Sasha Djordjevic “Bursaspor için bunu söylemişlerdi”

Sasha Djordjevic, Frutti Extra Bursaspor Basketbol maçının ardından konuştu.

Sasha Djordjevic şunları söyledi:

“Bazı koçlar da bunu söyledi: Biz, Avrupa’nın en sıcak takımlarından birine karşı oynadık. İstim üzerinde bir takım Bursaspor. Özgüvenleri yukarıda. Bursa’daki maçta da bunu bize göstermişlerdi. Bizim için çok zor bir maçtı ve enerjilerine cevap verememiştik. Bugün bunu yapmayı başardık. Konsantre olduk. Savunmada ilk maça göre daha güçlü oynadık. Böylece geçiş hücumlarında sayı bulduk. Bence bugün karakterimizi gösterdik ve iyi bir sonuç aldık. Bir adım daha ileriye attık. Artık Darüşşafaka serisine odaklanacağız.

Maç maç gideceğiz. Darüşşafaka, harika bir rakip. İşimizi zorlaştıracaklar. Playofflarda maç kazanmak hiç kolay değil. Herkese saygı göstermemiz gerekiyor ama önce biraz bu galibiyetin tadını çıkaracağız.”

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Benim anlamadığım konu şu neden 3.maç onların sahasında oynandı neden bizim değilde onların sahasında,EuroCup ta öyleydi böyle kuralmı olur ya 😀 😀

  10
  10
  1. @Baketbol 16 yorumuna yanıt olarak

   Oldu kardeş hepsi sizin salonda oynansaydı gönlün olacaksa. Ligi sekizinci bitirip liderle eşleşirsen böyle olacak tabii. Hani salon avantajı diye bir şey var ya. Heh tam olarak o

  2. @Baketbol 16 yorumuna yanıt olarak

   Aslında mantıklı ve adil bir uygulama ancak eksik tarafları var. Uygulama sayesinde normal sezonu daha üst sırada bitiren takımlar, seri uzarsa tek maçlık saha avantajı elde ediyor. Bu durum hemen her spor dalında halihazırda bu şekilde işliyor. Ancak playoffun sonuna kadar bu şekilde gidilmesi normal sezonu alt sırada bitirmiş olmasına rağmen playofflarda iyi iş çıkaran takımlara büyük yük yaratıyor; tıpkı EuroCup’ta başımıza gelen gibi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu