Selim Kurtulan “Mestan’ı neden ibra ettiniz?”

Bursaspor Kongre Üyeleri Platformu (Burküp)'ün YouTube hesabından yaptığı canlı yayına katılan Selim Kurtulan dikkat çekici açıklamalarda bulıundu.

Selim Kurtulan şöyle konuştu;

“Kulüpte ondört aydan beri aylık alamayan, dört maçtır da prim alamayan topçular var. Diyelim ki Bursaspor bu sene Süper Lig’e çıktı. Kaldı ki hepimiz çıkmasını istiyoruz, e çıkınca ne olacak? Yine 650 milyon ₺ borç var, banka temlik koymuş, Ali Ay gelmiş almış, Mesut Mestan 15 milyon ₺ verdim demiş.

Ben kongrede “Mesut Mestan 15 milyon vermiş midir” diyorum herkes hayır diyor. Sonrasında ise Mesut Mestan‘ı ibra ediyorlar. Ya şaka mısınız arkadaşlar ya şaka mısınız!  Mesut Mestan 15 milyon ₺ verdiyse ben Bursa‘yı terk edeceğim. Ali Ay‘ın şu an Bursaspor Kulübü‘nden 135 milyon alacağı var. Aldığı yerler, araziler hariç. Siz Ali Ay‘ın 135 milyon ₺ verdiğine inanıyor musunuz? Ben kongre zamanı aday bulamadım. Birçok iş adamını aradım “bu kulübe başkan olun” dedim hepsi kaçıyorlar. Neden kaçıyorlar? Borçtan kaçıyorlar. Yönetim kurulu pırıl pırıl ama eksikleri para. Bankanın 150 milyon temliği var, Erkan Kamat 4 aydır temlikle uğraşıyor. Temliği 10 günlüğüne kaldırın diyor ya Mesut Mestan‘a kıyak yaptı banka 10 günlüğüne kaldırdı. Erkan Kamat da kaldırsa topçuların parasını ödeyecek. Bursaspor‘u yolmuşlar yolmuşlar bu hale getirmişler, herkes mecbur mu çoluk çocuğunun rızkını Bursaspor‘a vermeye? Bursaspor’un arsaları gitti kimse ses çıkarmadı. Bir kulüp başkanı Bursaspor‘un arsasına el koyar mı ya?”

38 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Neden ve Nasıl Eski Başkanlar Temlik Koyar 150 Miyon TL Batmış Bir Kulübe Parasını Geri Alamayacağını Bildiği Halde?
   1. Nasıl-Bursaspor’un Mevcut ve Eski Yönetim Muhasebe Kısmı İşin İçinde Olması Gerekiyor Başka Yolu Yok!
   2. Neden- Büyük Olasılıkla Kendi Şirketlerinden Bu Para Çıkmadığı Halde Çıktı Gösterildi ve Kayıp Olarak Hesaplarında Gözüküyor ve Bu Nedenle Şirketleri Kar Yapsada 3-5 Seneye Kayıp Yayarak Vergi Ödemiyor – Yani Sonuçta Devlete Kaybediyor Bu Durumda!
   Bunlar Neden Temliği Kaldırmaz Nedeni Budur Yoksa Batmış Malı Mülkü Olmayan Bir Kuruluşa Temlik Sadece Batırmak İçindir Kasti- Eğer Bursaspor Batarsa Bütün Yapılanlar Kapanıp Gidecek Onların İşine Tereyağ!

   2
   1
  2. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Bu tartışmalar takımı aşağı çeker fırsatını bulup kaçar gider yapmayın !
   Sorun değil çözüm üretin…!
   Kayyum göreve ! Bu iş böyle olmayacak daha fazla acı çekmeyelim !

   4
   2
  3. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Karısının altınlarını bozdurmuş. Geri geri tabi. 1.25 boyuyla ne dümenler çevirdi şerefsiz. Deli İbo’lara, Selçuk Şahin’lere, Recep’lere Anıl’lara teslim etti kulübü.

   11
   1
  4. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Sevgili selim, senin borçtan kaçıyor dediklerin aslında sizin yarattığınız baskıdan kaçıyorlar.
   Gelen adam zaten bunları bilerek gelecek.
   Ancak borçları ödemek, yeniden yapılanma, kulüp ve takım olmak için zamana ihtiyaç var.
   Bu zamanı tanımayacağınızı tanımayacağınızı, ve bu sabrı göstermeyeceğinizi bildikleri için sizden kaçıyorlar.

   15
   8
  5. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Mustafa er olmasa klüp kapanırdı, tarih olurdu. Bursaspor diye bir şey olmazdı. Selim konuşma yapacaksan çık mustafa ere teşekkür et.taraftarda yatsın kalksın Mustafaya dua etsin. Mustafa bu klübe taraftardan da teksastan da fazla katkı vermiştir.

   31
   11
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Senden daha iyi moloz mu olur arkadaş bir tuturdunuz katlı otopark moloz dökme alanı kulüp batmış arsalar araziler gitmiş belki yakında tapularda gidecek haberiniz yok

   18
  2. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Yenimi aklınız geldi bu adiler gibi sen ve tayfanda suçlu pasoligi boykot ettiniz tribinleri bıraktınız çorba gitti diye bursaspor tarihinin en iyi kadrosu boş tribinlere oynadı ama biz ordaydık yine o kadronun arkasında destek olsaydınız en az 2 kere şampiyon olurduk destek bulumayan hazine talan edildi 4 akbaba talan etti sizde suçlusunuz boşuna kayıkçı kavgası yapmayın

   24
   4
   1. @Bakambu cedrik yorumuna yanıt olarak

    Aynen katılıyorum soyledıklerıne deplasmana ototus isterler vermesen 3 gun sonra ıstıfa derler otobus bedava yemek bedava içki parası ona keza Mac bedava buradaki maclarda bedava ondan sonra yonetım ıstıfa bu kulu un bu hallere gelmesinde yonetımın kadar teksas trıbun sizde lıderlerınınde sucu var hepsi cebini doldurmanız pesındesız degılmıydınız rahmetli yazıcıya kufur eden istifaya davet eden sızın gibileri yuzunden insanlar mactan sıgudu

    6
    1
 1. Yazıcıdan sonraki tüm başkanlara yeni yönetim dava açsın,borçsuz takımı bu hale getirenlere yazıklar olsun,karşı dava açılsın,her transfer araştırılsın,banka hortumlar gibi klubün içini boşalttılar…

  84
  1. @Leventhocaaa yorumuna yanıt olarak

   Minareyi calan kilifini hazirlar derler. Adam ben su transfere 10 milyon verdim dese futbolcu da aldim dese ne yapabilirsin ki. Hayir efendim bu adamin transfermarkt degeri daha az deyip mi dava acican. Herkes biliyo futbolcuya odenen paranin yarisindan fazlasinin menajerlere, transfer komitelerine gittigini ama resmiyette hersey normal.

   10
 2. Kulübün mali işlerini araştıran mali müfettiş veya profosynel bir denetimci tutulmalı araştırsın. Bu Mestan 15 milyon ne arıyor ki borç versin, Ali Ay paraları nasıl bukadar kulübü borçlandırır.

  32
 3. Rahmetliden sonra gelenler bırak kulüp yönetmeyi apartman yöneticiliği bile yapamazlar neyine güvenip kulübü o kadar borcun içine soktun 3 milyonluk liralık gelirin varken nasıl 15 milyonluk harcama yaparsın nasıl olsa kendi sirketin değil batarsa batsın hesap soranda yok memlekette herkes yaptığı borçtan sorumlu olacak kardesim.

  14
 4. amaç zaten bursasporu batırmaktı. yeni düzende bursaspor yok idi. ya onlar yönetecekler, ya yok edecekler. onlar yönetemediler. yönetecek adam yoktu, olanları beceriksizdi. bursasporu borçlandırıp kapatacaklar yok edecekler. buralara kadar geldik. Eski yöneticileri eleştiriyorlar ama onların verdiği paraları, dağıttıklarını kimse görmüyor. Başkanlar ne kadar yediyse, taraftar gruplarıda yediler. zaten yemeseler, taraftar grubu kurmazlar. Ali ayın paralarıyla hacca bilem gittiler. Hani haram paraydı, izin haccınız kabul oldumu. Size ara yedirirlerken sesiniz çıkmıyordu. şimdi para kalmadı, ekmek parası elden gidiyor. şimdi mi aklınız başınıza geldi. hiç biriniz bursasporu gram düşünmüyorsunuz, herkes cebinin derdinde. bursaspor parasızken daha güzel, asalaklardan kurtuluyoruz. beş para etmez başkan olmak isteyen asalaklar artık kulübe yanaşmıyor. Bursasporun sahibi biziz diyen taraftarlar taraftar dernekleri iş adamları sanayiciler siyasiler, herkes kuş oldu uçtu. Artık gerçekten bursasporu sevenler, sıfırdan bu kulübü alı kurtarır. Amaartık asalakları yanınıza sokmayın lütfen. Kongre üyesi olarakta herkesi üye yapmayın. çulsuz işsiz eğitimsiz aidatını bile yatıramayan adamları üye yapmayın.

  12
 5. ibra edilmiş iş bitmiş . kimi kime şikayet edeceksin hepsi birbirinin aynısı fark gören varmı.. kulüp dernek statüsünden çıkmadığı sürece sittin sene böyle gider… yapın A. Ş . herşeyi resmi olsun.. dernek görünümünde bursaspor kağıt üstünde yaz makbuzu ver makbuzu gelen başkan olmak için giden başkanın pisliğini kapatsın tamam oldu bittiye getirsinler … eee kim hesap soracak … soramazsın çünkü makbuz kestiler ya olay bitti..

  sen ben sonra bekle dur … daha çok bekleriz …

  11
 6. Herhangi bir Bursaspor taraftarı başkan olsa kulüp daha iyi yönetilir ve borç batağında olmazdı.
  Herifler kulübü hortumlamış üstüne küme düşürmüş birde kulüpten alacaklı çıkmışlar.
  Bursa’da yaşamak için bu insanların utanç duymaları lazım.

  12
 7. recep bölükbaşı bu takımı soyan adam parasını çaldımı bilmem ama ozan tufan bakambu şener volkan şen bu adamın zamanında satıldı paralar ne oldu tek tek cevap versin mestanda bu takımı kullanan adam bi gram faydası olmamıştır zararı olmuştur burda zadece ali ay bilerek zarar vermeyen adam bence bişey bildiğimden yazmıyorum bunları ali ay malın teki bu işi bilmediğ halde başkan oldu hem kendini bitirdi hem takıma zarar verdi herkezde arkasından sallıyor zavallı adam

  10
  1
 8. Arkadaşlar.bizim ..DİVAN kurulumuz yokmu..içra denetim kurumumuz yokmu..bu birimler neden devreye girmez..ne iş yapar bu adamlar..hiç bursasporu korumayacak larsa ne neden varlar..şimdi değilde ne zaman.

  10
 9. Topçular para almıyor her şey tam düzgün giderken gene sıkıntılar başladı.Her şeye rağmen çıkalım şu süper denen lige gerisi gelir.Yönetim de Selim abiye destek çıksın

  9
  2
 10. Söylediği her söz doğru. Herkes kaçıyor. Eskiden kaç adaylı seçimler olurdu şimdi aday bile çıkmıyor. Bursaspor taraftarı Gaziantep gibi ya da başka takımlar gibi yeni bir kulüple devam etmeyi asla kabul etmez. 2021 herkese olduğu gibi Bursaspora da huzur ve mutluluk getirsin.

 11. futbol kulüplerinin çevresi tamamen para sevgisi ile cevrilmiştir. devre arası geldi, kadroda para kazandıracak futbolcular var, para sevgisi ile yanıp tutuşanlar, PAY KAPMA savaşına başladılar.. Forma aşkı, şehir aşkı gibi SLOGANLARLA aldatma devam etmektedir. yiyin ağalar yiyin kolay gele…

 12. Birşeyler bilen herkez açılan davaya müdahil olmalı. Yoksa çalandan farkı kalmaz susmak yok bundan sonra herkez Bursaspor için tüyü bitmemiş ve geleceğimiz için konuşmalı..

 13. Mestan ve ay yada ay mestan olduk destaaaan biz ne umuyoruz ne buluyoruz bu gencler varya anıllari opulesi ayaklarinaza taş degmesin yiğitler iste sizin yaptiginiz tam olarak yiğitlik var olasiniz hakkinizi helal edin bu bursanin utanmaz zenginlerine ki fakirleşmesinler çalanlara vedahi bu borc batagini yspip bursa sporumuzu buhale düşürenmlere yaziklar olsun

 14. Üstüne saldırmasınlar selim paşa doğruları söyleyen dokuz köyden kovulur yorum yapanın yorumu onaylanmaz ama bursaspor üstünden prim yapılır.

 15. bir kere kanun yanlış bir kanun eğer bu kulüp temlikler yüzünden futbolcunun personelinin parasını ödeyemiyorsa dernekler kanununun derhal değiştirilmesi lazım,sen klübü kendine borçlandırarak zarara uğrat sonra ben düzlüğe çıkmak için doğru düzgün takımı yönetemeyeyim,neden, ali ay ve diğerleri gibi zararkarlar parasını alacakmış,ulan bu takımın asıl işi futbol ve işçileri futbolcu ,bu çalışanlar para almadımı banene senin alacağından,o yüzden madem borç verdiler borç sebebplerini, banka hareketlerini,zarara mı sokmuşlar yoksa gereksiz harcama mı yapmışlar ,bunların sorgulanacağı,haklıya hakkının verileceği bir düzen lazım,gerekirse klüp düzlüğe çıkana kadar kimseye gerçekten alacağı varsa dahi zırnık bile verilemeyeceği bir kanun lazım, yoksa herifler minareyi çalarken bile kılıf hazırlama derdine düşmüyorlar,çünkü böyle bir zahmete gerek yok

 16. Ne kadar gereksiz bir açıklama sezon biter dayanırsın kapıya sorarsın hesap devre arası olmuş bu kadar sıkıntıya rağmen gencecik cocuklar la başarılı sayılır işler yapılmış bu açıklamanın kime ne faydası olcak parasını alamayan topçular şimdi daha çok tedirgin olcak ve şikayet etcek klubü iş bilmez taraftar grubu bağırmakla olunmuyo taraftar anca çorbanın peşindesiniz bedava bilet avanta forma bir gram faydanız yok şu takıma

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu