Salı günü geliyor

FESİH İÇİN GÖRÜŞECEK

Cumartesi gecesi Azerbaycan‘ın Dünya Kupası grup maçında etkili bir futbol sergilemesine rağmen, evinde son dakika golüyle Kuzey İrlanda‘ya 1-0 yenildiği maçın ardından Hırvat teknik adam, yarın (pazartesi) Bakü‘de Azerbaycan Futbol Federasyonu Başkanı ile görüşecek.

Toplantıda, 48 yaşındaki teknik adamın ayrılık isteğini iletmesi ve Aralık 2017’de bitecek sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedilmesi bekleniyor.

Daha önce salı ve çarşamba günü menajeri Yaşar Çalışır aracılığıyla Bursa‘da Ali Ay yönetimiyle ön görüşme yapan ve prensipte anlaşılan Prosinecki, salı günü Bursa’ya gelecek ve Başkan Ali Ay ile detayları görüşecek.

Teknik kadronun ve diğer konuların konuşulmasının ardından Prosinecki‘nin 2+1 yıllık sözleşmeye imza atması bekleniyor.Hırvat Hoca‘nın teknik ekibiyle birlikte yıllık 1,2 milyon Euro alacağı öğrenildi.

Bu arada teknik kadroda Antrenör Mustafa Er ve Kondisyoner Giovanni‘nin de yer alacağı, Kaleci Antrenörü Gançev‘in durumunun da toplantıda konuşulacağı bildirildi. Ardından da transfere hız verileceği ifade edildi.

55 SIRA YÜKSELTTİ

İki yıl önce Azerbeycan Milli Takımı‘nı dünya klasmanında 135. sıradayken alan Robert Prosinecki, takımı 2 senede 75. sıraya kadar çıkarmıştı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu