Şampiyonluk bizim olacak

Bursaspor’un Antalya, Side’de gerçekleştirdiği kampı yerinde takip eden Kent Gazetesi’ne özel konuşan Burak Kapacak “Biz şampiyon oluruz” diyerek taraftara mesaj gönderdi.

Antalya kampının 4. Gününde Kent Gazetesi adına Fatih AKKUŞ’a verdiği röportaj ile hem ligin ilk yarısını, hem de ikinci yarısını değerlendiren Kapacak performansı ile alakalı da bilgiler verdi. İşte Burak Kapacak’ın en özel mesajları.

ALMAMIZ GEREKEN PUANLARI ALAMADIK

Ligin ilk yarısında almaları gereken puanları alamadıklarını söyleyen Kapacak “İlk yarıda çok zorlu maçlar oynadık. Puanlar almamız gereken maçlarda kötü puanlar verdiğimizi düşünüyorum. Hoca değişikliği oldu, tabii ki bizi etkilememesi gerekiyordu. Böyle şeyler sporda her zaman var. İnşallah ikinci devreye iyi hazırlanıp puanlar almak istiyoruz. Aslında sakatlıktan önce kötü performans sergilemiyordum. Ama sakatlıktan sonra maçları izlediğim zaman yapmam gerekenleri oynadığım karşılaşmalarda yapmadığımı düşündüm. Onu göze aldım onun için bir kaç çalışma yaptım. Onun da meyvelerini aldığımı düşünüyorum” dedi.

BU MAÇ BİZİM

Ligin ilk yarısında transfer tahtasının kapalı olması ve gelen kırmızı kartla alınan mağlubiyetin kötü olduğunu söyleyen Kapacak “İlk maç Karagümrük maçında transfer açılmamıştı. Daha önce zor bir maçtı bizim için. Orada puan kaybetmiştik şimdi ikinci devre ilk maçı evimizde oynuyoruz. Bu maçı almamız gerekiyor tabii ki. bu maçı alıp yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi. Vakıfköy‘den gelenlerle de yakından ilgilendiğini söyleyen Burak Kapacak “Buraya gelen oyuncularla ben çok diyalog kuruyorum açıkçası. onlara neyin iyi geleceğini biz de oradan geldiğimiz için biliyoruz az da olsa. onlara çok defa söylüyorum belki beni umursamayan olabilir o yüzden Kubilay abi diye çekip onlar konuşmaya başlıyor. Bu birlikteliğimizi sürdürmemiz gerekiyor onlar da bize çok değer katacak çünkü bunu biliyoruz. inşallah bu birlikteliği sürdürüp güzel yerlere gelmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

ŞAMPİYON OLURUZ

Sezon sonunu da şampiyon olarak göreceklerini iddia eden genç yetenek “Şampiyon oluruz bana öyle geliyor. Aslında bütün takıma öyle geliyor ama çok basit puanlar kaybediyoruz. Bunları kaybetmememiz gerekiyor ama benim inancım tam çünkü hiç bir takım bizim gibi değil. Çok kaliteli bir takımımız var. Şampiyon olacağımıza tüm kalbimle inanıyorum” dedi.

FARKLI BİR BURAK İZLETECEĞİM

Sezon başında başta Trabzonspor olmak üzere bir çok kulüpten teklif alan ancak takımda kalmak isteyen Kapacak “Transfer olsaydım benim için çok farklı şeyler olabilirdi. Burada daha verimli olacağımı düşündüm kulübümüz de bunu düşündü. Güzel oldu diyebilirim. Zaman zaman performans düşüklüğü yaşadım hele ki son maç performansımın çok düştüğüne inanıyorum. Üstüne koyarak devam etmeye çalışırken böyle kötü performans sergilediğim maçlarda üzülüyorum. Daha çok çalışmam gerektiğini biliyorum inşallah daha çok çalışıp ikinci devre çok daha iyi bir Burak izleteceğim” dedi.

OYNAMAYI BEKLEMİYORDUM

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş maçında 29. Dakika oyundan alınan Burak Kapacak o güne dair ise “Beşiktaş maçında beklemiyordum. Samet hoca seni oynatacağım dememişti bana beklemediğim bir maç oldu. Alışmadığımız bir olay yaşadım. ilk maçım sayılırdı. Benim için büyük tecrübe.Onun için de Samet hocaya da teşekkür ederim.Bunu erken yaşamam gerektiğini düşünüyordum gerçekten öyle oldu. Ondan sonra toparlanmamda hocalarımın çok desteği oldu. Bir kaç maç dinlendim Samet hoca dinlen kendine gel yine seni oynatacağım dedi. Öyle olduğu için kendimi toparlama şansı buldum hocalarımın sayesinde. Ancak dakikasını bile unutmadım. Tam 29.16’da oyundan almıştı” şeklinde konuştu.

TARAFTARLA OLUNCA

Özellikle taraftarla birlikte olunca büyük işler başardıklarını söyleyen Kapacak “Tabii ki de bu yıl çok yaşamışızdır biz geçen yıl yaşadık. Bizim için çok büyük tecrübe oldu. İlk defa yaşayan arkadaşlarımız oldu. Taraftarla birlikte olduğumuz zaman çok büyük işler yapıyoruz. Taraftarımıza çok teşekkür ediyorum . Bize destek vermeye devam etsinler bizler de onlar gibi şampiyonluğa inanıyoruz. Birlikte olursak iyi şeyler yapacağımızı, şampiyon olacağımızı düşünüyorum” dedi.

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Anıl’ da şampiyon olacağız derken Skor taraftarı eleştiriyordu ! Şimdi de Burak aynı şeyleri söylüyor ! İnanmış kardeşim çocuklar destek olun köstek değil ! Futbolcular inandıysa bize eleştirmek değil destek olmak düşer…

    32
    6
  2. Sen önce kendini kuvvetlendir.kuş gibi topçu olmaz. Son vuruşlara da ayrı çalışma yap .çok cılız gözüküyosun

    1
    1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu