Şaka gibi, PFDK’dayız!

Hukuk Müşavirliği'nce 06.09.2022 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları açıklandı.

Bursaspor, Afyonspor maçındaki çirkin ve kötü tezahürat ile saha olayları nedeniyle PFDK’ya sevk edildi.

TFF’den yapılan açıklama şöyle;

BURSASPOR Kulübü’nün 05.09.2022 tarihinde oynanan AFJET AFYONSPOR- BURSASPOR TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı”nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarıncaPFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Şu haydi söyle bestesini okuyan baslatan herkesin Allah c zasini versin hayır biseyede benzemiyor o kadar eski ve klişe olduki yeter bide bu yüzden ceza ye…Tribün abileri k ndini gelistiremiyor.

  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   afyonda ceza yemiş hep dedim adam gibi maç izleyip tezahürat yapın zor mu Türkiyede malesef ahlak yoksunluğu aşırı derecede var gençlerin çoğu ağıza alınmayacak küfürler söylüyorlar sonuç hem ahlak çöküntüsü oluyor hemde öyle para ödersin yazık tff açıklamasına göre 18 milyon küsür TL(tahmini rakam azda olabilir , çokta olabilir) ceza almışız (aylık olarak hesaplamışlar normalde 250 bin tl aylık) tff 1.ligde süper ligdeykende ilk 3 girmişiz ben 8 seneyi hesapladım 1 ayda 5 maç var biz en 2 sinden ceza alıyoruz sizde hesaplayabilirsiniz korkunç bir rakam çıkıyor tff çalışıyoruz ne diyim

   17
   1
  3. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursaspor’lular futbol herşeyi ile tukenise gidiyor bu şehre bu takıma 3 İstanbul takımı beraber olsa bu şehrin insanları kadar kötülük yapmaz deplasmana gelen herkes söz birliği etmiş gibi 3 lu küfürlü diye tezahürat yapıyor yahu 3 kuruş kimse para vermez küfürlü tezahürat ile ceza aldiriliyor hadi tirbuncunun bul küfürsüz tezaruhati ulen sizin AA dan ED dan ve bilinen tüm kötü yonetenlerden ne farkınız var Bursa da ki maclarda kim tepki koymaz ise kufure sonra ben Bursasporluyum demesin kim küfür eder ise hain kere hain dir

   37
  4. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Aynen arkadaş hâlâ daha bizim spor basınındaki arkadaşlar da akıllanmadı . Yok Afyonspor buraya geldiğinde aynısı yapılacak gibi taraftara gaz verme operasyonları yapılıyor . Aynısını yapsan eline ne geçecek yine PFDK lık olup ceza alacağız . Ayrıca KÖTÜLÜĞE KÖTÜLÜK HER KİŞİNİN , KÖTÜLÜĞE İYİLİK ER KİŞİNİN HARCIDIR diye atasözümüz var .
   Bırakalım biz rakip takıma kötü tezahüratı kendi takımımızı destekleyelim .
   Yine bu sene her maçta Beşiktaşa küfür edilecek yine her maç PFDK lık olup para cezası gelecek kulübe.

   38
  5. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Ona küfür buna küfür. Tüm Türkiye ‘yi Bursaspor’ a düşman ettiniz. Verdiğiniz maddi zararlar da cabası. Sözde destek oluyorsunuz. Böyle destek olacaksanız hiç olmayın daha iyi. Artık daha yüksek sesle KÜFÜRE HAYIR.

   50
  1. @Erdem yorumuna yanıt olarak

   Ulan kilometrelerce ötede Bursanın hakkını savunan biziz , Adamların Bursaya ettiği küfüre cevabını verince biz taraftar değiliz siz taraftarsınız ne güzel be 😉

   4
   23
   1. @CMC yorumuna yanıt olarak

    neyin cevabı lan ? yıllardır bitmediniz aq. başlarım simdi cevabına. dk 1 anaya küfür ediyosunuz ulan. daha 15 dk olmadan bi daha küfür. ayrıca ilk onlar etse ne değişecek ? hatayı hata ile düzeltemezsin. sizin gibi orrrr….. evlatları yüzünden klüp bu halde

 1. Nesi şaka. Küfür edince ceza geleceğini ogrenemeyecekmisiniz. #SahipsizBursaspor derken en buyuk zararı veren bu cezalari aldiran taraftar!

  36
  1
 2. Dün maç öncesi BAŞLIYORUZ! başlıklı habere yaptığım yorum aşağıda.

  “”Eyvah taraftar maça gidiyormuş!
  Başkan, TFF ye ödenecek enayi vergisini! (para cezası) şimdiden hazırla!””

  şaşırdık mı? Hayır.
  Yanıldık mı? Hayır.

  34
  1
 3. Neyse bugünlerde geçer nasıl olsa bu gidişle sonumuz amatör. O zaman ceza yazamazlar. Ama biz çok güzel besteler yazarız..

  20
  1
 4. Şaka gibi başlığını atan arkadaş, küfürlü tezahüratları duymadı, dinlemedi herhalde. Nasıl bir taraftarımız var arkadaş küfürlü tezahüratla takıma destek olup, fayda sağladığını düşünüyor.

  15
  1
 5. Taraftar işiniz düşmanımı belli değil yeşil beyaz inciler……. Nok nokta nokta bu ne len çorbacı takımı. Sizin ki destek i köstek mi????? Başlığa bak şok edici cezaymis ne şoku küfür etmeyin yeter artık. Çorbacı selim taraftarı güzel eğitiyorsun

  11
  1. @MURAT Akdeniz yorumuna yanıt olarak

   Yıllardır Bursaspor’u severek destekleyen bir Afyonluyum. Bursaspor’un bu durumlara düşmesine kahroluyorum. Yazık değil mi onca emeğe ? Yaşanan her şeyden sadece takım ve yönetim değil, 12.adam olarak taraftar da ders çıkarması gerekiyor. Takımına 3 kuruşluk ucuz bir bilet ile destek verdiğini sananlar iki kelime küfür ile verdiği parayı binlerce katı ile çöpe atıyor. Yazık değil mi ! Sadece Afyonspor ve Bursaspor taraftarı değil hangi takımın taraftarı olursa olsun küfürün bir açıklaması olamaz. Umarım en kısa zamanda hem futbol hem de taraftar kalitesi artar ve böyle saçma cezalarla karşılaşılmaz..

 6. Bunlar selimin eseri hep. Bu takım bu haldeyse emin olun en büyük pay selim ve avanesinindir.bunlar yazıcı başkan ve ondan soraki bütün başkanlara baskı uygulamadımı…gelsin kendi başkan olsun görelim maçasını , öyle çorba içmeye benzemez bu işler… selim istifa, yeter artık çekın ellerinizi bu takımın üstünden…istenmiyorsun artık selim defoooool.

  11
 7. Ha gayret beyler biraz daha sabredin, sadece iki lig daha kaldı. Amatörde dilediğinizce küfür eder, kavga gürültü çıkartabilirsiniz.

  9
  1
 8. bursaspor taraftarından bi bk olmaz.yaptıkları en güzel şey küfür etmek ve ceza aldırmak.insanlar da bunlar yüzünden bursaspor dan soğuyorlar

 9. Emin başkan bizi bırakma,emin başkandan başkası bursasporu kurtaramaz.teksas grubu emin başkanı istifaya davet etmeseydi.Şu anda ligde kalmıştık.Emin başkan tahtayıda açardı.Haydi emin başkanım bu taraftara bir şanş daha ver gel yine başkan ol.

  4
  14
 10. Ulan bi Düşmediniz Bursaspor’run
  Yakasından At Sinekleri
  Delinin getirdiği Çırpı üst’tünü Kurutmazmış
  Sizin Bundan’bi Farkınız yok Varmı Şerfsizler?

 11. Hayır ne olacaktı ki. Ne kadar varoş dengesiz hapcçi varsa hepsi Bursaspor taraftarı. Bu müptezellerden ne beklenir ki. Aferin böyle devam edin Selim’in tayfası

 12. Yıllardır Bursaspor’u severek destekleyen bir Afyonluyum. Bursaspor’un bu durumlara düşmesine kahroluyorum. Yazık değil mi onca emeğe ? Yaşanan her şeyden sadece takım ve yönetim değil, 12.adam olarak taraftar da ders çıkarması gerekiyor. Takımına 3 kuruşluk ucuz bir bilet ile destek verdiğini sananlar iki kelime küfür ile verdiği parayı binlerce katı ile çöpe atıyor. Yazık değil mi ! Sadece Afyonspor ve Bursaspor taraftarı değil hangi takımın taraftarı olursa olsun küfürün bir açıklaması olamaz. Umarım en kısa zamanda hem futbol hem de taraftar kalitesi artar ve böyle saçma cezalarla karşılaşılmaz..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu