Samet Aybaba İmzaladı

Yeni Teknik Direktörümüz Samet Aybaba, Başkanımız Ali Ay’ın da katıldığı Özlüce Tesislerimizde düzenlenen törenle kendisini 3 yıllığına Bursasporlu yapan sözleşmeyi imzaladı.

İmza töreninde konuşan Başkanımız Ali Ay, “Biliyorsunuz yeniden başkan seçildik. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Başarılı olmak istiyoruz. Başarılı olmak için de elimizden geldiğince uğraş veriyoruz. Biliyorsunuz Samet Hoca ile görüşüyorduk. Dün buluştuk kendisiyle çalışma kararı aldık. Kendisi daha önce de burada çalıştı. 2010 şampiyonluğunda onun da katkısı olduğunu düşünüyorum. Anlaştık, hayırlı uğurlu olsun. Bence güzel günler göreceğiz. Bunun için adım atıyoruz” diye konuştu.

Yeni Teknik Direktörümüz Samet Aybaba, “Bursa önemli bir futbol şehri futbolda dev şehirlerden biri. Ayağa kaldırmamız lazım. Son iki yıldır hem saha içi hem dışı sorunluları vardı. Bir sürü yaşanan şey var, bunlar yakışmıyor. Ekibimizle birlikte elimizden geleni yapacağız. Yeterli olur mu bence olmaz. Şehrin bütün dinamiklerinin destek vermemiz lazım. Hep birlikte hareket etmemiz lazım. Biz elimizden gelen her şeyin en iyisi yapacağız. Şehir de bize destek verecektir diye düşünüyorum. Yeniden ayağa kalkmış her şeyi kendine yakışır şekilde yapan bir Bursaspor için çok çalışacağız. Özellikle Vakıfköy ile çok çalışacağız orası benim birinci önceliğim. Mevcut isimlerden yeni transfer çıkarmaya çalışacağız. Sayısı az kalitesi daha iyi nokta atış transferler yapmak istiyoruz. Bu şehre layık, herkesin beklediği coşkulu, yere yatmayan topu dışarı atmayan sadece futbola odaklı herkesin keyif aldığı bir takım yaratmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sözleşme şartlarının sorulması üzerine Başkanımız Ali Ay, “3 yıllık sözleşme yaptık. Tazminat maddemiz yok. 5 Milyon TL yıllık” dedi.

Takımın durumu için neler söylemek istersiniz? sorusuna Samet Aybaba, “Dışarıdan bakıyoruz biz. İçerideki arkadaşlarla yeni çalışmaya başlayacağız. Dışarıdan görüntü kötü. Marka değeri ile de sorun yaşadı Bursaspor. Çok büyük bir düşüş var bunu toplamamız lazım. Burayı aile haline getireceğiz. Oyuncuları mutlu etmemiz lazım. Sadece sahaya odaklanmalarını sağlamalıyız. Genç oyuncular var iyi bir harman yapıp, bütçeye de bakarak 4-5 kaliteli isim katarak hem yarışacağız hem de yapılandıracağız. Bir bölüme bakmayacağız. Neyi nasıl daha uygun hale getirebiliriz diye? Bunu yaparsak 2 seneyi unutacağız. Oyuncuların kafasından da sileceğiz” yanıtını verdi.

Ekibiniz belli oldu mu? Mustafa Er devam edecek mi? şeklindeki soruya Aybaba, “Bu hafta görüşeceğiz. Değerlendireceğiz” yanıtını verdi.

Top başının ne zaman olacağının sorulması üzerine Aybaba, “27 Haziran’da toplanacağız. Haftalık programı basın ile paylaşacağız” dedi..

13 yabancı oyuncu var, toplamda da 34 oyuncu var? Yabancı sayısı konusunda bir düşünceniz var mı? sorusuna Samet Aybaba, “En fazla 10 yabancı oyuncu planlıyoruz. 10 yerli, 8 de altyapı olmak üzere kadroyu 28 kişilik düşünüyoruz” yanıtını verdi.

80 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. 5 milyon nedir Allah aşkına? Yazılanlara göre bu adam geçen sene Sivas’ı 2.2. milyona çalıştırmış, eğer doğruysa içinde bulunduğumuz durum daha vahim. Bırak hiç dönme tl ye euro çalış daha iyi, Hiç olmazsa 900 bin falan diyorsunuz da kulağa daha bir hoş geliyor. 5 milyonu amatör şubelere versen yemin ederim 3 sene yüzümüzü güldürürler. İnanamıyorum, 3 yıl 15 milyon. Tazminatı olsa ne olacak, olmasa ne olacak? Ali Ay hatalarından böyle ders alıyorsa vay halimize. Birlik olup Bursasporumuza destek çıkmalıyız. İnşallah ben ve benim gibi düşünenler yanılır, Samet Aybaba başarılı olur ve kazandığı parayı sonuna kadar hak eder, ben de sezon sonunda herkesten özür dilerim. Belli sayıda taraftarımıza yemek bile ısmarlayabilirim 🙂

  121
  13
  1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   24 haziran 2018 den , 19 mayıs 2019 a kadar günde yaklaşık 15.000₺ …İyi para..
   Yine az farkla ligde kalacaksak her kuruşu haram olsun, ilk dört içinde olacaksak her kuruşu helal olsun…

  2. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   En önemlisi zaten gecikmeden hoca bulmak dı….

   Herşey şuan yolunda… Battalla nın yerini doldurma sırası da mühim…birde güzel hücum…ikide sol.ve sağ açık ..ana hızlı olmalı …çabuk ve moderen futbolu görmek istiyorum Bursasporum dan

   5
   2
  3. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Genel bütçemize göre yüksek görülsede Paul Le Guen Bugünkü kur ile 1.600.000 Euro *5,30 =8.480.000 TL alacaktı.Paul Le Guen’e ödenen parad yardımcılarının aldığı para da dahildi.Le Guenin aldığı ücret 1.200.000 Euro*5.30 =6.360.000 Nerden bakarsak bakalım bütçe olarak tasarruf etmiş durumdayız.İnşallah başarılı olur.2-3 galibiyet ile aldığı parayı çıkartır.Burada ki önemli konulardan biri yardımcıları kimler olacak ve ne kadar ücret alacaklar.

   11
   4
    1. @Talha yorumuna yanıt olarak

     Bence yeni yapılanma yapılacağı için tecrübeli ,Türkiye şartlarını bilen ,lobisi olan,hakemlerin ve medyanın üzerinde ağırlığı olan bir hocaya ihtiyaç vardı.Maalesef Türkiyede şartlar böyle .Yoksa çatır çatır harcıyorlar.Bir Fatih Terim’e davranışlara bakın birde Tudor A yapılanlara bakın. Bu Samet Aybaba olurdu bir başkası olurdu ancak Mustafa Er olamazdı.Ama yardımcınolarak yer almalı.

     6
     4
   1. @timsah1964 yorumuna yanıt olarak

    Le guenle sözleşmeni fesih edince parayı ödemekten kurtulacakmıyız. Le guen in sözleşmesini kulüp tek taraflı fesih etti. Sözleşmesi bitmemişti. Fifa aracılığıylada olsa sözleşmede yazılı bedeli bursaspor ödsyecek. Ali ay ödemeyecek

    7
    1
    1. @Umutsuz yorumuna yanıt olarak

     Sonuçta Le Guen gönderildi,tazminat aldı yada alacak tabii ki Ali Ay getirmeklehata yaptı göndermede geç kaldı.Bana göre Ali Ay Bursasporumuza Başkan olacak biri değil ama realitede Başkan.

  4. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Başarılı olursak kalan kısmınada ben ısmarlarım. Aslında 2 maç fazladan kazandırsa parasını çıkarır ama bu kadar para çok fazla, sanırım fazla olmasının tek nedenide istediğin zaman yollayabilecek olmamız. Verirsin yıllık alacağını basar gider. Tek dikkatimi çeken cümle Bursasporun marka değerinin çok düştüğünü söyledi hoca gerçektende öyle ve bence bunda en büyük etken puan durumu değil taraftarın hal ve hareketidir. Saygılar, İyi ramazanlar.

   14
   3
   1. @Ünitimsah yorumuna yanıt olarak

    En büyük etken yönetimiz apartmanı bile yönetemiyecek kalitede olması bence zincirin en üst noktasında yönetim var yaptıkları veya yapmadıkları her şey, çığ gibi tribünleri etkiliyor. Yoksa yönetim iyi olsun organizasuon şemasını profesyonellere emanet etsin sadece denetlesin ve kaynak üretsin, taraftarı gör ozaman desteğini, kombine için millet sırada bekler…

  5. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   ona bakarsan le guen e verilen para da 2milyon euro yani 11 milyon tl idi, zamlı kura göre aylığı 1milyon tl idi.

   14
   2
  6. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Sitedeki kayıtlı üyeler arasında bir organizasyon yapılabilir aslında. Samet hocanın başarılı olup olmaması bizim birliğimize mani olamaz öyle değil mi:):)

   14
   4
   1. @bsbs yorumuna yanıt olarak

    Kesinlikle olamaz. Biz kişilere ve tabelaya bakmadan Bursasporluyuz, renklerine, armasına aşığız, biri hangi takımlısın diye sorarken Bursasporluyum demenin gururunu yaşamanın verdiği hisse aşığız 🙂 Bu arada ufak bir araştırma yaptım, Samet hocanın maaşı 2.2 milyon değil, 2 milyon 250 bin TL imiş. Ve bu arada ciddiyim. Bursasporumu destekleyen bir iş yerinde sezon sonunda Samet Hoca beni haksız çıkarırsa yemek ısmarlamak isterim. Hatta benim gibi arkadaşlar varsa hep beraber girelim bu organizasyona, mümkün olursa Samet Hoca’da gelsin, ona da söyleyelim zamanında ondan yana pek umudumuz olmadığını 🙂

    9
    4
    1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

     Maalesef kongre üyeleri taraftarların ekseri çoğunluğuna ters davranarak Ali Ay’ı seçti oda Samet Aybaba yı göreve getirdi.Takımımıza ,armamıza ,renklerimize sahip çıkmaktan başka yapacak bir şey yok diye düşünüyorum.Şimdididen umutsuzluk içinde takımı sahipsiz bırakırsak sonra girdaptan çıkarmak için çok uğraşırız.Amiyane tabirle bağrımıza taş basıp destek olmamız gerekir çünkü Bursaasporluluk bunu gerektirir.

     1. @timsah1964 yorumuna yanıt olarak

      Şu da yapılabilir yeni siyasetten ,mevcut taraftar dernek ve oluşumlardan bağımsız bir taraftar platformu oluşturarak zaman içinde tribünler de ki çorbacıları ,Bursasporumuza ayar çeken medya patronlarını ve maymunlarını ,Bursaspordan nemalanan çevreleri temizleyerek gerçek Brsasporlulara sahip çıkılacak ibirlik beraberlkik olacak ve bir kaç yıl içinde GÜÇLÜ YÖNETİM ,GÜÇLÜ TARAFTAR BİRLİKLERİ oluşturulabilir.O zaman gerçek manada BURSASPOR BURSASPORLULARIN olur.Bu arada maçlarda sonuna kadar takımımız desteklenecek ,divan toplantılarında hesap sorulacak ,kongreler beklenmeyecek.

  7. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Sayın AY. Hu hocayı getirmeden her fırsatta imdadina koşan Mustafa ER e keşke alo deseydin.yaziklar olsun.bu kulübün kara lekesisin

   15
   6
  8. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Dediklerine tamamen katiliyorum. Bence en kotu baskan adayi en kotu teknik direktor adayi ile anlasti ( Riza ve Tamer Hocalar varken ) ve islerin tersten ilerlemesi nedeniyle profesyonel yapilanma sportif direktor filen yalan oldu yine. Mustafa Er ile feda sezonu tarzi bir yapilanma yapsak daha iyi olurdu Samet Aybaba 5 milyon yerine. Umarim haksiz cikariz ben ve benim gibi dusunenlerde Bursa iyi olur ne diyelim artik.

   15
   8
  9. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Gerçekten komik derecede yüksek bir rakam yıllık ama 3 yıllık ibaresine takılmayalım tazminat maddesi olmadığı için 3ay olsa da bursasporun tazminat ödeme gibi bir durumu olmayacak. Sanırım hocaya güven vermek için 3yıllık bir anlaşma yapılmış. Ama ben kesinlikle yapılan bu sözleşmenin olumlu oldupunu düşünmüyorum yıllık kazancı yüzünden. Sadece biraz daha rahatlatmak istedim sizi. Biz samet aybabayı eleştirip tartışırken sağolsun yöneticiler bu tartışmayı kafamızdan attılar yerine 5milyon tl lik bir tartışma koydular 😀

   15
   2
   1. @Suat yorumuna yanıt olarak

    Tazminat maddesi yok demek kandırmacadır. Evet fesih nedeniyle tazminat ödemezsiniz ancak sözleşmeyle bağlısınız. 3 ay sonra fesih ederseniz adamda bu dönemde başka takımla anlaşmazsa 3 yıl boyunca sözleşme bedelini ödersiniz. Yoksa sözleşmeye 3 yıllık demenin anlamı olmaz.

    5
    3
    1. @Umutsuz yorumuna yanıt olarak

     Hayır kandırmaca değildir. Normal zamanda zaten sözleşmelere eğer erken biterse tazminat alır diye bir madde konulmaz tazminat olayı sözleşmenin doğasından gelir. Bizim sözleşmeye gelecek olursak da burda sözleşmede tazminat alınmayacak verilmeyecek maddesi var bu yüzden tazminat doğurmuyo olası bir fesih.

     2
     1
   2. @Suat yorumuna yanıt olarak

    Ben şöyle bakıyorum:
    1- 5 milyon tl başarılı bir teknik adam için çok değil lakin son maaşı 2.25 milyon olan bir hocaya bu rakamı vermek mantıklı değil. Tazminat olmayabilir ancak yine de 2 katını vermek fazla. 2,5 milyon ver, başarılı olması için puan başına ya da galibiyet başına anlaşırsın. Sonuçta Sivas da sezon başı şampiyonluk hedeflemiyordu, yeterli kadro ile ilk 10 hedefi vardı. Takımların puanları çok yakın ancak hedefi tutturdu. Bizde daha Başarılı olsun fazlasını haketsin, tüm dileğim bu.
    2-Aklımdaki soru işareti Samet hoca neden başarılı olduğu takımlar ile bir sonraki sezon devam etmiyor ve başka bir takım ile anlaşıyor. Kulüpler ile hedef mi uyuşmuyor yoksa kendi primini yaptıktan sonra maddi açıdan çok daha iyi bir teklifi mi değerlendiriyor. Böyle bir durumda bu sezon başarılı olursa, daha yüksek maaş veren bir kulübe tazminatsız gidebilir mi?
    3-@ünitimsah benimde dikkatimi çeken 3 husustan biriydi. Nokta tespit, taraftar kaynaklı cezalar ve yanlış pazarlama stratejisi olduğunu düşünüyorum.
    4-@toros 400 kişiye güzel bir yemek ısmarmaya gücüm yetmez belki ancak hepimiz bir olursak binlerce insan doyururuz. Yardımsever, ihtiyaç sahibi insanların yanına koşan bir taraftar grubuyuz.
    5-@goranvicic Tl ye dönüyorsan euro bazından kur sabitlemesi yapmamalısın. Euro bir yükselebileceği gibi düşedebilir. Biz ekmeğimizi suyumuzu Tl ile alıyoruz, Tl ile iş yapacaksan Türkiye şartlarına göre anlaşma yapmalısın. Ve tekrar söylüyorum 5 milyon başarılı bir teknik adama verilebilir, benim mantıksız bulduğum maaşının 2 katını vermek.

    7
    3
    1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

     değerli arkadaşım fazla detaya girmeyeceğim.
     1- ben TARAFTARIM diyorsan para, pul, teknik, taktik, geldi, gitti işlerine pek girme. gücün oranında ürün al, kombine al, takımını tribünde 90 dakika, hatta sezon boyu koşulsuz destekle. çünkü taraftarlık bunu gerektirir.
     2- ben MÜŞTERİYİM diyorsan, geleni gideni, oynanan oyunu beğenmiyorsan kulübü, yani ürünü boykot et. timsah arenanın semtine bile uğrama. çünkü bilinçli tüketici böyle hareket eder.
     3- ama ne olur taraftar gibi konuşup, müşteri gibi hareket etme. Bursaspor bugün bu hale düştüyse hep bu üçüncü maddeden düştü.
     4- camia olarak sadece 1 ve 2. maddeleri hayata geçirelim göreceksin bak, yönetim, teknik adam ve kadro kalitesi pozitif anlamda kendiliğinden nasıl değişecek…

   1. @Tosun yorumuna yanıt olarak

    Samet Aybaba başarılı olur diyorsan Allah nasip ederse sezon sonu görüşürüz. 🙂 bu başarı kriterini de belirlemek gerekli, kime göre neye göre. Bana kalırsa en az 50 puan -ki önümüzdeki sezon da bu sezon gibi olursa 50 puan 6.lığı anca zorlar diye düşünüyorum ve bu yıl ligde 180 dakikanın altında forma giymiş 21 yaş altı 3 ya da 4 oyuncunun 34 maçlık lig maratonunda en az 1000 dk oynaması. Neredeyse 3’te biri yapıyor. 🙂 farklı görüşü olanlar belirtsin lütfen 🙂

    5
    1
    1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

     Valla abiler benim başarı kriterim çokta sıralama veya puan endeksli değil şahsen, şu son 2 yılı göz önüne alınca ilk 10-12içersinde rahat bir puan düzeyinde kalıp @tmkus abimin de dediği gibi genç kardeşlerimize sabırla şans verilmesi ve destek olunması durumunda zaten birkaç sezon içersinde ilk 5-6 bandına posta koyacak bi takım oluşturableceğimize inanıyorum ben. Yeter ki bu süreçte şişirilmiş isimlerle içi boş transfer yapılıp kulübe daha fazla mali külfet yüklenmesin. Bize bizden fayda var, bu şekilde serinkanli ve sabırlı destek odaklı bi planlama ile hemen değil belki ama bir kaç yıla toparlarız kanısındayım.

  10. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Her şeye tamam da kimse 4 aydır maaşı ödenmeyen işçinin emekçinin hakkını düşünmüyor.Varsa yoksa Samet hocanın derdine düştük.Umarim Samet hocaya 5 milyon verirken oradaki insanların vermediği hakkını daha fazla geciktirmez.

   16
   1
 2. birisi çıkar şimdi brazilyalıları unutmadık der.Leonardo Iglesias . Tadeu.Yeong-rok Shin bunlarda şampiyon olduğumuz sezon ertuğrul sağlamın aldırttığı 3 forvet. herkezin trasfer hatası olur. samet hocayı istifaya çağırdığımız dönem yönetimide küdürlerle istifaya çağırıp duruldu kimdi o zaman yönetim tertemiz başkanımız İBRAHİM YAZICI. eskiden bursa taraftarı ilk destek olurdu sonradan sonuçlardan sonra isyan ederdi şimdi daha ne olcağı belli değil hemen isyan. bursa taraftarı destek zamanı köstek zamanı değil.

  56
  4
  1. @sonuna kadar bursasporlu yorumuna yanıt olarak

   Destek olmak baska bir sey sezon baslar oluruz zaten ama yanlis oldugunu dusunuyorsak bu secimin bunu burda renktaslarla konusmak tartismakda gayet normal !! Bence en kotu baskan adayi en kotu teknik direktor adayi ile anlasti ( Riza ve Tamer Hocalar varken ) . Bu benim gorusum , umarim haksiz cikariz ben ve benim gibi dusunenler ama Bursa iyi olur ne diyelim artik.

   4
   5
   1. @Semturano yorumuna yanıt olarak

    rıza hoca iyi olurdu ama rıza hocada hep bazı oyuncular üstüne durur takım içinde huzursuzluk olurdu ama üzerine durduğu oyuncuda süper oyuncu olurlardı. trabzonda gitmesinin nedenleri arasında bu vardı yönetimi dinlememesi taraftara fazla takmaması gibi. trabzona bak sonlara doğru rıza yüzünden taraftar azaldı gitmediler. her şeyin bir hayırlısı vardır. rıza hocayıda kötüleyemeyiz fazla çok iyi sezon geçirdi.

    3
    1
 3. Anlasmadiki tazminat maddesinin olmamasindan kaynaklı yüksek yıllık ücret verilmiş.bence çok mantikli.takim oynarsa helâli hoş olsun değilse de kara kara dusunulmeyecek nasıl tazminat oderiz diye.
  Bknz. Le guen

  37
  7
  1. @Prussa yorumuna yanıt olarak

   Yalnız şöyle birşey var le guen i oyun anlamında eleştirebiliriz o da ligin 2. Yarısı için geçerli. Bencr onun da en büyük sebebi futbolcuların ödeme alamadığı için oynamamasıydı. Bence futbolculara ödemeleri bu kadar gecikmese biz ilk8 içinde ve le guen de takımın başında olurdu. Le guenin maaşı 1.1milyon euro iken -ki bu adam gerçekten en önemli 3-5 fransız hocadan biri ülkesinde inanılmaz saygı görüyor- samet hocanın 900bin euro alması gerçekten çok saçma. Le guen doğru hamleydi bana kalırsa ama takım yabancı ağırlıklı olduğu için ödeme yapıldığı kadar oynadılar. Le guenin yanında işi bilen bir türk olsaydı çok başarılı olurduk bu kişi sportif direktör de olabilir yardımcı antrenör de sadece tecrübeli olsun. Kaldı ki le guen samet aybabaya yakın bir ücret almasına rağmen çok ucuza ekong bostock ve shehu transferlerini yaptı keşke futbolcuların maaşı ödenseydi le gueni bu sene de böyle genç ucuz transferle görseydik. Le guen in gidişinden sonra sevindiğim tek nokta furkan soyalp oldu umarım daha iyi yerlere gelir de daha çok seviniriz le guenin gittiğine..

   7
   2
 4. Samet aybaba doğru tercih ama bi o kadar ekonomik yapı ,kurulacak kadro ,taraftar ne kadar sahip çıkacak bunların hepsi bizim konumumuzu belirleyecek etkenler

  Ali ayı bende desteklemedim ama genel kurul üyelerinin yapısı ile taraftarın yapısı malesef ki aşırı farklı ,bu 2 grup aynı anda aynı şeyi bi İbrahim yazıcı zamanında istedi ,ne başarılar kazandik ortada

  Bizim tek ihtiyacımız olan şey birlik beraberlik, şampiyon olduğumuzda çok mu iyi bi kadromuz vardı? hayır ama inanmistik şehir olarak kenetlenmistik

  Diceksiniz ki ali ay var nasıl inanalım ,evet haklisiniz ama artık olan oldu ,bursasporluyum diyip klubün ,şehrin iyiliğini isteyen camianın her ferdi (yönetim futbolcu taraftar basın belediyeler vs ) birlik olmali ,başarının en büyük şartı bence budur

  Sene sonu işler istedigimiz gibi gitmezse gerekeni yaparız ama secilen başkan ve göreve başlayan hoca var ,artık sadece destek olmak düşer bize sevsek te sevmesek te

  Çünkü baska bursaspor yok .

  20
  3
 5. Hayırlı olsun. 5 milyon çok ama hocamıza feda olsun. Leguen’e 10 milyon ödedikten sonra 5 milyonun lafı olmaz. Daha güney kale arkasındaki koltukları kaldıracak, büyük başkan.

  18
  27
 6. Hayırlısı olsun camiamız için umarım çok fazla galibiyet alarak büyük kazanç sağlarız! Samet hoca ile yoksa 2.2 milyon alan adama 5 milyon TL vererek zaten başlamadan direk tazminat vermişsin! Piyango vurmuş hocaya! %100 den fazla zam! Yazık günah Bursasporun malı deniz yiyen Domuz! Bu kafaylada sportif direktör olmadan, başkan danışmanı vs gidersek klüp yok olur gider geçmiş olsun, çok mu zordu idari yapılanmayı yapıp, can feda sezonu deyip ekonomik olarak tedbir alsaydık illa sonumuz ts gibi oluncamı tek aday olup pamuğu tıkadıklarında mı doğruları yapacağız?! ???

  18
  6
 7. Eski heyecanım kalmadı renkdaşlarım. İnanın eski heyecan diye bir şey yok artık. O gelmiş bu gitmiş yok artık. Samet gelmiş belki iyi olur belki kötü..Nasıl bu hale getirdiler bizleri nasıl içimizde bölündük anlayan varmı? ??? BURSASPOR deyince akan sular dururdu. Ya şimdi .2010 yılı rüya gibiydi. Geldi geçti. Nasıl da becerdiler iki sezondur düşmemeye oynuyoruz. Başarı gelirmi? ???Bu kafayla bu zihniyetle çok zor. Rakip takımların taraftarları soruyorlar hedefiniz ne diye. Sahi renkdaşlarım bizim takım olarak hedefimiz ne bilen var mı?????

  13
  3
 8. Hangi akla hizmet ,bu işi çok çok daha düşük fiyatlara yapmaya gönüllü ve de seni iki defa uçurumun kenarından almış Mustafa hoca dururken Samet hoca tercih ediliyor, anlayamıyorum.

  13
 9. Bu nedir arkadaş Türkiye’de hiç bir başarısı olmayan adama 5 MİLYON TL bedel ile sözleşme yapmak,
  yine Ali Ay yine yanlış yapılan hamleler, biz TL’ye geçin dedik, onlar vurun ama öldürün anladı kulübü,
  Şu sistemi getirin artık, başarıya endeksli sistem, madem 5 MİLYON TL’ye anlaştın bunun %50 kısmı,
  maaş dersin adama; aylık 250 BİN TL, 10 ay maaş ödersin; 2.5 MİLYON TL eder,
  maç başı galibiyet primi 100 BİN TL, beraberlik primi de 50 BİN TL dersin,
  20-Galibiyet, 5-Beraberlik de alırsa; 2.5 MİLYON TL de prim olarak verirsin helali hoş olsun,
  hem 65-PUAN ile kulübü Avrupa’ya taşır hem de verdiğin 5 MİLYON TL bedeli haketmiş olur.

  8
  1
 10. Mustafa ER’e bir yamuk yapılmaz inşallah. Kendisi istemez ise onu bilemem. 10 yabancı, 10 yerli, 8 altyapı kısmını beğendim

 11. Eskiden fakirler oynar, zenginler seyrederdi bu oyunu, şimdi fakirler izliyor zenginler oynuyor.
  5 milyon nasıl bir paradır. Akıl alacak gibi değil. Samet Hoca özelinde söylemiyorum bunu tabiki, genel anlamda çok büyük paralar dönüyor bu işte, ama sonuca baktığında isteksiz, arzusuz ve güçsüz futbolcular.
  Yok ya artık izlemesek mi şu Futbol denilen, insan aldatmacasını…

 12. Yanlış mı okudum, yıllık 5 milyon mu yazıyor?
  Eğer öyle ise vay halimize! Bütçeye bakarak maliyeti ucuz topçu!
  Senin maliyetin ne olacak, yılda 5’i indir ucuz topçu al.
  Ali Ay benim ömrümü kısalttın bilesin.

 13. hayırlı olsun. teknik adam sorununun erken çözülmesi avantaj. 5 milyon çok gibi gözükse de bu sektör de rakamlar maalesef böyle. sonuçta bu bir arz-talep meselesi. her galibiyetin 2.4 milyon getirisi olduğunu düşünürsek başarılı olduğunda paranın pek önemi kalmıyor.
  önemli olan camianın biraz sabırlı olması ve profesyonellere biraz zaman vermesi. müdahale ve protestoların kulübü ne hale getirdiği ortada…

  6
  1
 14. Çok mantıklı bir hoca seçimi olduğunu düşünüyorum.BURSASPORUN alt yaş gurupları hep TÜRKİYE ŞAMPİYONU oluyor buradan çıkan gençler kazanma ve geliri açısından SAMET hoca çok isabetli oldu.BAŞARILAR DİLİYORUM ….UNUTMAYIN BAŞKA BURSASPOR YOK.

  6
  3
 15. Samet Aybaba gider 1 sene içinde, Ali Ay sonunda takımı küme düşürür sonuç Bursaspor kaosta Buyur burdan yak.Bu zihniyetle Bursaspor bir arpa boyu yol alamaz…Ali ayı seçen bu camia Ali ay samet aybabayı yı getiren bu yönetim….

  6
  1
 16. Geçen seneden 1 – 0 öndeyiz. En azından camianın büyüklüğünü biliyor , taraftarın ne istediğini biliyor. Git dersin gider , kal dersin kalır. Sivasta oynattığı futbolu bizde oynatırsa + taraftar desteğiyle ilk 6 da bitiririz önümüzde ki sene .

  5
  2
 17. Neden bu kadar Samet Aybaba’yı kötülüyorsunuz anlamıyorum. Bence samet hoca yerli olarak uygun bir seçim olmuş. Bizi şampiyon yapan kadroyu da aslında o oluşturmuştu. Ertugrul Sağlam da gelip o kadrodan iyi ekmek yedi. Ben Samet Hocanın bu sene başarısız olacagına inanmıyorum. Oynattıgı futbol gayet pozitif ve ligi tanıyan biri. Altyapıya da önem veriyor. Yine yabancı getirtip aynı şeyleri yaşamaktansa bu daha iyidir. Ali Ay kısmına ise hiç girmek istemiyorum böyle acemi ve başarısız bir adamı başkan seçenler hesabını vermeliler.

  4
  3
 18. Hayırlı Olsun … ..
  Bu saatten sonra hep dediğim gibi Destek,elden başka bir şey geliyor ise söyleyin..( ıslıklamak,küfür etmek ,istifa istifa deyip durmak haricinde )!!!

  3
  5
 19. sayın başkan hatalarla yeni sezona başladı sportif direktör takımın başına getirmeden hocayla anlaştı seneye küme düşme adayıyız gene para yok diye ağlayacak saçma sapan transferler yapacak borcu kat kat artıracak kulübe kalıcı gelirler yaratamıyacak sponsor bulamayacak locaları kombineleri satamayacak takım gene türkiyeye rezil kepaze olacak taraftar maç izlemeye gelmeyecek stat boş kalacak hiç bir taraftar forma atkı vs almayacak takım 2 senedir küme düşmemeye oynuyordu bu senede aynısı olacak başkan sana ve yönetim kuruluna ve seni seçen kondre üyelerine yazıklar olsun hakkımı helal etmiyorum oyunu satanları allaha havale ediyorum bunu vebali çok ağır olacak saygılarankaradan 45 yıllık koyu bursasporlu

 20. Namık kemal dedi ki:
  2 hafta önce, 08:44
  @Abdi yorumuna yanıt olarak

  Ben kasımpaşa maçında ali ay i kapalıda prostesto ettim. Ama oyumu ali ay a verecem. Çünkü işkembeden atan adaylara oy veremem 450 milyon borcu olan takım önümüzdeki sene hedefi küçülmek kümede kalmak olmalı bu borçla yıldız oyuncu almak intihar olur. Kendimizi istanbul sermayesi ile kıyaslamayalım BU YAZIYI GECEN 2 HAFTA ÖNCE YAZAN ARKADAŞIMIZ BENDE KATILIYORUM KENDİSİNE

  2
  3
 21. Kaleciler: Harun, Okan Koçuk, M.Şengezer
  Stoper: Titi, Ertuğrul, Ekong, Damien Da Silva
  Sağ bek: Ahmet Oğuz, Barış, Burak Kapacak
  Sol bek: Aziz, Uğur Çiftçi, Onur, Emre T.
  Önlibero: Shehu, Ramazan Keskin
  Merkez orta saha: Soner Aydoğdu, Adrien Thomasson, Bostock
  Sağ Kanat: Serdar Gürler, Çağatay Yılmaz
  Sol Kanat: Yusuf Erdoğan, Yasin Öztekin, Umar
  On numara: Sergio, F. Soyalp, Ozan can
  Forvet: Abel Hernandez, Umut Bozok

  9 Yabancı
  20 Türk ( 11 genç )

  2
  4
 22. ah ali ay senin vizyonuna tüküreyim kim sana samet i tavsiye ettiyse bilki senin düşmanındır sende ondan medet umuyorsun ilk veya ikinci haftadan tepkiler başlar

 23. hollanda zwolle takımının 10 numarası mustafa saymak her iki ayağını kullanabilen çok yönlü bir topçu. 25 yaşında 2018 sezonu takımını sırtladı.haziranda sözleşmesi bitiyor. bence araştırmakta fayda var.bi bakın derim…

 24. 5 milyon? Mustafa erle samet aybabanin farkı nedir? 5 mac kala yine kovulur yine mustafa hocaya kalırsınız…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu