Sakat ve cezalılardan çok çektik!

Bu sezon istikrarsız bir grafik ortaya koyan Bursaspor'un bu sezon sakat ve cezalılarla başı dertte.

Sakho‘nun devam eden sakatlığı takımın gol yollarında sorun yaşamasına neden olurken, son olarak Tunay Torun‘un da Beşiktaş deplasmanda yer alamayacağı haberi moralleri bozdu. Böylelikle bu sezon yeşil beyazlılar, 15 oyuncusundan sakatlık veya kart cezası nedeniyle bazı maçlarda faydalanamadı. Sakatlıktan yana bu sezon talihsiz bir dönem geçiren isimler Shehu ve Sakho oldu. Shehu, Ankaragücü maçında bu sezon ilk kez boy gösterirken, ardından yeniden sakatlandı ve sonraki toplam 12 maçı kaçırdı.

SIKINTI YAŞADIK

Yeşil beyazlılarda bu iki isim dışında 13 oyuncu da sakatlıkları nedeniyle bazı maçlarda forma giyemedi. Sakatlıkları nedeniyle Kembo 6 maç, Furkan 5 maç, Onur  4 maç, Saivet 3 maç kaçırırken, Badji de biri kart cezalısı ve ikisi sakatlığı nedeniyle olmak üzere 3 maçta takımını yalnız bıraktı. Umut Nayir, Tunay Torun ve Latovlevici sakatlık ve rahatsızlıkları nedeniyle birer maçta forma giyemezken; Ertuğrul, Barış, Aytaç ve Lima da kart cezaları sebebiyle sahaya çıkamadı. Öte yandan Atanasov da, U21 Takımı ile oynadığı maçta rakibine yaptığı hareketten ötürü 3 maç ceza almıştı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu