Selçuklu Belediyespor 65-67 Bursaspor

Konya Selçuklu Belediyesi Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi yaklaşık Isparta, Konya ve Bursa’dan giden yaklaşık 200 taraftarımız da takip etti. Haftaya 12 puanla 7.sırada giren takımımız, 10 puanla 11.sırada bulunan Selçuklu Belediyesi  mücadelesi büyük bir çekişmeye sahne oldu.

Karşılaşmanın ilk periyodu karşılıklı atılan basketler ile başladı. İlk 5 dakika 10-10 eşitlikle geçildi ve 1.periyodu Bursaspor’umuz 19-16 önde tamamladı.

Mücadelenin ikinci periyodunda ev sahibi ekip savunmada etkili bir oyun sergiledi. Mücadelenin 15.dakikası ev sahibi ekibin 31-30 üstünlüğü ile geçildi.  Periyodun son bölümü karşılıklı atılan sayılar ile geçildi ve soyunma odasına Selçuklu Belediyesi 40-37 önde girdi.

Maçtaki çekişme 3.periyotta da devam etti. Bu periyodu ev sahibi ekip 55-51 önde tamamladı.

Son 10 dakikalık periyotta da çekişme devam etti. Karşılıklı sayılar ile son ana kadar süren başa başa giden maçı Bursaspor'umuz son saniyede gelen basket ile 67-65 kazandı. 

Maçın en skorer ismi ise 19 sayı atan Müfit Can Alp oldu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu