Şampiyona sahip çık Bursa

Yeşil beyazlı kulübü ülke vicdanından mahkum edip asmak için karalama kampanyası başlatanlara en iyi cevabı vermek amacıyla kentimizin her kesimiyle tek vücut olup gücünü göstermesi gerek.

Stat çevresinde çıkan olaylar nedeniyle Beşiktaş maçının oynatılmadan iptal edilmesinin ardından son şampiyon Bursaspor’a karşı adeta bir linç kampanyası başlatılmasına yönelik tepki artarak büyüyor. Yeşil beyazlı kulübü ülke vicdanından mahkum edip asmak için karalama kampanyası başlatanlara en iyi cevabı vermek için Bursa kentinin her kesimiyle tek vücut olup, gücünü göstermesi gerekiyor.

 

Şampiyonuna sahip çık

Gerçek Gazetesi olarak, Bursaspor’un; Futbol Federasyonu tarafından perşembe günü yapılacak toplantıda hak etmediği cezaları almaması için herkesin taşın altına elini koyması ve bütün kent dinamiklerinin kolları sıvayıp yeşil beyazlı takıma sahip çıkması gerektiğini düşünüyoruz. Buradan hareketle, başta sivil toplum örgütleri olmak üzere tüm kente “Ayağa kalk Bursa, şampiyon kulübüne sahip çık” diyoruz.

 

Valilik rapor hazırlıyor

Beşiktaş maçı öncesi stat dışında yaşananlarla ilgili Bursa Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ile birlikte Futbol Federasyonu’na gönderilmek üzere detaylı bir rapor hazırlıyor. Olayların gelişim süreci, niteliği ve boyutu konusunda kapsamlı bilgilerin yer aldığı rapor, Bursaspor’a verilmesi muhtemel cezaların önüne geçmeyi amaçlıyor. Kısa sürede tamamlanması beklenen rapor, yarın Federasyon’a gönderilecek.

 

Bursa Gerçek Gazetesi

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu