Seçimi kazanamazsın Başkan!

Olay Medya Spor Müdürü Orhan Güney'in Antalyaspor-Bursaspor maçı değerlendirmesidir.

En son söyleyeceğimizi bu kez baştan ifade edelim;

Ali başkan sözüm sana, bu kafayla ve bu hocayla devam edersen, aday olmayı düşündüğün kongreyi kazanamazsın

Paranı da uzunca bir süre alamazsın… İnsanların sana olan inancını ve güvenini yitiriyorsun…

Çünkü, Paul Le Guen anladığım kadarıyla Bursaspor’u kafasında bitirmiş Nijerya Milli Takımı’na nasıl katkıda bulunurum onun derdine düşmüş…

Yusuf ve Delarge gibi iki etkili kanat oyuncun, Sow gibi yine hücuma katkı koyabilecek futbola aç alternatifin varken, Barış Yardımcı’nın önünde Shehu’yu oynatmanın başka açıklaması olamaz… Ekong, Agu ve Shehu’ya kıyamıyorsun ama Bursaspor senin tercihlerin nedeniyle eriyor… Farkında değil misin hocam?

Sivasspor maçı sonrası Hasan Parlakay’la “Yetki” tartışmasına girmiştin soyunma odasında hatırladın mı!

Ben seninle “Yetki” kavgası yapmayacağım ama tüm samimiyetimle soruyorum; Bursaspor’u ne kadar düşünüyorsun?

“Başarılı olmasını istiyorum” diyorsan “Savaşını” dışarıdan vermen gerektiğini de kabul etmen lazım artık.

Bak; Hasan’la yaşadığın tartışmanın ardından, çok sevgili yardımcıların, Antalya maçının hazırlıklarının başladığı gün idmana çıkmayarak, bir yönetim kurulu üyesini protesto etti… Hatta, yıllanmış fizyoterapistin kot pantolunu ve kulaklıklarıyla sahaya gelerek “Şovunu” da yaptı… Yazmadık, çizmedik, söylemedik ama mesajı aldık…

Peki, sen mesajı aldın mı hocam?

Antalyaspor gibi bence Karabük’ten de kötü bir takıma 2-0 yenilmek seni ne kadar utandırdı merak ediyorum…

Son sözlerim yine Ali başkana;

Tüm samimiyetimle yazıyorum; Paul Le Guen ısrarın devam ederse sadece seçimi değil Bursaspor’u da kaybedeceksin…

Yeni hoca aramana da gerek yok; ver yetkiyi Mustafa Er’le, Batalla’ya, bundan daha kötüsü inan olmaz… Daha iyi olur ama kötü olmaz…

Ne dersin?

24 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   biri, seçimi kazanamazsın başkan!
   biri, kapat dükkanı git!
   biri, kimse bana shehu ileri üçlüde oynamasını anlatmasın!
   siz kimsiniz abicim yaa?
   bağış falan mı yaptınız? paranızla kombine mi aldınız? geçmişte futbol mu oynadınız? oynadıysanınız hangi takımlar da? takım mı çalıştırdınız? çalıştırdıysanız hangi takımları?
   beğenmiyorsanız alternatif isim ve yöntemler söyleyin o zaman.
   başkan adayınız kim?
   hoca kim olmalı?
   kadro nasıl ve kimlerden oluşmalı?
   yarattığınız bu kaotik ortamda başkan nasıl hata yapmayacak? hoca oyunsunu nasıl motive edecek? futbolcu nasıl performans sergileyecek?
   bunlar makine değil ki. etten kemikten duygudan yaratılmış insanlar.
   futbol sadece teknik-taktik-kondisyondan ibaret değil ki. bu oyunun içinde her şeyden önce insan faktörü var. duygu var moral var. öz güven var.
   bunların hepsini bir kalemde silip atma hakkınız yok.
   bırakın ve sabredin bu insanlar nasıl yoğurt yediklerini bir göstersinler. hiç olmazsa bir sezon sabredin ne kaybedersiniz?
   gerçekten yeterin artık.

   6
   20
   1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Hayırdır epey takım çalıştırmış gibi yazıon 2 . Takımı farklı olanlardan gibi konuşuyon !
    Bu takımı hangi gözle izlersen izle hangi tv den bakarsan bak hangi ilde oturursan otur hangi kafayla izlersen izle tırt topçusundan yönetimine.
    Fabrikada çalışıosan hedefin vardır hedefine varamazsan uyarı alırsın 3 uyarı tazminatsız şut.
    Özel sektörde çalışıosan işini yapmazsan direkt şut veya işten çıkarılma tehtidi.
    Kendi işini yapıorsan ticari kaygı düzeltmezsen iflas yani işini yapacan !
    Hayırdır şakşakçılık yapma

 1. Ne seçimi, ne kazanması kardeşim, siz dalga mı geçiyosunuz taraftarla,
  Ali Ay bu saatten sonra değil seçimde aday olmak,
  Bursaspor maçlarına dahi gelmesin, sezon sonunda kulübü ligde tutsun,
  alsın eline mazbatasını def olup gitsin

  47
  5
 2. Ne oldu büyük hocanıza çok değil 3-4 ay önceki kendinin ve ekibinin yazılarını bi göz atıver skora göre gazeteci müsveddesi

  23
  2
 3. Kesinlikle takım bu vakitten sonra Mustafa Er ve Batalla ya emanet edilmelidir.Bu takım düşmez fakat belkide ilerisi için çok iyi ikili kazanma şansı elde edebiliriz.Zaten bundan daha kötüsü olamaz.Hoca adaletsiz olduğundan takım içi güvenide kaybetmiş ve dolayısıyla kimse sahada adam gibi oynamıyor.Allah aşkına Başkan artık bir karar al.En kötü karar senin şu kararsızlığından daha hayırlıdır.

  18
 4. Olay yine Ali Ay ‘ı masum göstermeye çalışarak tribünlere oynuyor… gırtlağa kadar borç var çek kredi öde, şimdi gelirler düştü tepki vermeyen taraftar grupları pasta ufaldı pay bitti sayılır… bizlerin size zerre kadar güveni yok, artık teksasmış falan ismin arkasına sığınarak yıllarca nemalandılar… bu sözde yazarlarda işine geleni destekledi, kimse aptal değil artık… dediğim gibi pasta ufaldı bir birinizi yemeye az kaldı….

  13
 5. Bursaspor maalesef samimi gerçek taraftarlarını bir bir kaybediyor. Kulüp Ali Ay ve şirketinin konumuna düştü. Yeniden aday olması demek Bursasporluların tamamen eriyip gitmesine neden olacak.

  Aday oldu ve seçildi diyelim. Kaç kişi kombine alacak? Bu yıl BTSO kombine satın alıp, hediye etmeseydi kaç kişi o stadyumda olacaktı? Yeniden başkan olduğunda bu sefer kaç kişi gelecek o stada? Bu güvensizlikle hangi iş adamı bu yönetime sponsorluk desteği verecek?

  Bursaspor’a en büyük zararı kendisi veriyor farkında değil.

  10
 6. Altepe ci kongre üyeleri tekrar ali ay ı desteklicekler diye kulağımıza gelio. Umarım böyle bir aptal lık yapmazlar. Bursaspor bursasporlularındır. Kredi çekip takım yönetmekse olay bunu çarşıdaki esnaf ta yapar hatta daha basarilisini yapar nokta

 7. Evet ali ay istifa etsin bunda herkes hemfikir ama sizin gibi mikserlerinde Bursaspor, dan elini çekmesi lazım… Aslında Bursaspor sizin umurunuzda bile değil… Bay mikser.

  6
  1
 8. Hocanın kafa belli. Bizden tazminatını alıp direk Nijerya milli takımına gidecek. Bu saatten sonra biz tikinde değiliz o kelin. Ay’ın bundan sonra yapacağı tek güzellik legueni hemen gönderip mustafa er’i takımın başına getirmek tabi batalla’da yardımcısı olursa tadından yenmez. Zaten orhanın da dediği gibi bundan kötüsü asla olamaz.

  5
  1
 9. Yönetim Kurulu ve Başkan Kulüpte misyonunu kısa vadede kaybetmiştir. Bundan sonra Ronaldo’yu getiriyorum dese faydası yok. Sayın Başkan ; sana yol göründü güle güle Başkan , sen bu işi beceremiyorsun…

 10. Maçtaydım barış-harun maçı verdi o ayrı ama; Shehu oynar sağ bek hemde kral oynar barış kim
  Ne kadar pas atmasa da ezse de Delarge ve Kembo gibi ileriye rahat giden adam yok yusuf yedek
  Furkan hikaye agu gerekli adam sert ama bostockla
  Alttaki takımı teknik direktörsüz sür 12 – 15 puan toplat yeter ki fantezi yapmayın
  Harun
  Shehu Ekong Titi Aziz
  Agu Bostocak
  Delarge Batalla Kembo
  Stancu

 11. Orhan birde Furkan’dan bahsetseydin dilinden düşünmüyordun yok batallanın yerine oynar yok şöyle iyi oynar diyordun noldu döküldü Furkan maçta siz futboldan bu kadar anlıyorsunuz işte

 12. Geçen senede takımı adnan a teslim ettirmislerdi sonuçta ne oldu gördük tecrübeli bir hoca gerekiyor.tabi geçen yılı yaşamak istemiyorsak

  1
  4

Bir cevap yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı