 milyon bankaya faiz veriyoruz. Vergi dairesine 50 milyon borcumuz var. Masala gerek yok.  Bu sene 13 topçu sattık. 100 milyon lira. Bu topçuları bugün almaya kalksan alamazsın o paraya. Bizim borcumuzun daha aşağı düşmesi lazım. Borcu düş, ben anlamıyorum. Çıkarsınlar hesabı kitabı ama kimseye hesap vermiyorlar. Başkanlar da vermiyor. Şeffaf olun. Kimden korkuyorsunuz. Çıkın açıklayın ne yaptıklarınızı, ayakta alkışlayalım. Buraya gelmeden önce divan başkanı ile konuştum. Diyor ki yetkim yok. Tüzüğe koymadınız yetkiyi. Ne yapsın adam. Ben de kongre üyesiyim. Hesap verin desek, verirler mi? Anca savcılığa suç duyurunsa bulunacaksın, öyle alacaksın belgeleri. Yine söylüyorum, Bursaspor için Bursa için karıştırmayalım Bursaspor’u.

İBRAHİM YAZICI GİBİ BAŞKAN İSTİYORUZ

Anılarım canlanıyor oradan geçince. Atatürk Stadı’ndan direkt cezaevine gittim. Mahkeme falan yok, direkt cezaevi. Stadın oradan alındık, bir sürü dayak yedik. Sadece ben değil, benim arkadaşlarım da aynı şekilde. Bakın, Bursa’da herkes birbirini tanır. Ne diyeyim ki, bazı şeyler Bursaspor’u sevdiğimizden söyleyemiyoruz zarar görmesin diye. Bütün Bursaspor taraftarına sesleniyorum, sosyal medyada yazmayalım çizmeyelim. Biz çok gördük plan proje yazanları. İbrahim Yazıcı’dan başka kimse bu kulübe para kazandırmadı. Bana kağıtla gelmesinler. Kalp kırmak istemiyorum. Biz İbrahim Yazıcı gibi başkan istiyoruz. Önümüze gerçekleri sermek lazım. Bir borç var ortada. Bu borcu ne yapacaklar. Azaltmak lazım, nasıl azalacak.

MESTAN YALAN SÖYLEDİ

Mesut Mestan, aday olduğunda kongre sonunda çıktın “10 milyon euro bende var.” dedin. Ve sen kulübe başkan olup 10 milyon euro koymadın. Sen bizi yalancı konumuna düşürdün. Ben kongre üyelerinden özür dilerim. Başkan olmak için her türlü kurnazlığı yaptın. Ne oldu? Süper Lig’e çıkaramadın Bursaspor’u zarara uğrattın. Mesut Mestan’a bu sezon 86 milyon lira para geldiyse, iyi bir başkana destek çıkılsa kaç para gelir? Soruyorum, ben bilmiyorum. Kendine verdiği paranın da makbuzunu göstermesi lazım. Gelin ilk oturumda kongre olsun, bir kere olsun şehrin dinamikleri bir araya gelsin. Herkes orada bulunsun. Bir kere gel. Bursaspor için Bursa için bir kere gel. Başkanımızı seçelim.

KUBİLAY İLE OLMAZ!

Biz Kubilay’ı onatacağız diye ligden çıkamadık. Canı gönülden söylüyorum kendisi Bursalı ve Bursasporlu, ben onun çok iyi olmasını istiyorum ama onda o kapasite yok. Neden ısrar ettiler anlamdım. Biz küme düştüğümüzü sene Ankaragücü’ne verdik 20 maç oynasın diye, 20 maç oynadı Ankaragücü en alttaydı. İkinci yarı bize geldi biz küme düştük Ankaragücü kurtardı. Çocuk şanssız, bereketsiz.

39 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Dimitar yorumuna yanıt olarak

   Yazıcıya istifa diye bagıranların dili kurusun. Hangimiz şampiyonlugu hayal etti, Adam bizi 5.büyük yaptı, Kalbine yenik düştü. Siz ne yaptiniz yazici istifa.
   Çok ahh aldinız ey Texas. 20sene öncesinin cefekar Texasını mumla arıyorum. nerde o eski güzel abiler..

   59
   1
 1. Paşa Selim haklısın haklısın da İbrahim Yazıcı gibi başkan bulamazsın rahmetli karşılıksız seviyordu Bursaspor u bir evlat gibi bir anne ya da baba gibi bir sevgili gibi kara sevda yani….adı üstünde kara sevda zaten kara sevdası uğruna da vefat etti…ama adam takımı Hikmet Karaman a emanet etti biz ne yaptık adamı kovaladık hem de bir yönetici canlı yayında Bursaspor tv de küfür etti..Madem Yazıcı yı bu kadar çok seviyorduk neden emanetlerine sahip çıkılmadı..Kardeşi aday olacaktı ki hemen bir dedikodu ile adamı fenevli yaptık ..daha sonra da hasta Bursasporlu olduklarını söyleyen …..yöneticiler geldi RB,,köristan,ali ayı. Ve mestan ne oldu gelen koydu giden iki katını koydu..
  40 yıllık bir Texaslı olarak üzüntüyle seyrediyorum boşuna yırtınıyorsun ilk turda başkan seçilmez
  Hatta korkarım ki hiç aday çıkmayacak..çünkü gizli dolaplar dönecek belki Hüseyin Bey de geri çekilecek….

  57
  2
  1. @AvRuPa TeXaS yorumuna yanıt olarak

   Bütün taraftar ve taraftar temsilcilerine Bursaspor gibi bir camiadan başkanları başkan adaylarını topculari teknik direktörleri bizzat kaçıran bizleriz kimse ona buna suç bulmasın sen başkan olacaksın kendi paranla küfür yiyeceksin . Teknik direktör ve topçular içinde geçerli bu kimse kusura bakmasın suç taraftarın adam tutmayı bilmiyoruz.

  2. @AvRuPa TeXaS yorumuna yanıt olarak

   Trübün lideri çıkmış takımın sahibi, herşeyi gibi konuşuyor, sen önce ne kadar kötü olursa olsun toplum önünde Bursaspor başkanına SEN diye hitap edemezsin, amatör takım değil burası koskoca Bursaspor.. Bu yüzden bizden asla bir cacık olmaz

   46
   22
  3. @AvRuPa TeXaS yorumuna yanıt olarak

   Selim Kurtulan,
   ”yönetici reno olup futbolcu Ferrari olursa bu iş olmaz!”

   ters köşe,
   ”her ikisinin de yer değiştirdiğini düşünelim. fakat her ikisinin de ortak noktası ve arzusu, ASFALT YOL dur. yani yönetici ve futbolcuya uyarlarsak FUTBOL ORTAMI dır. kaos-kargaşa. toz-duman. baskı-müdahale değil!”

   rahmetliye verilen ültimatomları, istifa çağrılarını, boşaltılan tribünleri. şenol güneşin o ilklerin ve enlerin muhteşem takımının passo ligi protesto ediyoruz bahanesiyle sap gibi ortada bırakılmasını, taşlanan hocaları, dövülen kaptanları, oyun içinde ağlatılan, horlanan, ıslıklanan, aşağılanan takıma ve şehre küstürülen futbolcuları nedense kimse konuşmuyor.

   65
   1
 2. Bırakın Allah aşkına hala laf cıkmış tribün lideri konusuyor senın ne vasfın var İbrahim yazıcıyı protesto ederken iyimiydi klube encok sız zarar verdiniz aldıgımiz cezalar sızin yuzunuz den kufırlu besteler toplu halde kufurler sendika başkanlarının fotosunu asarken ıyı bedavamı astınız encok sız zarar verdiniz sızın gitmeniz lazım basta

  55
  3
 3. Rahmetli İbrahim Yazıcının ölümünden sonraki ilk kongrede, sayın Hayri Yazıcı, ya yapılanlar. ve Erkan Körüstanın seçilmesi, Bursasporun bu durumlara düşmesinin başlangıç günüydü. Selim Kurtulan, a gelince, tirübünlerden en güvenilir kişi, çünkü Bursas pora zarar verenlerin hep karşısında durdu.

  52
  13
   1. @fff yorumuna yanıt olarak

    Adama fb li dediler bir zamanlar İstanbul takımlarının stadlarında tezahürat yapan büyük Bursaspor’luların. İsimlerini zaten herkes biliyor.

    13
    1
 4. Yöneticinin Renault, oyuncunun Ferrari olduğu yerde seyirci Murat124 olursa asıl o zaman takımdan bir şey beklemeyin.
  Maalesef yıllardır bizim taraftarlar hacımurat rolü oynuyor.

  44
  1
 5. Biz niye bu durumdayız diye düşünen varsa resim çok net. Şu kulübe yön vermeye çalışana bak. Bunların alayını bu kulüpten uzaklastirmadikca göreceğimiz günler bugünden farklı olmayacaktır.

  37
  2
 6. Hacı sen önce tribünü kimlere bırakıp ne hale getirdiler ona bak onunla yüzleş.
  Herkes olmuş teknik direktör-başkan-yönetici-futbol uzmanı.
  10 senedir yöneticiler, hocalar topçular batırdı da tribün ne yaptı.
  10 senedir tribünün kazandırdığı maç sayısı kaç;; daha doğrusu var mı?
  10 senedir tribünün kaybettirdiği maç,-oyuncu-teknik direktör-para-prestij’e bakman lazım senin.
  Dilenen-nemalanan-sakalına yoluna bakan ve hiç bi vasfı olmayan tribüncülere ayar vermen lazım senin.
  Belediyecilik, yalaklık ve pantalonun üstünden milli kahramancılık oynucaz diye BURSASPOR’la alakası olmayan tribün ambiyansına bak sen…
  Herkes birbirine tükürmek yerine önce kendi üstüne sıçrattıklarını temizlemeli; yoksa herkes kibirinde olmayan aklıyla akıl vermeye kalkarsa; ülkedeki örneklerden daha da beter oluruz.

  30
  1
 7. Ne yazıkki taraftarının büyük çoğunluğu çomar olan bir kulübün başkanı futbolcusu en iyi olsa kaç yazar!

  27
  3
 8. Normalde kadromuz süperlige çıkacak kapasitede idi..eski texas olsa “ya seve seve ya s.s” der yumruğu masaya vururdu..ama artık taraftar masada yok..

  22
  1
  1. @teksaslogo yorumuna yanıt olarak

   Dediğine katılıyorum…
   1-)Eski teksas ferrari idi yönetim murat131 idi,taraftar masaya vurarak götürüyordu.
   2-)Yönetim ferrari oldu taraftar murat131 oldu bir şekilde yürüdük gittik.
   3-) Taraftar yine murat131 olunca yönetimde murat131 oldu bu seffer 2 murat131 kafa kafaya çarpıştı sonuç ortada.

 9. Bu yazıya bakarak yolla çıkarsak “Yönetici Reno olup topçu Ferrari ”
  Bursaspor’un derneği üyesi ne oluyor oluyor o zaman – Motorsikletmi ve Çalişanları Bisiklet oluyor? ve Amigolar Çarşamba Pazarı Bilyeli Pazar Arabasımı? çok yanlış bir karşılaştırma -ya Ronaldo, Messi kendi kulüplerinin tüm yöneticilerinden zengin Bayern’de Lewandowski öyle – böyle Amigoların Başkalarının adına lobicilik yapmasınıda çok yanlış buluyorum Bursaspor’un yönetimi böyle hakir görülmesi çok yanlış- konuşma bedava acaba 1 senede hangi yönetim üyesi ile koca bir program yapıldıda Amigolara bu zaman veriliyor?

  20
 10. Aciklamalar tamamen yerinde tespitler dogru yalniz senin de yapacagin bir is var abi su boluk gruplari bir araya getirip kendi catinda toplamak.bir de enes gibi konusmayi bile beceremeyen insani olur olmaz yere monte etmeni dogru bulmadim. Yani sende su tribunu coz.

  10
  5
 11. Hüseyin Akdemir başkan olacak bence ve ikinci İbrahim Yazıcı olabilir o potansiyeli görüyorum yeterki arkasında duralım. Şu durumda Levent kızıl ve Hayri yazıcı gelmeyeceğine göre tek mantıklı seçenek Hüseyin Akdemir’dir. İnşallah başkan olur hayırlısıyla da kulüp düzlüğe çıkar. Şu durumds ondan başkasını çıkaracağına yukarıda söylediğimiz iki isim dışında inanmıyorum.Simdiden kulübümüze hayırlı olsun. Bence Akdemir tek aday olarak başkan olur

  10
  7
 12. Selim kurtulan; İçerde ki Rize maçında Ali Ay istifa diye bağırdığımda tribün çıkışı 20 kişi ile üzerime çullandın fakat zamanında İbrahim yazıcı başkanken yönetim istifa diye tribünü bağırttığın günleri ne çabuk unuttun.
  İbrahim yazıcı başkanken kimler bağırttı sizi yönetim istifa diye ?

  1. @Eski trübüncü yorumuna yanıt olarak

   Renkdaş bunlar ekmek neredeyse yuzlerını oraya donuyolar biz bagırdıgımız da bizleri de susturdu lar asıl sorumlu bunlar cıkmış bilmiş bilmiş konusuyor

   4
   1
 13. Mestana canı gönülden soruyorum şuan başkan ben olsaydım, transfer yapmaya param yok, borçları ödemeye param yok, yönetimdeki a dan z ye başkanda dahil hiç birimizde cebimizden çıkarıp milyonlar verecek kadar servetimiz yok, borç için tek bildiğimiz sağdan soldan para dilenmek, geldik takım çiftliğe döndü ne disiplin ne vi başarı, lakaytlık diz boyu, kimsenin armaya saygısı kalmamış hatta nefret dolmuş yemekhanesinden güvenliğine işçi maaşı ile çalışanlar dahi, lig bitmiş biz çıkamamışız! Savunma; biz bu borcun altına elimizi koyduk başka kim vardı, lig bitmiş takım darma dağın! Savunma; biz bu borcun altına elimizi koyduk başka kim vardı… daha nicelerini sayarım ama boğmayayım okuyanları, soruyorum başkan sana sen ve ekibin tribünden destek olan formalarını, kombinelerini alıp destek olan benden fazla ne katkı sağladın bu takıma!!!

  7
  2
  1. @EFO yorumuna yanıt olarak

   o taraftar bu taraftar değildi.şımarıklık yapmıyordu,Malatyaspordan,Altaydan gelen oyuncuları Bank Asya topçusu diye aşağılamıyor,küfür etmiyor,üstüne yürümüyor destek veriyordu.o taraftar olursa yine Bursaspor şampiyon olur

 14. Biz bu kene grubu ile hiç bir şey olamayız..selim ve ekibi sadece kendilerine akacak paranın derdinde…bursaspor sadece yalan..

  3
  1
 15. Kabilayada kubi gibi vakıftan gelen gençlerede bence laf söylemiyelim onları hazırlayamayan hocalara laf söyleyin adama günde bi saat idman yaptırırsan olacağı bu kemal batmaz anlatıyordu hakan şükür bizdeyken 250 jinav çekiyodu hoca 20 çekin diyince ayax gençlerle yarı finale çıktı sen gençlere yaptır günde 4 saat beş saat şdman bak adam nasıl adam oluyor gençler gör

 16. Fenevbahce kulübü başkanı ali koç un babası rahmi koç beştaş kulübüne 10 milyon TL bu gün bağış yapmış demekki işin içine maddiyat girdimi her şey unutuluyor,ama bizde hayri yazıcı olmaz neden desen fenevbahce taraftarı peki cavit çağlar fenevbahce ye başkan olmak istiyordu bu nasıl olacak, dayılar bizim şuan tek bir kurtuluşumuz var oda parası olan bir başkan adayı acun Ilıcalı dahi kulüp başkanı olmak istiyorum dese iyi düşünmek gerek yoksa şuan fifti sente muhtacız

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu