Şampiyon İmzaladı..

Bursaspor'a şampiyonluk yaşatan Ertuğrul Sağlam, 2,5 yıl sonra yeniden yeşil-beyazlı takıma döndü. İmza töreninde konuşan Sağlam, "Biz yeniden bir tarih yazacağız inşallah. Bu tarihin bir parçası olmak isteyen herkesi de yarımızda görmek istiyoruz. Sayın Valimiz, Sayın Belediye başkanımız, kent büyüklerimiz, yerel medyamız ve tabi ki büyük Bursaspor taraftarını  aynı amaca beraber yürürken yanımızda görmek istiyoruz." dedi. İkinci Sağlam dönemi resmen başlayan Sağlam; Yeniden tarih yazacağız

 

Ertuğrul Sağlam için Özlüce Tesisleri'nde Bursaspor taraftarlarının katılımıyla imza töreni düzenlendi. Başarılı teknik adam, saat 13.30'da Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Necmettin Kocaman ile birlikte İstanbul'dan Helikopterle tesislere indi. Bine yakın taraftarın coşkulu tezahüratları ile karşılanan Sağlam, taraftarların yoğun ilgisi nedeniyle güçlükle tesislere girebildi. Sağlam'a sevgi gösterilerinde bulunan taraftarlar, şampiyon teknik adamı "Söyleyin kimde var böyle bir adam, adam gibi adam Ertuğrul Sağlam", "Yuvana hoş geldin hocam", "Şampiyon" tezahüratları yaptı. 120 kişilik salona yaklaşık 300 taraftar girerek imza törenini takip etti. Bir çok taraftar ise dışarıda kaldı.

 

NEREDE KALMIŞTIK

İmza töreninde Bursaspor'un efsane kaptanlarından Ömer Erdoğan'a da "Hoş geldin" tezahüratı yapıldı. İmza töreninin yapıldığı salonda toplantı masasının önüne, "Nerede kalmıştık" yazısı yazıldığı görüldü. Arka fonda ise 2009-2010 yılında elde edilen şampiyonluğun fotoğraflarının üzerine, "Eski ruh, yeni heyecan. Bu fotoğraf yeniden canlanacak, evine hoş geldin Ertuğrul Sağlam" yazıldı. İmza töreninde taraftarlar sık sık "Pablo Martin Batalla" tezahürat yapması dikkat çekti.

 

Başkan Recep Bölükbaşı'nın katıldığı törende taraftarlara hitap eden Ertuğrul Sağlam, gerek burada bulunan gerekse televizyonu başında bizleri izleyen bütün Bursasporluları saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Şuan 2 ocak 2019'da ilk defa bu tesise geldiğim kadar heyecanlı olduğumu söylemek istiyorum. Hatta daha da heyecanlıyım. O gün ben masanın bu tarafında oturuyordum, sağımda rahmetli başkanımız, onun yanında da yeni başkanımız Recep Bölükbaşı oturuyordu. Rahmetli başkanımızı da rahmetle anmış olalım. Çok net hatırlıyorum. o günkü konuşmamda 3,5 yıl içinde birbirimize kenetlenirsek şampiyonluğa oynayabiliriz dediğimde çok iyi hatırlıyorum burada bir alkış kopmuştu. Belki o gün o sözlere sadece burada bulunanlar inanmıştı. Fakat o gün söylediklerimizi hayal olarak değerlendirenler bugün bizim söyleyeceklerimizi daha fazla ciddiye alacaklardır umarım. Çünkü biz artık adını Türk futbol tarihine altın harflerle yazdırmış şampiyon bir camiayız. Bundan 2,5 yıl önce burada son cümlelerimdi, yeniden gelmek için gidiyorum dediğimde, bir gün Bursa'ya döndüğümde bu kadar yoğun duygular hissedeceğimi tahmin etmiştim. Biz Bursa'dan hiç kopmamıştık. Taraftarlarımızın ilgisini görünce Bursa'nın da bizden uzaklaşmamış olduğunu gördüm.  Bir kez daha gördüm ki Bursa ile Bursaspor ile ilişkimiz teknik direktör kulüp ilişkisinin çok ötesinde. Bu takımla kurduğumuz gönül bağı çok sağlam  ve dimdik ayakta duruyor. Geçmişte neleri iyi yaptığımız, neleri daha iyi yapmamız gerektiğini de uzun uçun düşüme fırsatımız oldu. Bizler bazılarının hayal olarak gördüğü başarılara hep birlikte ulaştık. Tek yürek tek ses olunca neler yapabileceğimizi kanıtladık. Şimdi de yapmamamız için hiçbir neden yok. Eğer biz aynı sinerjiyi oluşturursak dün yaptığımızı yine yaparız. Ama işimiz kolay değil, hatta öncesinden daha zor. Ama gücümüzü inancımızdan alırsak başarırız. Ben Bursa'ya inanıyorum, bu camianın gücüne inanıyorum. Allah'a şükürler olsun ki heyecanımız da motivasyonumuzda eskisinden daha üst seviyede. Kimse  merak etmesin, bizden ne  istendiğimin farkındayız.  Camiamıza yakışır bir takım oluşturacağız. Sayın başkanımızla, yönetimimizle gece gündüz çalışıyoruz. Dün Necmettin beyle yurt dışından gece İstanbul'a geldik. Necmettin bey hiç uyumadan oradan buraya geldik."

 

"TİMSAH ARENA'YA YAKIŞIR KADRO KURMAMIZ LAZIM"

Bu sene daha da heyecanlı olduklarını belirten Sağlam, şöyle devam etti: "Bu sene çok da farklı  heyecanımız var. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe büyük emekler harcayarak bizleri Timsah  Arena'ya Ağustos ayında kavuşturacak. Ben Timsah  Arena'nın temel atma töreninde orda bulunmuştuk.  Hatta rahmetli Başkanımız rahatsızdı benim  yerime sen konuşur musun' dedi. Temelini attığımız stadımızın çimlerine ayak basmak da nasip olacak çok şükür. Stadımız çok güzel oluyor. Ünü ülke sınırlarının dışına çıktı. Fakat o statta öncelikle, sizlere yakışır, o stada yakışır bir takım oluşturmak zorundayız. O zaman tribünlerin dolu ve coşkulu taraftarlarla güzel olacağı bilinciyle hazırlıklarımızı  yapıyoruz. Timsah  Arena'ya rakiplerimiz geldiği zaman, Bu stattan çıkmak çok zor algısını da oluşturacağız."

 

"YENİDEN TARİH YAZACAĞIZ"

Bursaspor'un çok büyük bir camia olduğunu dile getiren Sağlam, "Biz yeniden bir tarih yazacağız inşallah. Bu tarihin bir parçası olmak isteyen herkesi de yarımızda görmek istiyoruz. Sayın Valimiz, Sayın Belediye başkanımız, kent büyüklerimiz, yerel medyamız ve tabi ki büyük Bursaspor taraftarını  aynı amaca beraber yürürken yanımızda görmek istiyoruz. Çok mutluyum. Çok da heyecanlıyım. Arkadaşlar, destekleriniz ve oluşan bu pozitif hava için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şunu  herkes çok iyi bilsin ki, rakiplerimiz ne kadar iddialıysa biz onlardan daha iddialıyız. Sözü fazla uzatmayayım, şimdi iş zamanı, çalışma zamanı, yeniden bir tarih yazma zamanı." diye konuştu.

 

BÖLÜKBAŞI: HOCAMIZ BİZİ KIRMADI, 'SEVE SEVE GELİRİM' DEDİ

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ise şu tablo 2008 yılında hocamız geldiğinde de yaşamıştık. Bütünü ibreler 2008-2009 yılını işaret ediyor. Bursaspor Türkiye'nin en büyük takımlarından biri. Sizler çok büyük taraftarsınız.  Her şeyi ile  hak ediyorsunuz. 2009-2010 sezonundaki birlik beraberliği  coşku çok güzel. İşimizin zor olduğunu hocam da biliyor. Ama zor işlere de hep başarılı insanlar talip olmuştur. Rahmetli başkanımız İbrahim Yazıcı döneminde hocamızı getirmiştik. O dönemden sonra Bursa'da bir devrim başladı. 48 sene sonra Bursa'ya bir şampiyonluk getirdik. Tertemiz bir şampiyon kazandıran başta başkanımız ve Ertuğrul Hocamızla  bu başarıyı yakaladık ve 3, 4, 5. olarak hep Avrupa kupalarına gittik. Şuan iyi bir şey yaptığımızı düşünüyoruz şuan. Zaten hocamızla sık sık görüşüyorduk. Planımızda programımızda vardı. Allah izin verirse Bursaspor'un ligde şampiyonluk ayak sesleri gelecektir. Biraz sabırlı olursak, ben inanıyorum, bizi bir şampiyonluk da kesmez, kupalarda kesmez, iyi futbol da kesmez. Biz Avrupa'da başarı için yola  çıktık.  Ama kesinlikle bölünme yok, birlik beraberlik olursa başaramayacağımız hiçbir şey yok. Ertuğrul hocamız davet ettik, kırmadı, 'seve seve gelirim' dedi. 15 gündür birlikteyiz. 'Tatil  yapacak mısın?' dedim, 'hayır çok heyecanlıyım, tatil yapmayacağım' dedi. 10 günden beri beraberiz, bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Büyük Bursaspor'u oluşturma adına bunu yapıyoruz. Önümüzdeki sezon yeni stadımızda oynayacağız. O stadı 45 bin kişi doldurmamız lazım, birlik beraberlik içinde olmamız lazım ki biz kupalarda söz edelim."

Sağlam'la ilk etapta 3 yıllık sözleşme yapacaklarını belirten Bölükbaşı, "Bir dediğimizi iki etmedi sağ olsun. Ertuğrul Hoca Bursaspor'a cuk diye oturdu. Ben kendisine ve ekibine çok güveniyorum. Ben geçmişte yaşattığı başarılar için çok teşekkür ediyorum.  Biz bu başarıların üzerine koymak istiyoruz. Hocamıza 'nerede kalmıştık' dedim. O da 'nerede kaldıysak oradan devam edeceğiz' demişti. İnşallah eski ruh yeni heyecanla bu fotoğrafı tekrar canlandıracağız." ifadelerini kullandı.

 

"BATALLA'YI SİLİN"

Bölükbaşı, konuşmasının "Batalla" tezahüratları ile kesilmesi  üzerine sinirlenerek, "Taktınız Batalla Batalla, Batalla 32 yaşında kardeşim. Hep söylediğim bir şey var. Ben içinizden biriyim. Burada hocamıza saygısızlık yapıyorsunuz. Batalla gelmek istemiyor. Gelse bile maliyeti çok yüksek. Bırakın silin Batallla'yı, daha ne Batalla'lar çıkar. Geçen bir Bakambu çıkardık,  Emre Taşdemir çıkardık, Volkan Çıkardık, bunlar sahip çıkın kardeşim, bırakın Batalla'yı. Batalla devrini tamamlamıştır. Aralık'a kadar maçları var. Gelmek isterse alırız, oynatırız, pamuklar içinde tutarız."

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu