Sakder: Hayal ürünü adaylar çıkmasın!

TFF 3. Lig’e düşen Bursaspor’da 18-26 Mayıs tarihlerinde yapılacak olağan genel kurulun, yeşil beyazlı kulübün en önemli kongrelerinden biri olması bekleniyor.

Yıllardır süre gelen kötü yönetimlerin kurbanı olan 61 yıllık çınar yeşil beyazlı kulüp, güçlü yönetim ve güçlü takımla basamakları birer birer tırmanarak ait olduğu Süper Lig’e geri dönmek istiyor. Çok önemli genel kurul öncesinde Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, “Bursaspor’u bundan sonrası için alıp üst liglere götürecek, güçlü bir başkana ihtiyacımız var” dedi.

ALIP GÖTÜRECEK BAŞKAN LAZIM

OLAY’a açıklamalarda bulunan ve yeşil beyazlı kulübün düzlüğe çıkması için başta Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey olmak üzere birçok kişiyle görüş alışverişinde bulunduğunu aktaran Sakder, “Eski başkanlarla görüşmeye başladım. Onların da görüşünü alıyorum. Arkasından da detaylı açıklamaları yapacağız. Buradaki en büyük konu hayal ürünü insanların çıkması… Bursaspor’u bundan sonrası için alıp üst liglere götürecek, güçlü bir başkana ihtiyacımız var. Büyükşehir Belediye Başkanımızla da görüşüyoruz. Onların da görüşünü alıyoruz” dedi.

DİVAN KURULU TOPLANACAK

Önümüzdeki günlerde Divan Kurulu’nu toplayarak kamuoyunu bilgilendirmek istediklerini dile getiren Sakder, “Tabii ki burada tek Büyükşehir Belediye Başkanı da değil… Ticaret Odası ve sivil toplum kuruluşu başkanlarıyla da görüşmeler yapacağız. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili Divan Kurulu toplantısı düzenleme ve kamuoyunu bilgilendirme niyetimiz var. Bursaspor’umuzun düzlüğe çıkması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. Yapılacak Divan Kurulu toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı ve Divan Kurulu Üyesi Mustafa Bozbey’in de katılıp önemli açıklamalar yapması bekleniyor.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   İnşallah gardesim inşallah.Bu taraftar mutlu olmayı hak ediyor artık.Eski günlere dönersek millet o zamaj görsün bakalım şampiyonluk nasıl kutlanır,takım nasıl desteklenir.

   3
   2
 1. Çok geç coook.

  Hala hickimsenin umrunda değil Bursaspor.
  Herşey ortada, yeni yapılanmaya gidilmesi şart.
  Nebicim yeteneksiz insanlar el atmış Bursaspor’a hayretler içindeyim. Buda Bursaporun takımına yansıyor!
  Bizlere Ertuğrul sağlam gibi el ele birlik bazında Bursaspor adına ellerinden geleni yapmak isteyen biri lazım.

  23
  3
 2. Sayın Sakder öncelikle bence yapmaniz gereken görüştügünüz eski
  Başkanlardan talep etmeniz gereken
  Bursaspordan alacagi olan tüm
  Başkanlarin alacaklarini bagişlamasini saglamaniz, ama bagis olarak duyurulur
  Ama loca, ama kombine yada sponsor
  Olunarak kulüpten geçmişe dönük
  Alacagi olanlarin tümü alacaklarini
  Silmelidir başka türlü kendilerini affettirip
  Kulüpten içeri girmemeliler

  6
  1
 3. Boşu boşuna hayal kurmayın bu borcu kimse ödeyemez ödemez. Bursaspor şu an Türkiyede en borclu 5. Külüp geliri olmayan bir kulup sadece günü kurtarabilir. Biri gelip külübü satın almaz ise Amatöre kadar düşer.

 4. Başkan adayları verdikleri sözleri yerine getireceklerine dair noterden tasdikli sözleşme imzalamalı. Sözlerini yerine getiremedikleri takdirde verdikleri sözlerin bedeli kadar tazminat bedeli ödemek zorunda kalmalılar. Ki bunun için de karşılığında menkul, gayrimenkul veya bankadan alınmış teminat bedelini kulübe teslim etmeliler. Daha önce olduğu gibi ayağında çorabı olmayan gelip aday olmasın.

  4
  1
 5. Divan kurulunun bugüne dek aldığı en güzel karar! Son en az 6 yıl hayal başkan ve yönetim kurullarının darbesini yedik. Genel kurul ne zaman olacak? 18 — 26 Mayıs tarihlerinde! Su an itibari ile bir aydan fazla zaman var. Başkan ve yönetim adayları şu andan itibaren düşünmeli, karar kılmali aday olup veya olmamalı. Divan üyelerimiz de bu süreci iyi takip edip kime oy verilebileceğini iyi süzmelidir. Genel kurul günü gelip çattığinda da gündemde olan, divana müracaat eden kişiler değerlendirilip seçilmelidir. Son en az 6 dönem genel kurul dan sonra seçilen mevcut yönetimler tu kaka yapıldı. Bunlar bizim adayımız değil, sizin veya onun adayı dendi. Hayallerdeki başkan ve yönetimler on plana çıkarıldı ve mevcut yani seçilenler ilk maçtan itibaren istifa ya davet edildi. Buna maalesef dolaylı olarak Divan heyetimiz de dahil oldu. Anımsayin, R.G seçilmiş ve görevdeyken aday olmayan, defalarca görev almış olmasına rağmen (A.A) kapısına gidip aday çağrısı Sayın Şakder bizzat kendisi yaptı. Bunlar yanlış hareketler. Yeni bir süreç başlıyor, adaylar şu andan itibaren karar almalı veya aldirilmali. Süreç bittikten, kurul yapıldıktan ve yönetim seçildikten sonra olmaz. Tavşan bayiri astiktan sonra olmaz. Adaylar ya şimdi belirlenir ve kurulda seçilir, veya bir daha gündeme gelmemek, üzere rafa kaldırılır. Hayali başkan ve yönetimlerle havanda şu döver dururuz! Tüm renktaşlarıma aydinlik yarınlar dilerim.

  3
  1
 6. eski futbolculardan oluşan yönetim hepsinden daha kötü içler acısı bunların kurduğu cümleleri duyunca ümidim hiç kalmıyor yazık günah

  2
  1
 7. Bu saatten sonra hayal satacak, masal roman hikaye anlatacak başkan ve başkan adayları istemiyoruz dinleyecek durumda hiç değiliz.Bursaspor camiasının herkesin kabul edeceği bir arada tutacağı başkan lazım oda Bursa ın önde gelen isimleridir.

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu