Saivet “O golü atmalıydım!

Bursaspor'un Göztepe ile oynadığı maçta takımı adına 9'uncu dakikada mücadelenin en net pozisyonunu yakalayan Henri Saivet o an yaşadıklarını Bursa Hakimiyet'e anlattı.

Normal şartlarda o pozisyonda her vuruşunun gol olabileceğini söyleyen Senegalli futbolcu ofsayta yakalandığını sandığını söyledi. Saivet, “Kaçırdığım golde ofsaytta olduğumu düşündüm. Çok daha iyi bir vuruş yapabilirdim. Normal şartlarda o pozisyonu gole çevirmem gerekiyordu. Fakat kaleci de iyi bir kurtarış yaptı. Eğer o golü atsaydım maçın gidişi de değişecekti. Bu maçta atamadım fakat bir sonraki maçta gol atmayı istiyorum.” dedi.

İLK 5 İÇİNDE BİTİRİRİZ

Deplasmanda oynamalarına karşın iyi bir mücadele ortaya koyduklarını belirten Henri Saivet,Deplasmanda oynamak zordu. Geçen hafta evimizde kaybetmemiz bizim açımızdan bu maçı daha da önemli bir hale getirdi. Bu maçta kazanamadık belki ama kaybetmedik de. Bence takım olarak maçta iyi oynadık.” ifadelerini kullandı. Senegalli futbolcu sezonun ikinci yarısı için de iddialı ifadeler kullandı. Saivet,Bu hafta çok daha fazla çalışıp ilk yarının son maçını kazanarak ikinci yarıya daha iyi bir motivasyonla başlamak istiyoruz. İkinci yarıda daha fazla çalışarak sezonu ilk 5 takım içinde bitirmeyi arzuluyoruz.” diye konuştu.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @CanG yorumuna yanıt olarak

   Saviet 10 değil 8 numaradır defansif özellikleri de var gol kaçırdı diye söylemiyorum ama ofansif alınan her oyuncudan batalla olmasını beklemeyelim. Savietin de kendine göre özellikleri var müceadelesi ve çalımları iyi bence.

   26
   8
   1. @Suat yorumuna yanıt olarak

    Oynatıldığı yer itibarı ile 10 numara ve katılıyorum, kesinlikle 10 numara değil. sezon başında 8 oynadı, daha iyiydi. Atanasov bu pozisyonda denenmeli veya Umut Nayir arkasına, Ali Akman denenebilir. Hem bu çocuklara şans verilmezse, biz bu gençlerden faydalanıp-faydalanamayacağımızı nereden bileceğiz. 16 maç, 16 yemişiz (problem yok) ama 16 atmışız. Burada problem var. Sadece sol kanatla olmuyor. Göbekten ve sağ kanattan etkili değiliz. Alternatifler denenmeli.

    8
    1
 1. Atmalıydım değil atıcaksın.Bunun için para alıyorsun.Zamanı gelince paranı istemeyi biliyorsun.Peki maç içinde yaptığın hatalar veya kaçırdığın gollerini ücretinden düşüyormusun.Çıkıpta konuşmak için konuşma.

  30
 2. 2 3 hafta önce umut nayir 2 gol atınca , samet hocaya saiveti kesemezsin hoca diyenler , saivet ilk 11 olmalı diyenler , şimdi saivete demedigini bırakmadı , ARKADAŞ , Bu adam zaten 10 numara için alınmadı , çalımlayıp adam geçiyor güzel pasları yeri geldiginde var 8 numara daha çok bu adam eldekine sahip çıkın tatava yapmayın

  9
  4
 3. böyle TANKları al sonra uğraş zametini çek biraz topa vurmayı becerdimi kaçıp gider..bize yontulacak adam değil yontulmuş adam gerekli..yani oradan O GOLÜ YAZAN ADAM LAZIM..transfer yaparken çok küçük detay gibi dursada..hazır adam alalım.yoksas bu senede işimiz gerçekten çok zor..haftaya malatyada vurup giderse şaşırmayalım.

  6
  4
 4. ‘Ofsayt zannettim,Yahu sen golünü at da hakem ofsat der ise o ayrı birşey.
  SAİVET sen beceriksizce ne golü ne de pası yaptın.İşte bu sebeple ALTYAPI mızı iyi değerlendirelim.Hem kendi evlatlarımız yetişir ve döviz kaybetmez hem de ülke ile takımlarımız kazanır.

  4
  2
 5. Aslında kendi de itiraf etmiş, ofsayta düştüğümü düşündüm diye,
  Maç içerisinde olmadığı, bu kulübe konsantre olmadığı sadece bu pozisyon değil,
  Saha içerisindeki oyun tarzından da belli oluyor, yoksa bu pozisyonu kaçırırsın sorun degil,
  Yeni pozisyonlar bulur ya da arkadaşlarını pozisyona sokarsın hatanı telafi edersin,
  Batalla hiç mi kaçırmıyodu ama hep deniyordu istiyordu, kendi yapamasa arkadaşlarını pozisyona sokuyordu, bence sen bu takımın topçusu degilsin, İLK 5 polyannacılıgı yapıp,
  Taraftarın gazını almaya çalışma yemezler, sen gibi BİR 10 NUMARA varsa bu takımda,
  Değil İLK 5, İlk 8 sıra bile zor gözükür, maç kurtaramayan gereksiz adamsın bence

  2
  2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu