“Sane PTT 1. Lig seviyesinde!”

1.91 boyundaki oyuncu 4 Ağustos’ta 27 yaşına girecek ve Bursaspor‘daki 3 sezon onun olgunluk dönemi olacak. Yeşil-Beyazlılar Sane‘yi uygun bir maaşa transfer etmiş olsa da, yaşı itibariyle yükselişe geçip Bursaspor’a para kazandırma ihtimali şimdilik düşük görünüyor.

Sane sıkça konsantrasyon hataları yapıyor ve ayrıca kayarak müdahaleler yapmayı da seviyor. Senegal‘li stoperin en ciddi sorunu ise topu kullanma konusunda yaşadığı eksikler…

 

FIRAT DEMİRTAŞ “VİEUX SANE’Yİ FUTBOLARENA’YA YORUMLADI

Fransa‘da yaşayan ve Fransız futbolunu yakından takip eden Fırat Demirtaş, Senegal’li oyuncu için şunları söyledi: “Yaya Sane, Brest’e devre arasında geldi. Maliyeti düşük olduğu için tercih edilmiş bir futbolcuydu. Hava hakimiyeti iyi olan, tek hamlelik kesici olan bir stoper profiline sahip. Dar alanda dönüşleri kötü, geniş alanda da yavaş kalan, topla ilişkisi kötü bir stoper. Simon Fallette geçen yıl arkasını o kadar çok toplamak zorunda kaldı ki Sane sayesinde, Ligue 2’nin 11 ‘ine seçildi. Bana göre Süper Ligdeki herhangi bir takımda oynayacak bir stoper değil.

 

BATUHAN HAKÇİL: “SANE PTT 1. LİG SEVİYESİNDE”

Batur Altıparmak‘ın scoutlarından olan Batuhan Hakçil de Sane’yi 2013 yılından bu yana, Norveç Ligi‘nden beri takip ettiğini söyledi…

Hakçil, “Bodo Glimt‘te Osmanlıspor’lu Ndiaye ile birlikte oynadığından beri kendisini izliyorum. Fizik kalitesi Süper Lig düzeyinde, hız olarak iyi, hava topu ise ortalama üstü bir stoper. Dezavantajı ise çok büyük konsantrasyon kayıpları yaşıyor olması. Sadece topa odaklandığı için sık sık adamını kaçıran bir stoper. Açıkçası sürpriz bir transfer oldu benim için. PTT 1. Lig seviyesinde gördüğüm bir oyuncu idi” şeklinde görüş bildirdi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı