Savaşıyorlar!

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altınel'in bugünkü köşe yazısıdır.

Transferler evelenip gevelenirken, sahadaki Bursaspor içimizi ferahlatıyor. 3 Haftada oynanan futbolun hakkı kesinlikle en azından 5 puan olmalıydı. Ama maalesef beklenen ve bizim de yazıp çizmeye “geldi, geliyor” dediğimiz oyuncular bir türlü kadroya katılmadığı için verilen mücadelenin hakkını alamadı Samet hoca ve öğrencileri.

Yedek kulübesi zaten her şeyi özetliyor. Stoperin yok, forvetin yok, kanatların tekliyor.

Ama sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim. Savaşan Bursaspor’un  ayak seslerini nihayet duymaya başladık.  Formayı sırtına geçiren her oyuncu elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Goller kaçıyor, hatalar yapılıyor ama mücadeleyi 1 dakika olsun bırakmıyorlar.

Armanın hakkını veriyorlar sizin anlayacağınız(aman nazar değmesin)…Fener, Kayseri ve bu maçta en büyük eksik kabak gibi bir kez daha ortaya çıktı. Takım pozisyona giriyor o beceriyi gösteriyor ama bunu bir türlü gole çeviremiyor. Geçen hafta Stancu ve Yusuf,  Konyaspor karşısında Lima, Stancu, Furkan, Tunay Torun ve Kembo ile yakaladıdıkları fırsatları değerlendirebilseler coşku çok daha fazla olacaktı.

Dün akşam temponun oldukça yüksek olduğu bir karşılaşma izledik. İlk 2 haftanın en iyisi diyebileceğimiz  Badji’nin  maça az bir süre kala sakatlanması ve oyunun henüz 2.dakikasında yenilen gol bir anda soğuk bir duş etkisi yarattı. Konya’nın ilk 12-13 dakika baskılı oyunu dengeledikten sonra Bursaspor yavaş yavaş ağırlığını oyuna koydu. Timsah’ın pas yüzdesinin artması ile birlikte rakibin gardı düştü. Yusuf’un dağınık görüntüsüne rağmen Lima ile birlikte biraz kıpırdanması ile pozisyonlarda peşinden geldi. 19. dakikada  “VAR”ın panaltı değil dediği pozisyonun bir benzerinde bu kez Mustafa Öğretmenoğlu penaltı noktasını gösterdi. Hırsı ile takımı ateşleyen Aytaç’ın penaltıdan attığı golle birlikte oyun üstünlüğü de Bursaspor’un eline geçti. Her iki taraf adına oyunun gelip gittiği bölümlerde  vardı.    Ev sahibi ekipte Fofafa’nın 1-0’dan sonra kaçırdığı pazisyon ve Aziz Behich’in de 2 topu çizgiden çıkarması  Bursaspor adına şans anlarıydı.  Lakin Konyaspor’un ölüp ölüp dirildiği pozisyonlarda yukarıda saydığım isimler çerçeveyi bulabilseler 3 puanda güle oynaya gelecekti. Saivet için yorum yapmak için erken ama görüntüsü fena değildi.

Artık son 5 gün: şu transfer çilesinden kurtulacağız. Beni endişelendiren konu, son haftaya bırakılan ve telaşla alınacak oyuncuların takıma ne kadar faydalı olacağı…

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Samet hoca takima coşku getirmiş .. Aytacın ve Limanın alın terini takdir ediyorum .. Sahada hiçbirzaman ezilmiyor eksiklere rağmen çıkıp savaşiyorlar.. Takımı beğendim

    19
  2. Kaçan puanlar, galibiyet primleri ve taraftar . Hepsi yönetimin basiretsizliğinden işbilmezliğinden . Takımda yetenekleri kısıtlı oyuncular da var. Takım belki daha da oturur fakat bu yönetimden hiçbirşey olmaz . Bu yönetim olduğu sürece kaybetmeye mahkumuz.

    1
    1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu