Samimiyetlerini göreceğiz..

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, kulübün altyapısından yetişen oyuncuları kesinlikle satmayı düşünmediğini açıkladı.

Bölükbaşı, Türkiye'nin en saygın teknik direktörlerinden biri olan Şenol Güneş ile anlaştıklarını ve onun isteği doğrultusunda üç transferi gerçekleştirdiklerini belirtti. Başkan Bölükbaşı, “Eski yönetici arkadaşlarımızın aldığı yabancıların maliyetleri onlara göre normal olabilir. Ancak beklentiyi karşılayamadıkları ortada. Biliyorsunuz Türkiye yeni sezonda 5+3 yabancı kuralı uygulanacak. Kadroda düşünülen Ferdandao ve Belluschi haricindeki yabancı oyuncularımızın menajerleriyle görüştük. Ama sonuç alamadık” dedi.

GELENLER GİTMEK İSTEMİYOR

“Gelen yerli ve yabancı oyuncular Bursa'nın doğal güzellikleri ve yapılan sözleşmeler nedeniyle pek ayrılmak istemiyor” diyen Bölükbaşı, “30 Haziran'da takımı toplayacağız. Yönetim Kurulu olarak futbolcularla tanışacağız. Kendimizi ve yapmak istediklerimizi anlatacağız. Onlardan Bursaspor ve Bursa'yı ne kadar sevdiklerini öğreneceğiz. Yabancı kontenjanını boşaltmamız için bazı oyuncularımızın fedakarlık yapması gerekiyor. Göstermezlerle yapacak bir şey yok. Onlardan sonuna kadar yararlanmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

Kenetlenirsek başarı gelir

Avrupa ve Lig heyecanının temmuz ayında başlayacağına dikkat çeken Recep Bölükbaşı; “Başarılı olabilmek için bütün Bursa'nın kenetlenmesi gerekiyor. Bu birlikteliği sağlayabilirsek, şampiyonluk tablosunu yeniden ortaya çıkarabiliriz. Özellikle altyapıdan yetişen oyuncuları satmak düşüncemiz yok. Bunun böyle bilinmesini istiyorum” dedi.

 

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu