Şampiyonluk İçin Destek Bekliyorum

Bursaspor'un olağanüstü genel kurulunda kulüp başkanlığına aday olan Hayri Yazıcı, projeleri açıklarken, "Takımı yeniden şampiyon yapmak için delegelerden destek istiyoruml" dedi.

Merhum başkan İbrahim Yazıcı'nın ağabeyi olan Hayri Yazıcı, Çelik Palas Otel'de basın toplantısı düzenledi. Daha önce Bursaspor Kulübü ve Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nda görev yapan Hayri Yazıcı, genel kurulun kendisine görev vermesi halinde Bursaspor'a dev adımlar attıracak projeleri olduğunu söylerken şöyle dedi:

"Sevgili kardeşim İbrahim Yazıcı'yı kaybetmiş olmanın acısı hala içimizde. Bursaspor'u bize emanet ettiği için sahiplenmiş bulunuyoruz. Bursaspor camiasından gelen istek ve önerilerle ben ve arkadaşlarım Bursaspor Kulübü yönetimine aday olduk. Bizim en büyük hedeflerimizden biri sportif başarıyı sürekli kılmak. Kulübümüzü ekonomik açıdan istikrara kavuşturmak istiyoruz. Türkiye sınırları dışına taşan Bursaspor markasını daha iyi yerlere taşımak arzusundayız. Arkadaşlarımla birlikte, şeffaf, katılımcı bir yönetimle başarı vaat ediyoruz."  

"ŞAMPİYON YAPMAK İSTİYORUZ" Bursaspor'u her şeyin üstünde gören bir anlayışla yeniden şampiyon yapmak için genel kurul üyelerinden destek istediğini belirten Hayri Yazıcı, her kesimden destek beklediklerini vurgularken şöyle devam etti:  

"Kardeşim İbrahim Yazıcı’nın dediği gibi, (Bir şampiyonluk yetmez) sözüyle hareket edip Bursaspor’umuza yeni şampiyonluklar kazandırmak istiyoruz. Projeler arasında ilk sırayı Bursaspor Koleji yer alıyor. Bu projeleriyle ilgili bir arkadaşımız, İzmir yolu üzerinde 27 dönümlük arazisini kulübe verecek, biz de 24 ayda okulu açacağız. Bursaspor Ticaret Merkezi, Bursaspor Spor Konseyi, Bursaspor efsaneleri, Bursaspor Store, Timsah Kart Altyapı, Futbol Okulu, Taraftarı büyütme, Bursaspor Sağlık, Merkezde halka açık Sosyal Tesis, Teknoloji, Dünyada Bursaspor, projelerimiz arasında yer alıyor."

Teknik direktör olarak Hikmet Karaman ile devam edilmesinin en doğru karar olduğunu söyleyen Hayri Yazıcı, sözlerini şöyle tamamladı:

"68 yaşındayım. Bursaspor kurulmadan Fenerbahçe vardı. Ben de üye oldum. Kardeşim İbrahim Yazıcı, Cavit Çağlar, Levent Kızıl. Bu isimlerin hepsi Fenerbahçeli idi. Lütfen olayı kişiselleştirmeyin. Yeni stat, ister belediyenin ister devlet katkısı ile yapılsın tüm gelirlerinin Bursaspor’a verilmesi için büyük mücadele vereceğiz. Uludağ’a spor tesisi yapmak, Orman Bakanlığı’ndan izin alınması gerekiyor. Şimdi Büyükşehir Belediyesi proje yapacak. İyi alt yapı oluşturmadan tesis yapılamaz. Yapılırsa her yerden takım gelir."

 

 

DHA

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu