Şampiyon topraklarda yükselen “Bahçe”

Millet Kütüphanesi, Bursaspor'un anı duvarının yer aldığı 485 araçlık kapalı otoparkı bulunan Atatürk Stadyumu Millet Bahçesi'nin şadırvanlarından kaplıca suyu akacak.

Bursa Atatürk Stadyumu‘nun yıkılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve içinde Millet Kütüphanesi‘nin de bulunduğu Millet Bahçesi‘nde sona gelindi. Yüzde 90’u tamamlanan Millet Bahçesi bu ay açılacak. Yerin altında 485 araçlık otoparkın bulunacağı projenin park kısmında koşu pisti, yeşil alanlar, su gösteri alanları ve 500 metrekare alanlı Millet Kıraathanesi‘nin bulunacağını belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Millet Bahçesi‘nin şadırvanlarından termal suların akacağını söyledi.

Millet bahçelerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın vizyon projelerinden birisi olduğunu ifade eden Aktaş, “Millet Bahçesi içerisinde oluşturulan millet kütüphaneleri, ve vatandaşımızın gönlünce eğlenebileceği, dinlenebileceği nitelikli yeşil alanların oluşturulması konusu başta Büyükşehirler olmak üzere Türkiye‘deki tüm şehirlerin ana konusu haline geldi. Bursa olarak ta bunun ilkini gerçekleştiriyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. Yine dönem başında şunu ifade etmiştik. Biz Bursa‘yı Yeşil Bursa ile gerçek anlamda buluşturacağız. Nitelikli yeşil alanlar oluşturacağız ve bunun ilkinin de eski Atatürk Stadyumu‘nun Millet Bahçesi olacağını ifade etmiştik. 42 bin metrekarelik bu alanımızda artık tabiri yerindeyse işin son demlerine geldik. Öncelikle projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Proje tamamen Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanmış, yapım maliyetleri bakımından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından harekete geçirilmiş bir proje, sırada da Gökdere var biliyorsunuz. Burası şehrin en yoğun yaya akslarından bir tanesi, 485 araçlık yer altında otoparkımız var. Proje şehirdeki endemik bitki çeşitliliğini ortaya koyan bir botanik alan görevi görecek. 500 metrekare alanlı millet kıraathanemiz tabi ihtiyaca göre 7/24 uyumayan kütüphane şeklinde de kullanılabilir. Termal suların aktığı şadırvanlı çeşme, koşu pisti çim alanlar ve su gösteri alanları yer alacak. Şuan yüzde 80’ler düzeyinde nasip olursa da Şubat ortasında da deneme kullanımlarına başlayacak. Küçük detayları da bitirilip inşallah Bursalı hemşehrilerimizin hizmetine sunulmuş olacak” dedi.

“Çok güzel Bursaspor köşesi olacak”
Statta bir sürü hatıranın olduğuna işaret eden Aktaş, “Burası Bursaspor‘un 2010 yılındaki efsane şampiyonluğunu yaşadığı 5. büyük unvanının alışının mekanı, 10 yıl önce burası çok önemli bir olaya sahne oldu. Beraberinde burada bir sürü kişinin hatırası var. Tabi arzu ettik ki Bursaspor ile ilgili de bir bölümümüz olsun. Anı duvarımızda Bursaspor ile alakalı farklı ögelerin farklı unsurların yer alacağı insanların selfie çekineceği fotoğraf çekineceği çok güzel bir Bursaspor köşesi olacak inşallah” açıklamasını yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum‘un Bursa ziyaretinde, kendisini Gökdere’de Millet Bahçesi yapmak istedikleri 200 dönümlük alana götürdüklerini vurgulayan Aktaş, “Bir tarafı Yıldırım’a, bir tarafı Osmangazi’ye bakan proje. O projede sayın bakanımızın çok hoşuna gitti. Şu an onunla alakalı projeler de sunduk. Detay projeleri bakanlık nezdinde hazırlanıyor. İnşallah bu yılın içerisinde ihale edilip yapımına da başlanacak. Bunlar TOKİ tarafından hazırlanıyor. Biz projelendirme sırasında kendi çalışmalarımızı yapıp kendi kaynaklarımızı başka şeylere de kullanabilmek adına sağolsun bakanımızın destekleriyle de bu manada hareket ediyoruz. Bursa‘yı Yeşil Bursa kılabilmek için nitelikli yeşil alanlara ihtiyaç var. Bu manada Vakıfköy kent parkı da bitmek üzere 23 nisanda açmayı düşünüyoruz. Yaklaşık 225 dönümlük alan. Çeltik Tema Parkımız 86 dönüm. Demirtaş Barajı eğlence parkı ve mesire alanı 93 dönüm, biz asıl Hamitler Katı Atık Depolama Alanını kapattığımızda inanıyorum ki Bursayı hem bir kötülükten kurtaracağız. Hem çevresindeki mahalleleri bu çöplükten kurtarırken çevreye nitelikli bir botanik parkıda kazandırmış olacağız. Ürünlü Millet Bahçemiz orada bazı revizyon taleplerimiz oldu. Yaklaşık 500 dönümlük bir alan bunun yanında da Aşık Reyhani parkı, Fidyekızık Mahalesindeki su deposu parkı, Hacıvat deresi çevre düzenlemesi ve ilçelerimizdeki bazı mesire alanları düzenlemeleri var. Özellikle 100-200 dönümlük bu alanlarla bir iddiayı da bu vesile ile ortaya koymuş olacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak
Sabah

61 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Önce stad yıkılmayacak hatıra kalacak dediniz sonra sadece şeref tribünü hatıra kalacak dediniz şimdi de çok güzel Bursaspor köşesi olacakmış millet bahçesinin içinde hay Allah sizden razı olsun bu kadar bonkör olmayın nasıl öderiz biz sizin hakkınızı suriyeli kardeşlerinizle bol bol yuvarlanırsınız artık bahçenizde bize kalbimizdeki hatırası yeter ATATÜRK STADYUMUnun

  233
  23
  1. @Mustafa D. yorumuna yanıt olarak

   Bu ülke sizin gibi zihniyetler yüzünden geri kalmış siz alışmışınız sefalet içinde yaşamaya yenilikler sizi rahatsız ediyor..

   23
   192
    1. @123 yorumuna yanıt olarak

     Spora siyaset karıştırmayın ama şunu da söylemek lazım eksilemeyenler sandıkta sizin zihniyeti eksiliyor zaten.çok açık değil mi???

   1. @OSMANLI-16 yorumuna yanıt olarak

    Bu şehrin meydanı yok eski garajı temizleyip bir meydan hediye edeceğiz demişlerdi sizin zihniyetteki arkadaşlar ve adı kent meydanı olan bir avm yaptılar size layık bir şekilde. Yaptığınız yenilikleri görüyoruz.

    59
    6
   2. @OSMANLI-16 yorumuna yanıt olarak

    yav arkadaş boş yapma Allah aşkına ne gerek vardı bukadar gereksiz masrafa gereksiz bi yere bence çok gereksiz buraya asıl yeni stat yapılacaktı hem şehrin merkezi hem vesait çok herturlu olanak olan koskoca eski stadyumumhz gitmiş bu yüzden ben bu millet bahçesiymis bilmemnesiymis sevinemiyorum üzülüyorum daha çok :/

    59
    3
    1. @yorum yorumuna yanıt olarak

     Atatürk stadı sadece kapalı tribün ile amatör kulüpler için saha olarak kalacaktı. Kültür Park’ın yanı başında bu ne millet bahçesidir. Kültür Park az masrafla millet bahçesine dönüştürülebilirdi. Yeni millet bahçesinde Suriyelilerden bize yer kalmaz, fazla beklemeyin.

   3. @OSMANLI-16 yorumuna yanıt olarak

    Gördük yenilikleri… Yeni stadyum dökülüyor… DÖKÜNTÜ belediye stadyumu… Daha hala bitiremediler. Trafik her maç felç oluyor.

    63
    3
    1. @TG. yorumuna yanıt olarak

     Eskidende altıparmak heykel felç oluyordu???millet taraftar rezaletini çekmek zorunda kalıyordu.pardon holigan rezaleti.stadı dışarı samanlı tarafına yapalım denildi olmaz şehir içi olsun diye holiganlar havladı.bugün samanlı yada şehir hastanesi tarafında olsaydı ve raylı sistemle bağlansaydı hiç bu sıkıntılar olmayacaktı.ama istemezük gidemezük.şimdide gidemiyor zaten…

  2. @Mustafa D. yorumuna yanıt olarak

   “Burası Bursaspor‘un 2010 yılındaki efsane şampiyonluğunu yaşadığı 5. büyük unvanının alışının mekanı, 10 yıl önce burası çok önemli bir olaya sahne oldu. Beraberinde burada bir sürü kişinin hatırası var.”

   Verilen sözler tutulmadı malesef,
   Hatıralarımızı, hayallerimizi yıkanlara Hakkımı Helal etmiyorum, haram zıkkım olsun.

   45
   1
  3. @Mustafa D. yorumuna yanıt olarak

   MİLLET BAHÇESİYMİŞ. HADİ ORDAN HAZIMSIZLAR. YANINDA KOCAMAAAN KÜLTÜRPARK VARKEN NEYİN BAHÇESİNİ YAPTINIZ, BU HALKI APTALMI SANIYORSUNUZ SİZ. *ATATÜRK* İSMİNİN KÖKÜNE KADAR BATTIĞI İÇİN YAPTIĞINIZ BİR BAHÇE. KAPLICA SUYLARIYLADA ÇOLALTMAYA ÇALIŞTIĞINIZ SURİYELİLERİ ALTIN İBRİKLERİNİZLE YIKAYIN ORADA. HARAM OLSUN DOĞMA BÜYÜME BİR BURSALI OLARAK HAKKIM

   110
   8
  4. @Mustafa D. yorumuna yanıt olarak

   Alay edercesine kültürparkın yanına millet bahçesi diye bir yer yaptınız. . Değer miydi ??? Ama amaç ATATÜRK adını ortadan kaldırmak idi sandınız ki yıkarsak ATATÜRK adında yıkarız. .. ATATÜRK ADINI KALDIRAMAYACAKSINIZ. .. ATATÜRK ADI SONSUZA KADAR YAŞAYACAK .KALBİMİZDEN BEYNİMİZDEN SİLEMİYECEKSİNİZ. .TARİH SİZLERİ SİLECEK AMA ATATÜRK ü SİLEMİYECEKLER. .. NOKTA. .

   111
   9
   1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

    Yarın HAKKIN Huzurunda anlıcaksınız kim iyi kim kötü! Bin yıldır bu topraklarda yaşayan bu kahraman millete en kötü yüz yılını yaşatanlardır kamal ve izindekiler! Bizim bir RABBİM iz var birde O nun Resulü, anlamayız iizimlerden izitlerden, biz MÜSLÜMANLAR olarak anca ALLAH ın ŞERİAT ını bilir ve tanırız, aidiyet hisseden kendini Müslüman olarak tanımlayan herkez sorsun bir kendine, bir kimse dinsizlik adına daha ne yapmalı! hangi birini sayayım, Ezan ,Mescid ,yazı, kılık kıyafet, asılan Dindarlar, İMANIN 6 Ruknuna karşı 6 okları, hiç kimseden korkum yok çok Şükür, kamalistler salya sümük saldırırken Ümmet te boş durmuyor tabiki, herkez duysun, ben sadece Alemlerin ve inançsızlarında RABBİ Olan ALLAH ı bilir ona İMAN Ederim, içinde sadece ALLAH Korkusu taşıyan biri için başka korku yoktur, sakın ola cevap yazacak olan kimseler varsa hakaret etmesin güzelce fikrini belirtsin, amacım kimseyi incitmek değil fakat Dua ediyorum RABBİM e onu yanlışlıkla seven Müslümanları affetsin diye, ona olan metiyeleriniz malesef bilinçsizce, bu arada son meclis konuşmasında YÜCE KİTABIMIZ İÇİN haşa gökten indiği sanılan diyorya, Bizim Kitabımız KURAN dır nutuk değil..

    7
    75
    1. @Aruz Vezni yorumuna yanıt olarak

     Mustafa Kemal Atatürk’e ve yaptıklarına düşman olan ve şeriat isteyen arkadaş yanlış yerde yaşıyorsun. Burası Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu LAİK Türkiye Cumhuriyeti!! Eğer çok özlediğin Arap harfleri ile konuşup ve yazıp, şeriat ile yönetilmek istiyorsan seni tutan yok arkadaşım. Sana söz olsun uçak biletini ben karşılayacağım. Suudi Arabistan, Afganistan, İran vs vs istediğin ülkeye göçmekte özgürsün. Bu göç edebilme özgürlüğün için bile Atatürk’e teşekkür etmen gerekir aslında ama gerek yok sen yeter ki git ve mutlu mesut dolu dolu şeriat ile yaşa. Sana engel olan yok ki arkadaşım…

     17
    2. @Aruz Vezni yorumuna yanıt olarak

     Bak tekfiri…

     Beni senin dusuncelerin ilgilendirmez. Ataturk`u herkes sevmek zorunda degil. Yunan da Ataturk`u sevmez, Ermeni de sevmez … Sen de sevmeyebilirsin. Dedim ya … kimse sevmek zorunda degil.

     Ataturk deist idi … Bu dogru. Yazdigi mektuplardan, 1930 Kubilay`in dinci yobazlar tarafindan katledilmesinden sonra bu gorusunun iyice degistigini anlayabiliyoruz. Malum kubilay olayi, musul sinirina askeri yiginak yapilacakken Tipki Hatay`i geri aldigi gibi Musul`u da alacakken, Tunceli de baslayan 5 hocanin halki ayaklandirdigi Dersim ayaklanmasi. Ataturk ne zaman 5 adim ileri ziplamak istese, senin kafandakiler yuzunden 2 adim geri atti. O yuzden bana Atatuk`u suclamayacaksin “1000 yildir superiduk emma Ataturk geldi 100 yildir esarette yaseyurug” diye atmayacaksin.

     O kitap muhabbetine gelin. Senin Can (akit gazetesinin manseti ile Jhon) Dundar yok mu? iste Jhond Dundar hatirlamazsin belki ama 2011 de referandumda “yetmez ama evet” ile senin oy verdigin parti ile beraber propaganda yapiyordu. Ama araniz bozuk … maluk pensilvanyada ki hain ile de zamaninda kolkola idiniz ama araniz bozuldu … iste bana o Jhon haininin kesip bictigi video ile degil, tam video ile gel!

     Bak o konusmanin devamini koyuyorum, sizin Jhon Dundar`in kirptigi kismini ! Ataturk`un kullandigi Dogma kelimesinin anlamini bile bilmiyorsundur onu da koyayim. Dogma kelimesi nedir : ( Doğruluğu sınanmadan benimsenen, bir öğretinin veya ideolojinin temeli yapılan sav, nas, inak: “Dogmaların en geçerli olduğu alan din alanıdır, burada yalnızca inanılır.” -M. C. Anday.)

     Jhon Dundar`in kirptigi kisim
     Fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz.(Alkışlar)
     Bizim yolumuzu çizen, içinde yaşadığımız yurt; bağrından çıktığımız Türk ulusu ve bir de, uluslar tarihinin bin bir acıklı olay ve sıkıntı ile dolu yapraklarından çıkardığımız sonuçlardır.
     Elimizdeki programın ruhu, bizi sadece bir kısım vatandaşlarla ilgilenmekten engeller, biz bütün Türk ulusuna hizmet ederiz. Geçen yıl içinde, parti ile hükümet kuruluşunu birleştirmekle vatandaşlar arasında ayrılık tanımadığımızı fiilen göstermiş olduk. (Var ol sesleri) Bu olayın bizim, devlet yönetiminde kabul ettiğimiz, ‘Kuvvet birdir ve o ulusundur’ gerçeğine uygun olduğu ortadadır.(Alkışlar) Gücün tek kaynağı olan Türk Milletinin seçkin vekillerini, büyük mutlulukla, eğilerek selamlarım.(Bravo, yaşa sesleri, şiddetli ve sürekli alkışlar)” (Millet Meclisi Tutanak Dergisi D. V, C. 20, Sa. 3, 1 Kasım 1937).

     21
     2
    3. @Aruz Vezni yorumuna yanıt olarak

     Allah seni islah etsin yok yok allah seni bildiği gibi etsin yok yok allah senin b…. versin.
     Atatürk kadar kafana taş düşsün inşallah

     20
     3
     1. @Selim2 yorumuna yanıt olarak

      Hemen aklınıza ilk gelen bu olmasın, tabiki ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMANIZ Hepimiz , anlaşılan bu konuda çok hassassiniz, amacım sizi üzmek yada tartışmak değil, ben en aciz kul olarak kendisini gören biriyim

      2
      18
    4. @Aruz Vezni yorumuna yanıt olarak

     Bizler ATATÜRK ü yanlışlıkla değil bilerek ve gönülden seviyoruz. Bunu da böyle bilesin. Methiyelerimiz bilinçsizce değildir. Çok şükür ALLAH a AL YILDIZ LI BAYRAĞIM ÖZGÜR CE GÖNDER DE SALLANIYOR. .ÇOK ŞÜKÜR ALLAH a CAMİİ LERİMİZ AÇIK NAMAZI MIZI KILIYORUZ. .ÇOK ŞÜKÜR ALLAH a orucumuzu bağımsızca tutuyoruz. . GERİSİ TEFERRUAT. .

     34
     3
    5. @Aruz Vezni yorumuna yanıt olarak

     Kardeş sana nutuk dan kur an dan bahseden yok. Ayrıca sana nutuk uda okumanı tavsiye ederim. Eğer EZAN lar okunuyor sa bağımsızca. .Eğer Mescit ler camiler açık ise bağımsızca. .Eğer imanını uygulabiliyorsan bağımsızca Yatasın kalkasın ATATÜRK e ve silah arkadaşlarına dua et .. Nankörlük yapma. Bin yıl diyorsun son yüz yılda ne eziyet gördün ?? Senin RABBİN Varda bizim neyimiz var .??? O RABBİM yalnız sizlere mi ait ??? Filistin e yapılanları görmüyor musun ??? Niye islam alemi yardım etmiyor yada edemiyor ??? YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE. . RABBİM RAZI OLSUN ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLAR INDAN. ..

     35
     2
     1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

      Atom karınca seni ve yorumlarını önceden beri bilirim bu platformdan, Bursaspor la gayet ilgili bir arkadaşsın, ALLAH tabiki hepimizin RABBİ! bence birbirimizi ikna etmemiz pek mümkün görünmüyor, ALLAH KURAN da bizlere şunu bildiriyor, dünyadayken ihtilafa düştüğümüz hususlarda doğru olan görüşü bize bildireceğini buyuruyor, bırakalım buda mahşer e kalsın o halde, ve bu arada sanırım nutuk u okumamissin, bak arkadaşım aziz nesin onun hakkında şöyle söyler, onunda kendisi gibi inançsız olduğunu ve inançlı gibi gösterilmesinin çok mantıksız olduğunu, bunun çok açık olduğunu der , ve malesef bilindiği halde hep gizlemeye çalışılmıştır.

      2
      26
      1. @Aruz Vezni yorumuna yanıt olarak

       İnsanlar ın inançlı yada inançsız olması ben dahil hiç kimseyi ilgilendirmez. .Din bir ticaret değildir. .Ama günümüzde tarikat lar cemaat lar din üzerinden hem ticaret hem de siyaset yapıyorlar. Bu Hakmıdır ??? ATATÜRK kendi cebinden para verip Elmalı lı Hamdi hoca ya ne yaptırmıştır ??? Umarım cevabı nı biliyor sundur. TBMM’ yi cuma namazı ından sonra KUR ANI KERİM okutarak açmıştır. . Bu mudur inançsız kişi. . ATATÜRK e çamur atmayın .. Üstüne yapışmaz kardeşim.

       19
       1
      2. @Aruz Vezni yorumuna yanıt olarak

       Atatürk inançsız mıydı, inançlı mıydı bilemiyorum ve mezarından kalkıp bu konuda beyanat vermedikçe (ki öyle bir şey olmayacak) bu konuda asla kesin bir bilgimiz olmayacak. Ama şunu kesin biliyorum; inançlı olması veya inançsız olması onun (ve her bir kişinin) Allah ile kendi arasındaki konudur. Bizi ilgilendirmez, onun değerini düşürmez veya arttırmaz. Önemli olan yaptıklarıdır. Onun attığı temeller sayesinde, 12 Eylül 1980’den sonra başlayan ve son 20 yılda tam gaz süren araplaş(tır)ma faaliyetlerine rağmen, koskoca İslam coğrafyasında insan gibi yaşama ihtimalinin en yüksek olduğu ülkeyiz. Bu anlamda dünya genelinde çok kötü bir seviyedeyiz ama hala Irak-Suriye-Afganistan vs… gibi olmadıysak Atatürk sayesindedir.

       20
       1
     1. @Gozluk yorumuna yanıt olarak

      o bizim Kitabımız için o talihsiz ifadeyi kullandı, KURAN ALLAH KELAMIDIR, nutuku lütfen inceleyin tamamen şirk ve inkardan ibaret bir beşer düzmecesidir, biz Camide birlikte saf tutan, tribünde yan yana maç seyredip gol olunca tanışmadan birbirine sarılan kimseleriz, bu söyleşiyi lütfen tartışmaya dönüştürmeyelim, ortak değerlerimiz eminim çok daha fazladır, ben çokça eksi alacağımı biliyordum, tepkiyle karşılaşacağımı biliyordum ancak Hak

      2
      20
 2. Bizim mabedimizi anılarımızın olan yeri suriyelilere eğlence yeri yaptınız yapımda emeği geçenlere ufacık hakkım varsa haram olsun

  100
  10
 3. Sırf Atatürk düşmanlığınız yüzünden ülkede ne kadar Atatürk ismini taşıyan stad varsa yıktınız ama emin olun yaptığınız stadların Atatürk stadlarının yanından bile geçemez!!

  67
  5
 4. Türkiyede 81 tane Vilayet var Biz Bursalılar kadar şehrine sahip çıkmayan başkada bir şehir bulamazsın bu şehirde Bursalılık sorunu var kardeşim. bu şehirde doğan büyüyen her türlü çilesini çeken 1,5 milyona yakın Bursalı yok sayılıyor öyle bir hava yaratılmış ki her yerde ve platformda Bursada Bursalımı kaldı diyorlar. yani yok hükmünde olunca Bursa ve Bursaspor ile ilgili hayal ettiklerimizde yok olup gidiyor.

  65
  1
  1. @GAZİ 16 yorumuna yanıt olarak

   Dediklerin çok doğru ama malesef BURSAM DA gerçek BURSALI çok az kaldı.Ben has ve has BURSALİYİM .Oyuzden BURSALİLİK bilinci çok fazla onemsenmiyor.

   16
 5. İlk önce ne dediler stad aynı yerine yapılacak sonra ne dediler Bursa büyük bir şehir Bursa’ya 2 stad az bile gelir sonra ne dediler anı olarak Teksas tribünü kalıcak ama nerdeee rant uğruna yapmayacakları şey Yok

  57
  4
 6. Yıktığınız sadece stadyum değildi.bunu herkes biliyor ama yıktırmamaya gücü yetmiyordu.asıl oraya sembolik bir mezar yapında yıkılırken göçük altında kalan O ESKİ BÜYÜK BURSASPOR TARAFTARI nın RUHUNU temsil etsin.??????

  54
  5
  1. @Muradiye yorumuna yanıt olarak

   Recep Altepe Allah 1000 türlü belanı versin. Bursa’yı da mahfettin, Bursaspor’u da. Ama bak sokağa bile çıkamıyosun artık bu şehirde. Yancıların ve çorbacılarınla beraber kına yak kınaaa.

   17
   1
 7. Hemen yandaki resat oyal kulturparki millet bahçesi olarak yetmedi.maksat atatürk stadyumu yok edilsin tarihin izleri silinsin.buraspor magdur olsun.yandaşlara para akıtilsin.cikta muradiyeden bak nasil gereksiz bir ölü yatırım olduğunu gör.bu recep altepe denen adamin yatacak yeri yok.bursa gibi büyük bir sanayii sehrinde yıkılıp yerle bir edilen demirtaspasa EML enkaz halinde bu memleketi sevdiğini soyleyen sahte demokratlar kılını kıpırdatmiyor.bekliyorum orasıda kimlere ve ne amaçla hangi zihniyete peşkeş çekilecek

  49
  4
 8. Tarihi Atatürk Stadının yıkılmasında ve bu hale getirişmesinde kimin payı varsa ben helal etmiyorum.3 günlük siyasi yaşamınız için tarihi stadı yıktınız.Hatta haram olsun.

  42
  2
 9. Kekimizi alip nerde yuvarlanacagiz. Bu staf yikilmayacakti oyle sozler verildi ama hep kandirildik. Isin uzucu tarafimi bizi yikmadan yikmassin masallari anlatan su tribun abileri pardon belediyede cakisan su lobçeler… bu stadla ruhumuzuda yiktik. Son macta gorduk eskisehir ezdi tribun olarak kendi sahamizda deplasman yasatti bize.. herseyimiz sahte tribunlerdeki amigolar bursasporlulugunuz basariya endeksli biz bitmisiz

  39
  3
 10. Hala şampiyon olduğumuz yılki maçları şampiyonluğu kutladığımız gün aklıma geliyor ne günlerdi buraya 30,35 bin arası bir stad yapılsaydı gerçekten muhteşem olurdu malesef olmadı sağlık olsun hiç olmazsa yeşil alan düşünülmesi binalardan daha iyi bakarsınız belki bir gün yine burayada güzel bir stadyum neden olmasın.

  16
  2
 11. Resimleri görünce içim cızzz etti. Gözlerim yaşardı. Koca Bursa için tarihi ve manevi değeri çok yüksek olan bir mabedi yıkıp millet bahçesi yaptınız. Allah hepinizden çıkarsın.

  14
  1
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Eser.
   Hiç düşünülmeden yıkılan stadimiz ve beraberinde yıllarca biriktirdiğimiz anılarımız başarılarımız bütün hafta boyunca iple çektiğimiz haftasonlarimiz ne olacak.
   Hiç olmazsa tarihi bina tarihimize saygı olarak kalsaydı iyi olmazmiydi.
   Zaten bizler şampiyonluğu muzun büyük bir kısmını yok ettik.
   Hiç olmazsa o tarihi bina Bursaspor müzesine çevrilip bütün herşey şampiyonluğu muzun kalan kısmı geleceğimiz dediğimiz gençlerimize birakilsaydi daha iyi olmazmiydi. Şimdi o anı duvarı denilen olgu bütün bunları karşılayacak mi çok merak ediyorum. Neyse bakalım hizmete girsin insanlarımız memnun kalırlarsa bizler de seviniriz.
   Her zaman yapılanları takdir etmek bizlere yakışan tarafıdır.
   Ben daha bir süre göremeyeceğim fakat tüm kentimize hayırlı olmasını diliyorum.
   Selamlar.

   11
   10
 12. Şu staddan kimler zengin oldu kimler kaçıncıya yapılıyor bu kadar vizyonsuzluk bu kadar zevksizlik insanı ülkeden soğuttunuz.

 13. Bence çok duygusal yaklaşıyoruz taraftar olarak. Evet stad yerinde yapılmalıydı buna kesinlikle katılıyorum apayrı bir heyecanı oluyordu ancak olan oldu yeni bir stad yapıldıktan sonra eskisi sırf bize heyacan veriyor diye durması da anlamsız bana göre. Çok özlüyorsak o günleri dolduralım stadi köstek değil destek olalım tekrar yaşayalim şampiyonluğu.Şuna da anlam veremiyorum içimizdeki Atatürk sevgisi saygısı bir stad yıkıldı diye gidecekse vay halimize zaten.

  2
  24
  1. @Bursa16 yorumuna yanıt olarak

   Her oradan geçişimde lanet ediyorum resmen. Koskoca Bursasporun şanlı Atatürk stadı hegemonyanın yıkıldığı yer resmen eridi gitti. Mesele sadece ATATÜRK’ün adıydı. Sizin gibi küçük insanların erişebileceği bir yer değil ATATÜRK boşuna uğraşmayın. Ama son olarak da suçu kendimizde de çok buluyorum. Ne olursa olsun yıkılmaması için uğraşmalıydık.

   16
   2
   1. @Pablitoo yorumuna yanıt olarak

    Tamam işte kardeş ben de aslında aynı şeyi diyorum stad eski şeklinde devam etmeliydi ama sahip çıkamadık stad taşındı. Eski stadın da boş bir şekilde şehir ortasında kalmasının anlamı yok bana göre sadece bunu diyorum. Yıkılmaması için değil taşınmaması için uğraşmalıydık onu da beceremedik. Sonuç olarak olumlu bir hava oluşuyor şehirde eski stad mevzularından çok artık önümüze bakmalıyız diye düşünüyorum.

    3
    2
 14. Ataturk ismi ile yazdiklariniza katılıyorum.Beni daha da üzen stat yikildiktan sonra zaten güzel bi alan olusturulmustu. Millet bahçesi yapabileceginiz dünya kadar yer var Bursa da. 2. Defa harcanan paraya yazık. Şimdi aynısını Gokdere ye yapılacak sanırım. O kadar zengin bir ülkeyiz ki …

 15. Burası her zaman aynı konuşan provakatörlerle dolu.bursaspor bir spor kulübü diyasi parti veya tarikat değil.taraftarıda parti mensubu veya mürid değil.hep aynı eleştiriler. Aynı kişiler.siyaset isteyen seçimde sandığa gitsin. Spor amaçlı sayfaları kirletmesin siyasetiyle.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu