Selim Kurtulan “Bu takımın kurtulmasını istemiyorsunuz!”

Bursaspor Kulübü Olağan Mali Genel Kururulu'nda Selim Kurtulan söz aldı.

Teksas tribün liderlerinden Selim Kurtulan “Bakıyorum burada 160 kişi var. Hepinizden Allah razı olsun. Burada seçim olsaydı 2 başkan adayı olsaydı 3 bin kişi olurdu. Gelenden de, gelmeyenden de Allah razı olsun. Ben bir önerge verdim. Bursaspor’un kurtuluşu için. Yöneticiler geliyor 2 bin € veriyor, daha sonra iki katını alıyor. Neden Türk parasıyla veripte almıyor. Sonra çıkıyorsunuz burada konuşma yapıyorsunuz. Hiç biriniz bu takımın kurtulmasını istemiyor. Uzaktan seviyorsunuz bu takımı. Kim verirse versin bu önergeyi. Bu takımın kurtuluşuysa bunu geçirmek zorundayız. Bir önce ki yönetim de borç 500 milyondu. Bu takımdan 13 topçu gitti. Bunlardan para da kazandık. Ortalama 1 milyon € kazansak 13 milyon € yapar. Borç azalmamış ki, borç çoğalmış bana göre. 100 milyon azalması lazım ama bana göre artmış. Sattığımız topçuları almaya kalksak 20 milyon €‘ya alamayız. Yönetim kurulu oturuyor bir şey yapmıyoruz. Sen takımı kampa alsana. Böyle bir yöneticilik olur mu? Bu takım nasıl çıkacak? Çıksın başkan anlatsın. Mesut Mestan bana söz verdi 60 milyon ₺ verecekti ne oldu? Çıksın anlatsın ayakta alkışlayalım, takımı çıkarsın yine alkışlayalım. Yalanla, dolanla olmaz bu işler” dedi.

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. sevgili tribün lideri, diyelim ki yönetim için söylediklerinin hepsi doğru.
  peki ya sizin yanlışlarınız? mesela,
  a- döneminde rahmetli yazıcıyı neden istifaya davet ettiniz?
  b- rahmetli yazıcıya neden ültimatomlar verdiniz?
  c- protesto amaçlı tribünleri neden boşalttınız? (2.500 ortalama)
  d- yine şenol güneşin o ilklerin ve enlerin takımını passo ligi protesto ediyoruz bahanesiyle neden rakipleri karşısında sap gibi ortada bıraktınız? (4 bin ortalama)
  e- neden içeride-dışarıda her hafta kulübe para cezası ödettiniz? suçsuz bir çok kişinin maç seyretmesini engellediniz? neden oyuncuları kazma-kürek, onu alana, bu bedava! gibi yakıştırmalarla aşağıladınız? sahada ağlattınız, saha dışında tartakladınız?
  f- bütün bunlar herkesin gözü önünde olan şeyler. eğer bunları biz yapmadık diyorsan, peki sence yapanlar kim?

  sevgili tribün lideri, eğer kulüp bugün bu durumlara düştüyse, bunda yönetiminden medyasına. medyasından taraftarına herkesin suçu var.
  çünkü bir kulübü kulüp yapan, ”taraftar-medya-yönetim” den oluşan üçlü sac ayağıdır. ve maalesef bu sac ayağının hiç biri bursa da yere sağlam oturmuyor.
  medya: skor odaklı. yarayı (sorunları) pansuman edeceğine habire kaşıyor, kanatıyor.
  taraftar: taraftarlığın ne olduğundan haberi yok. benim bildiğim taraftarlık, takımını oynatma sanatıdır.
  yönetim: medya ve taraftarın oyuncağı olmuş. şaşkın, korkak, pısırık.

  131
  12
  1. @nasihatname yorumuna yanıt olarak

   Bir de şu var her maç kaybedildiğinde kubilay suçlu. Kardeşim defansta Anıl diye bir Ağar vasıta var 10 haftadır orada sırıtıyor buna laf eden bir Allahın kulu yok. Dediğin gibi bizim tribün topu bilmiyor

   13
   4
 2. Mesut mestan hayatında 60 milyon liranın nasıl yazıldıgını bilmez vereceğine inandınız mı gerçekten? Yönetim listesinde lemi keskini bulundururken başkan olunca silen bir insandan bahsedıyoruz. Allah razı olsun aday olmasa ali ay seçilecekti bizi kurtardı ama kesinlikle bursaspora başkanlık yapabilecek birisi değil

  87
  5
  1. @Koris yorumuna yanıt olarak

   60 MİL. DOĞRU AMA VERECEĞİ DEĞİL
   KLUBE GELECEK TAHMİNİ PARAYDI
   O CİVARDA GELDİ
   NE OLDU
   ONU ALLAH BİLİYOR
   VERİLECEK HESAP VARSA
   HERKES AHİRETTE VERECEK
   SAF TEMİZ BURSADPORLULARİN VERDİKLERİ PARALARİ YİYEN LERİN BU DÜNYADA SÜRÜM SÜRÜM SURUNDUGÜNÜ GÖRMEDEN RABBİM CANIMI ALMASİN DİYE DUA EDİYORUM

   29
   3
 3. Bursaspor’un 1. sorunu ağzı bozuk kendi futbolcusuna hakaret eden küfreden yuhalayan ve bunu maç sırasında yapan taraftarıdır. Var mı bu konuda söyleyeceğin?

  80
  3
 4. Benimde naçizane fikrim bursasporum kurtulmasının şart olan engellerden bir taneside tirbuncuyum.tirbun lideriyim.ben reisim diye geçinen etiket atan parazitlerden bir an önce kurtulmasidir.

  74
  2
  1. @Ramco yorumuna yanıt olarak

   Kurtulamazlar gıtmezler kardeşim parayı nereden bulacak lar sonra Beşiktaş macında Türk metal sendikası başkanının fotoğrafını astılar selimin kulesinin altına bedava asmadılar heralde sonra tepki geldi kavga cıktı kaldırdılar bunlar yiyici tayfa

   39
   3
 5. Selim efendi teksasın Bursaspor’a verdiğiniz zararlar ne olcak hemen hemen her maçta Teksas yüzden ceza giyiyoruz sen de tesası topla

  60
  6
 6. Geçen sene 11 hafta kala Yusuf Erdoğan’ı yuhaladınız. Takımın kimyasını hep bozdunuz. Kendi kusurlarınızı görmüyorsunuz. Batalla’ bile tartakladız. Yazıcı’ yı bile yuhaladınız. Sıkıntı ne. Esrarkeş taraftarlar. Kendinize gelin.

  51
  4
 7. Ya kardeşim bırak su takımın pesını yediğiniz yeter her maç ceza alıyoruz teksas yuzunden adam gibi bagıran yok kufur ediyonuz koro halinde aynısı baskette de oluyor tribünler coluk cocuk buradan ole konusacagına ali aya istifa diye bagırsaydınız 3 yılda dustugumuz sezonun son maçların da 10 dakika bagırdınız sonra cıkmış ole yapsınlar boyle yapsın lar yeter kardeş yeter

  33
  4
  1. @Brs 16 yorumuna yanıt olarak

   Zamanında, Ali AY istifa diye tribünler bağırdığında, bu çorbacı taraftara sırtını dönüp maçı seyrediyordu…. Çorbası kesilince, düşmemiz garantilenince taraftarla beraber İSTİFA diye bağırmaya başladı. Bursaspordan ilk önce amigo diye tabir edilen çorbacıların gitmesi lazım….

 8. Acı gerçekleri dile getirmiş..
  Takım hovarda.Önüne gelen fırsatları bir bir tepti.Yönetim ve teknik kadro suçlu.Takım maalesef iyi ellerde değil.Kendinize gelin.Gerekirse olağanüstü hal ilan edin.Kalan maçlarda enaz 5 galibiyet 15 puan gerekli

  13
  2
  1. @Timsah yorumuna yanıt olarak

   Her agaçtan düdük olsaydı benimkinden Gramafon iğnesi olurdu. Herkes işini yapacak arkadaş, Selim reis başkan olsa ne olacak yada ne değişecek. Önce biz tribün olarak takima 2-3 senedir ne zararlar verdik bunu sorguladıkmı. Otobüs basma olayina girmiyorum bile.

   32
   2
 9. Kubilay denen virüs belliki başkan yönetim teknik heyet ve teknik direktör sana karşı nedendir bilinmez bir hamle yapamıyor arkanda kim seni koruyor kolluyor bilmiyoruz ama unutma ki bu taraftar sana bir gram değer vermediği gibi senden nefret ediyor bu yüzden defol git artık pis virüs ..

  7
  10
 10. Aslında bir çare var. Bu borç ödenmez. Alt ligde inegölspor var. Bursaspor çıkamazsa kapanır. İnegölü alalım. Uludağ sponsor olur adını da Uludağ Yeni Bursaspor olarak değiştiririz. Göztepe de böyle yaptı malatya da yaptı erzurım da böyle yaptı. Başka çare yok

  19

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu