Sakın o formayla gelmeyin!

Bursa’nın forması, Rangers’ın düşmanı Celtic’le birebir aynı. Ve Rangers uyardı

 

G.Rangers’ın ezeli düşmanı Bursalılar’ı evinde ağırlayacak.

Bursa’nın forması, Rangers’ın düşmanı Celtic’le birebir aynı.. Yönetim, İskoçlar’ın ‘Giymeyin’ çağrısına olumsuz cevap verince tüm Celtic evleri Bursalılar’a kapılarını açacaklarını duyurdu.

FUTBOL dünyasındaki zıt kutupların sütrüşmeleri bazen çok ilginç haller alabiliyor.. Bunun son örneğini Bursa’nın grubunda yer alan İskoç ekibi Glasgow Rangers’ın ezeli düşmanı, en büyük rakibi Celtic gösterdi.. Gelin size bu ilginç hikayeyi baştan anlatalım..

GLASGOW Rangers yönetimi, Celtic’le olan rekabetlerinden dolayı Bursasporlu yetkilileri arayarak ‘Lütfen yeşil-beyaz çizgili formanızı giymeyin’ ricasında bulunur. Çünkü bu forma, Celtic’in giydiğiyle birebirdir. Fakat Bursaspor, bu isteğe olumlu yanıt vermez ve maça bu formayla çıkacaklarını İskoç ekibine iletirler.

TABİİ bu istek hemen taraftar gruplarına da yayılır ve Bursaspor taraftarı, Glasgow’a gidecek olan her taraftarın bu formayı giymesi için duyuru yapar. Ve sonuç olarak Rangers deplasmanında bulunan her Bursalı çizgili formayı giyerek rakibe nazire yapacak.

AMA durum sadece bundan ibaret değil.. Bursa’nın bu hareketini öğrenen Celtic taraftar grupları, renkdaşlarıyla temasa geçerek “Glasgow’a gelecek hiçbir taraftar otel tutmasın. Biz tüm Bursalılar’ı evimizde ağırlayacağız” diyerek büyük bir jest yaparlar. Bakalım, ileriki günlerde bu konuda daha ne gibi gelişmeler olacak.

Neden düşmanlar?

Düşmanlıkları din ve politika ekseninde bir geçmişe sahip. Celtic, İrlanda’ya yakınlığıyla bilinen İskoçya’daki Katolik mezhebine inanan azınlığın takımıdır. Rangerslılar ise İngiltere’ye daha yakın ve aynı zamanda da Protestan’dır.

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu