Şampiyon takımda oynuyorum

Bursaspor’un genç yeteneklerinden birisi o. İsmail Çokçalış. Adı çok defa Trabzonspor gibi takımlarla anılsa da o Bursaspor’da kalmayı tercih etti. Hatta bu formayı giyebilmek için Karacabey’de kiralık oynadı, kadroya alınmadı ancak o kendisini geliştirdi ve istediğini aldı.

İsmail Çokçalış ile Antalya’da Kent Gazetesi olarak özel bir röportaj yaptık. İsmail Çokçalış sene sonu şampiyonluğa o kadar inanmış ki her halinden belli. Kendisini sürekli motive tutan İsmail Çokçalış dış etkenlere tamamen kapalı. Antalya kampını iliklerine kadar işlemek isteyen genç futbolcu, “Türkiye’de Bursaspor’dan daha iyi bir takım yok” diyerek gelecekte ki hedefinin Avrupa olduğunu da söyledi.

Bursaspor’da oynamak için eksiklerinin kapatması gerektiğini ve bu sebeple Karacabey’e kiralık gittiğini söyleyen İsmail Çokçalış “Sezon öncesinde Karacabey’e gittim devre arası gelişimim için orayı bir basamak olarak gördüm. Kendim de gördüğüm çok fazla eksik yönlerim vardı. Onları geliştirmek için gittim. Geliştirdiğime de inanıyorum. Bursaspor’a geri döndüğümde büyük fırsat geldi ve formayı aldım. İyi de oynadığımı düşünüyorum zaten galip geldik. Sonrasında uzun bir süre oynamadım, sonradan girdim. Milli takıma gittim. Takımın durumuna gelirsek bence çok iyi bir ilk yarı geçirdik ki son maçta da galip geldik. İnanıyorum ki ikinci yarı daha da iyi olacağız. Biz lider olarak bitireceğimize inanıyorum” dedi.

ÜST DÜZEY BİR OYUNCU

Aynı mevkii de oynayan Shehu ile nasıl anlaştığı konusunda da konuşan İsmail Çokçalış “Shehu üst düzey bir oyuncu kariyerinden de belli. Saha içerisinde ki davranışları bana çok şey katıyor. Yapılması gereken şeyleri de söylüyor zaten. Savunma özelliği çok üst düzey bir oyuncu” dedi. Saha içerisinde ki hırsı da gözle görülen İsmail Çokçalış’a bunu sorduğumuzda gülümseyerek “Saha içerisinde çok hırslıyım. Maç içerisinde kendimizi kaptırabiliyoruz. Ben sonuna kadar elimden geleni yapmak ve mücadele etmek istiyorum. Mücadeleyi hiçbir zaman bırakmayan bir yapıya sahibim. Özellikle bu bana motivasyon katıyor” şeklinde cevapladı.

GELECEKTE BURADA OLACAKLAR

Vakıfköy’den gelen ve orada ki gençlere de seslenen İsmail Çokçalış “Alt yapı olarak bence kaliteli, bir kadromuz var. Orada geliştiğimiz, öğrendiğimiz şeyler oldu. Bunu a takıma yansıtabilirsek zaten gelecekte Bursaspor’un transfer ile alakalı sorunu kalmaz çünkü bir maden Vakıfköy. Orada ki genç kardeşlerimin de gelecekte burada forma giyeceğini biliyorum. Çalışmaktan başka çare yok” dedi.

AVRUPA HAYALİM VAR

Hedefleri arasında öncelikle Bursaspor’da kalıcı olmak ve ciddi para kazandırdıktan sonra da Avrupa;’ya gitmek olduğunu söyleyen İsmail Çokçalış “”Hedefim öncelikle Bursaspor’da kalıcı olup, sürekli oynamak. Ondan sonra da Avrupa’da kalıcı olmak istiyorum. Kısa vadede ise 2. Profesyonel senemdeyim. Şampiyon olup Bursaspor’u hak ettiği yere çıkarmak ve daha sonra Avrupa’ya transfer olmak istiyorum. Bursaspor’dan daha iyi bir takım Türkiye’de yok” diyerek Türkiye’de kolay, kolay başka takıma gitmeyeceğini de iletmiş oldu.

İNANIYORUZ, KENETLENDİK

Sene sonu lider bitireceklerini ve buna inandıklarını söyleyen İsmail Çokçalış “Biz inanıyoruz, kenetlendik. Sene sonu hak ettiğimiz yere çıkmak için şampiyon olacağız. Onların muhteşem desteği bize zaten bunu hissettiriyor. Ne olursa olsun şampiyon bir takımdayım, öylede olacak. Sene sonu kimse merak etmesin biz hedefimize ulaşacağız” şeklinde konuştu.

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yanlışın var kardeşim oynamıyorsun yedek bekliyorsun ama taraftarın senden beklentisi yüksek, çok çalış ki hep oynayasın. Gelecek başarıların mimarı olasın.

  46
  3
 2. İsmail Çokçalış çok yetenekli bir genç.Çok çalışıp eksikliklerini kapatırsa ileriki dönemlerde sağ bek pozisyonunda sıkıntı yaşamayız.

  26
  1
 3. Ben bu çocuklari anlamıyorum. Kardeşim senin yaşında olsam günde 8-10 saat çalışırım yetmezse daha fazla, daha fazla. Birazcık asilacaksin sonra gelsin imzalar gelsin paralar

  23
  3
   1. @Tims yorumuna yanıt olarak

    soru çok ilginç. elma ile armut kıyaslanmış. soruyu sorduğunuz adam çalıştığı şirkette ekstra mesai yaptığında milyon dolarlık sözleşme teklifi mi alacak? ya da başka şirketten milyonluk transfer teklifi mi?

   2. @Tims yorumuna yanıt olarak

    Çok haklısın arkadaşım ! NE GEREK VAR ANTRENMAN DAN ANTRENMAN A YETER ZATEN DEĞİLM Mİ ? İŞ VE SPOR U BİR TUTUP EKMEĞİNİ KAZANAN İLE GELECEĞİNİ ZİRVELERE ÇIKARABİLME İMKANI NI YAKALAMIŞ ÖZELLİKLE GENÇ İNSANLARI BİR TUTUP VE ŞU ANDA BUNUN EN BÜYÜK ETKİSİ ÇALIŞMAK ÇOK ÇALIŞMAK TAN BAŞKA YOLU OLMADIĞINI ALLAH TAN Kİ BU ÇOCUKLARA BİZLER ÖĞRETMİYORUZ…

 4. Kent gazetesinin haberi büyük ihtimal Fatih Akkuş yazmıştır. Röportaj gayet güzel. Fakat nacizane bir eleştirim olacak. -De -ki ekleri bazen ayrı bazen kendinden önceki kelimeye bitişik yazılır. Bunun ayrımını gazetecilik mesleğini seçen biri güzel bir şekilde yapmalıdır.

  Yine de eline sağlık muhabirin. Bunlar öğrenilecek konular.

  5
  1
 5. Bu çocuğun mevkisi sağ ön bence defansif özellikleri kısıtlı ama hücuma desteği çok olur bu çocuğun sanki Burak kapacak gibj bı değişim yasmasi kariyerini olumlu etkiler diye tahmin ediyorum

  3
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu