Samet Aybaba’nın Burak ve Ramazan şaşkınlığı!

Bursaspor'un iki genç oyuncusu Ramazan Keskin ile Burak Kapacak'ın Ümit Milli Takım'a davet edilmemesi Samet Aybaba'yı şaşkınlığa uğrattı.

Ümit Milli Takımımızın, 17 Kasım 2018 tarihinde İskoçya U21 Milli Takımı ve 20 Kasım 2018 tarihinde Norveç U21 Takımı ile yapacağı hazırlık maçlarının aday kadrosu açıklandı.

Performanslarıyla dikkat çeken Bursaspor‘un iki oyuncusu Ramazan Keskin ile Burak Kapacak ise aday kadroda yer almadı. Bu iki oyuncunun aday kadroda olması beklenirken Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba‘nın bu gelişmeden ötürü şaşkınlık yaşadığı ve maçları takip edilen oyuncuların morallerinin bozulmaması için birebir görüşmeler yaptığı öğrenildi.

Bursaspor‘dan hiç bir oyuncunun bulunmadığı Ümit Milli Takım‘ın aday kadrosu ise şöyle:

 

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Ümit milliden a takıma oyuncu yetiştiği görülmemiş takımında oynadığı zaman direk a takıma alınıyor o yüzden böyle birşey yapmışlar diye tahmin ediyorum.Yusuf yazıcı orkan Çınar da ümit millinin kafa isimleriydi ancak başarılı olamadılar.Ozan tufan gibi çıkması lazım yoksa Furkan gibi 25 yaşına gelmiş oyuncuyu adam olacak diye beklersin hala ismail haktan ve niceleri gibi.Türkiyedeki sistem yokluğundan kaynaklı tamamen.Ertuğrul örneği falan da vermeyin adam 3. yılını oynuyor süper ligde Ümit millinin oyunculara kattığı hiçbirşey yok maalesef sakatlanmazlar hiç değilse.Umut Meraş gibi direk çıkması lazım oyuncuların yoksa futbolcu olma adımları tek tek atılmıyor Türkiye’de.

 1. Ne milli takım bizim ne bursaspor. Demirören ülkenin en kilit noktalarına çöktü bursasporumuz ise uzun süredir siyasetin oyuncağı biz ise figuran.

  21
  1
 2. samet hoca ümit takımı bıraksın iç saha maçlarında burağın enerjisinden faydalanmamız lazım alanya maçının latovlevici ile birlikte en iyisiydi bu maçta ortada yok tunay da ne görüyor hala anlamış değilim en azından sakho çıktığında lima forvete geçp burak oyuna alınsa daha etkili olabilirdik lima hızı fiziğiyle forvet olarak etkili olabilir ,umut nayir bu yavaşlıkla bu ligde kesinlikle oynayamaz kubilay yavaştı ama daha seriydi umut ne hızlı ne seri etrafında dönene kadar 3 futbolcu geliyor günümüz futbolunda bu tür yavaş adamların hiç şansı yok

  7
  5
 3. Davet etmesinler zaten. Bizans’ın güdümüyle yönetilen sözde Türk milli takımlarına oyuncu göndermeye değmez. Harun’u Ertuğrul’u gönderdik de ne oldu? Kulübede boş boş oturdular. O yüzden gerek yok.

 4. Kadroda 10 tane gurbetçi oyuncu var, sonra Milli ruh kalmadı diyosunuz oyuncularda,
  Kadronun yarısı zaten dışarıda yaşamış Türk ailelerinin çocukları, hepsi olaya profesyonel olarak bakıyor,
  Yanında Milli duygular ve ruh olmadıkça, A Milli takıma çıktıklarında da,
  Başarı elde edemeyen, yetenekli isimlerden oluşan bir Milli takım ortaya çıkıyor.

 5. Hocamız şaşırmış amma biz şaşırmadık.Mevcut TFF,MHK-CAS-PFDK gibi kurullar resmen FUTBOLSEVERİN VE MİLLETİN AKLIYLA ALAY EDİYORLAR.

  Aldıkları kararlar,yaptıkları uygulamalar ÇAĞDIŞI.Ne hak-hukuka uygun nede gençlerimizin önünü açacak SİSTEM İÇİN ÇABALARI VAR.
  Varsa yoksa dertleri milyon avrolarla MİLLİ TAKIMA HOCA,HOŞLARINA GİTMEYEN(NEDEN GİTMİYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM.BAŞKA ÜLKE BAYRAĞI VE TOPRAĞI İÇİNDE Mİ O KULÜPLER)Takımlara KIYMA MAKİNASI GİBİ DOĞRAMAKTAN BAŞKA DERTLERİ VE HEDEFLERİ YOK.

 6. ramazandan birşey çıkmaz canlı gözle izledim çok kuvvetsiz ve driplingi hiç yok adam takibi de sıfır. ama burak biraz fiziklenirse oynar çok net

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu