Şampiyon olun oğlak çevirelim

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, baklava ikram ettiği Bursaspor teknik heyet ve futbolcularına, “Tatlı yiyeceğiz, 6 maçı kazanıp Süper Lig’e çıkınca oğlak çevirme yapacağız” dedi.

Timsah Arena‘da gerçekleştirilen ziyarette Teknik Direktör İbrahim Üzülmez ve futbolculara baklava ikram eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, şampiyonluk sonrası da oğlak çevirme sözü verdi.

Dündar, “Tatlı yiyeceğiz, 6 maçı kazanıp Süper Lig’e çıkınca oğlak çevirme yapacağız” diyerek yeşil-beyazlı takıma şampiyonluk yolunda başarı diledi.

21 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @Üsküp yorumuna yanıt olarak

    Mesele oğlak değil cancağızım.
    Mesele, moral, motivasyon, niyet, rengini ve safını belli etme.
    Mesele, ön yargı ve şartlanmalardan uzak güzel bakma, güzel görme ve güzel değerlendirme.
    Mesele, başkalarının da en az bizim kadar bursasporlu olabileceğini idrak etme ve kabullenme olayıdır.

    9
    3
    1. @M. K. Paşalı yorumuna yanıt olarak

     Hahayt güleyim bari, getirdiği göstermelik baklava bir defa kime yetecek acaba? Bunlar anca kendi reklamlarını yapmaya gelir, Bursaspor’u kimsenin düşündüğü falan yok. Yarın Şampiyon olsak verdiği söz buhar olur gider.

    2. @M. K. Paşalı yorumuna yanıt olarak

     Bide ben değerlendirelim cancazım. Sene başından beri yırtınan taraftar yönetim 50 kere bunların kapısını çaldı.türkiyenin en borçlu belediyesi bursa hiç borcu olmayan belediyesi Osmangazi. Ordan 1000 tane kombine alıp işçilere dağıtsaydı. 2 tane loca alsaydı. Yada forma alıp katkı sağlasaydı. İş adamlarıyla şehrin tek spor takımı için görüşme yapsaydı.altyapı için bişeyler gösterseydi. Başkanın elinden tutup bursaspor için gelir kaynağı bir proje zemini sunsaydı öper başıma koyardım. Takım şampiyon olsun 30 kişiye 2 oğlak ben çeviririm. Daha doğru düzgün Ödeme alamamış topçular için 3 kilo baklava ne hoş bide üstüne şampiyon olun oğlak çevirelim. Çocuklar yine edep etmiş 1 maaş yatırın biz şampiyonada oluruz size oğlakta çeviririz dememişler. Bu takımın sahiplenmeye ihtiyacı var şehir dinamikleri olarak. Yarım kilo etle şampiyon olunuyorsa iyi valla kaldıki ülkenin en buyük ilçe belediyesinin başkanı. Bu söylem hiç yakışmadı üzerine senin bu yorumun çok gülünç açıkçası…

     7
     2
 1. Vizyonu bu kadarmış. Sanki Küçükbalıklı Başakspor antrenmanına geliyor. Elinde bi ufak tepsi baklava. Her futbolcuya birer tane düşmez. Şampiyon olunca da oğlak. Taraftarımız ve yöneticilerimizle müthiş vizyoner bir camiayız. Düşünüyorum mesela Bayern Münih antremanına Münih İlçe belediyelerinden birinin başkanı geliyor. Elinde bir tepsi baklava. Ve bu sene Bundesliga’yı kazanın, size oğlak çeviriyim falan diyo. Bayern Münih Başkanı da buna cevaben diyo ki: “Estağfurullah başkanım. Biz hele bi şampiyon olalım da, biz size oğlak çevirelim. Bir öğlen gelin misafirimiz olun. Yalnız bi zahmet tesisimize girerken yakanıza misafir giriş kartınızı da takıverin. Çünkü Bayern Münih kulübüne giriyorsunuz. Belediye Otobüz işletmesine değil”. O hesap işte. Bi kıyaslayın bakalım bugünün Bursaspor’unu nereye koyabiliyoruz.

  28
  13
  1. @Ozi yorumuna yanıt olarak

   Sadece Bursaspor olarak değil, milletçe ne hallere ve kimlerin ellerine düştük. Atatürk stadını falan yıkıp, şehrin göbeğine Fomara’ya Toki’leri falan diken, ve böylece hem şehrin, hem de anılarımızın anasını diken de bu zihniyet işte. Anca bi tepsi baklava alıp gelirler. Şu takıma bir oyuncu da biz alalım diye gelmezler. Alayı sahte hareketler.

   11
   3
 2. Oğlak şöyle dursun çocuk ‘ların çebinde harçlığı yok maddi ve nakli yardım edin laf ebeliği değil.

  23
  8
 3. Dersinizi iyi çalışın diyor Başkan sizi yaylaya götürecem diyor oğlak yiyeceksiniZ diyor eeee oda haklı yaz tatili dese bir şezlong Kirası 1000 lira bu ülkede ??

  8
  6
 4. Tepsiye bakıyorum da gerçekten herkes 1 tane alsa alamayanlar olacak :d Baklavalarda Furpadan alınmışa benziyor . Ayrıca oğlak nedir ya , sizce hangi futbolcunun umrunda olur oğlak 🙂 Aaa aylardır et görmüyoruz oğlak çevrilecek hadi canımızı dişimize takıp kazanalım maçları .

 5. Ne günlere kaldık eskiden şampiyon olun size katlar yatlar alacaz derlerdi şimdi oğlakla idare edecekler artık..

  3
  1

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu