Şehrin Ayranı Bursasporlu Oldu!..

‘Spor kenti Bursa’ hedefiyle Bursaspor’u her fırsatta destekleyen Büyükşehir Belediyesi, BESAŞ kanalıyla ürettiği ayran gelirlerinin yüzde 10’unu kulübe bırakarak şehrin en önemli markasına bir kez daha sahip çıktı.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden BESAŞ’ın satış noktalarında tüketime sunulması ve Bursaspor’a gelir desteği sağlanması amacıyla Bursaspor markasıyla özel olarak ürettiği ayranın tanıtımı ve protokol imza töreni, renkli görüntülere sahne oldu. Bursaspor Kulübü Özlüce Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya, kent dinamikleri, Bursaspor kulübü yönetimi ve basın mensuplarının ilgisi yoğundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş’ın da katıldığı toplantıda, kentin takımına destek sağlayacak bir protokolü daha alkışlar arasında imzaladı.

 

Uzun vadede ciddi gelir

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, imzalanan protokolle birlikte BESAŞ’ın ayran olarak bundan sonra sadece Bursaspor markalı ürünler üreteceğini, satılan her ürünün yüzde 10’luk gelirinin de kulübe kalacağını söyledi. Önce inşaat süreci sona yaklaşan 45 bin kişilik stadyumun tüm gelirlerini kulübe aktardıklarını, sonra BURFAŞ tarafından üretilen Bursaspor pastası gelirlerinin bir kısmını kulübe bıraktıklarını hatırlatan Başkan Altepe, BESAŞ tarafından üretilecek ayranların Bursalılar tarafından tüketilmesiyle birlikte kentin en önemli markasının ciddi anlamda maddi güç kazanacağını ifade etti. Türkiye ve Avrupa kupalarında boy gösteren, Avrupa’nın en iyileri arasında sayılan bir Bursaspor istediklerini, o yüzden bu tür adımları attıklarını belirten Başkan Altepe, “Amaç, tüm dikkatleri Bursaspor üzerine çekmek. Bursaspor kimsenin malı değil, kentin en önemli değeri. O yüzden herkesin sorumluluk alması, verebildiği ölçüde destek olması gerekiyor. İstiyoruz ki herkes sahip çıksın ve kulübümüz güçlü olsun. Türkiye ve Avrupa kupalarında boy göstersin. Dünyanın en önemli kulüpleri arasında sayılsın” dedi.

 

Hedef: Bursasporluluk bilinci

Başkan Altepe, kendini biraz Bursalı hisseden herkesi Bursaspor ayranlarını tüketmeye, pastalarını yemeye davet etti. İmzalanan protokollerin salt ticaret hedefinin bulunmadığını, tüm kaygının Bursasporluluk bilinci oluşturarak takımın sürdürülebilir gelirlere kavuşturulması olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Hedefimiz Bursalıları gayrete getirmek. Bursa, üzerinde yaşayanlara çok şeyler veren, nimeti bol bir şehir. Bu şehirden hep aldık. Biraz da Bursa’ya, Bursaspor’a karşı görevlerimizi yerine getirelim. Dünya kulübü ortaya çıkarmak için bu projeleri üretiyoruz. İnşallah arkası gelecek. Bursaspor tam anlamıyla güçlenene kadar, kendi ayakları üzerinde durana kadar desteklerimiz devam edecek. Tüm Bursalıları Bursaspor’u sahiplenmeye davet ediyoruz. Bursa için Bursaspor için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

Başkan Altepe, diğer süt ürünleri ve ayran üreticilerinin de benzer stratejiyi izleyebileceğini vurguladı.

 

Başkan Altepe’ye teşekkür

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ise, BESAŞ tarafından üretilip piyasaya sürülen, gelirlerinin bir kısmı kulübe kalan Bursaspor ayranları nedeniyle Başkan Altepe ve ekibine teşekkür etti. Başkan Altepe’nin her fırsatta Bursaspor’a destek verdiğini, daha önce stadyumun tüm gelirlerini kulübe bırakarak çok anlamlı tarihi bir adım attığını vurgulayan Bölükbaşı, “Ayran gelirleri küçük gibi duruyor fakat uzun vadede ciddi katkıları olacaktır. Önemli olan, Bursasporluluk bilincinin oluşmasıdır. Bursaspor yönetimi olarak yaklaşımından dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür ediyorum. Sizin yanımızda olmanız, bizleri motive ediyor. Bundan sonra da desteklerinizin artarak devam edeceğine inanıyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki Bursasporlusunuz” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından protokolü imzalayan Başkan Altepe ve Bölükbaşı, BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş ve yöneticilerle birlikte Bursaspor ayranını içerek şehrin takımına bir destek daha sunmanın mutluluğunu yaşadı.

 

 Yeşil beyaz renklere gönül veren Bursaspor taraftarları, takımının maçlarına gitmenin, formasını satın almanın yanında Bursaspor marka ayranlarla da takımlarına sahip çıkmış olacak.

 

Haber ve Fotoğraf  : bursa.bel.tr

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu