Saivet “Ben 10 numara değilim!”

Geçen sezon Sivasspor'da forma giyen, bu sezon da teknik direktör Samet Aybaba'nın isteği üzerine transfer edilen Henri Saivet Antalya kampında Bursa Hakimyet'e birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ligin ilk yarısını değerlendiren deneyimli futbolcu, “Her ne kadar daha iyisini yapabileceğimizi bilsek de ilk yarı doyurucu bir ilkyarı oldu. Yeni bir takım olduğumuzdan aynı zamanda birbirimizi tanıma açısından da bize bir fırsat sağladı. Şimdi ikinci yarı için hazırlanıyoruz ve biz takım olarak çok daha iyisini yapabileceğiz diye düşünüyorum.” dedi.

MAÇLARI RENKLENDİRİYORLAR

Süper Lig‘deki diğer takımlara oranla kendilerinin daha büyük bir şansa sahip olduğunu dile getiren 28 yaşındaki krampon, bunun taraftardan kaynaklandığını bildirdi. Yeşil Beyazlı taraftarları yere göğe sığdıramayan Saivet, “Bence açık ara Süper Lig’de en iyi taraftara biz sahibiz. Özellikle evimizde oynadığımız maçlarda bunu çok iyi görebiliyoruz. Taraftarımızın yarattığı ambiyansı tarif etmem mümkün değil. Onların takım için önemini kıyaslamam bile mümkün değil. Çünkü bize çok büyük destek oluyorlar ve hemen her maçımızı renklendiriyorlar.” diye konuştu.

Daha iyisini yapabilirdim

“Benim performansım da çok daha iyi olabilirdi. Takım için de aynısını düşünüyorum, kendi açımdan da böyle. Ama şunun bilinmesini istiyorum. Ben kendi performansımla ilgili konuşmayı çok sevmem. Benim için önemli olan takımdır. Ben takım arkadaşlarımla birlikte kolektif olarak daha iyisini yapmaya çalışacağım.”

Avantajlıyız

Takımda gençlerin ve tecrübelilerin birlikte olması büyük bir avantaj. Çünkü herkese ihtiyacımız var. Gençlerin diriliğine, dinamizmine daha büyüklerin de tecrübesine, oyun bilgisine ihtiyaç duyan bir durumdayız. Tabii ki bu saydıklarım sahaya çıkana kadar. Çünkü sahaya çıkınca genç, yaşlı ayrımı ortadan kalkıyor ve herkes en iyisini yapmak için mücadele ediyor.”

Ramazan’a yardım ediyorum

Ramazan Keskin çok genç ve kaliteli bir oyuncu. Aynı zamanda önemli bir mevkide oynuyor. Fakat profesyonel futbol her zaman istikrar ister. Var olmak için düzenli oynamak zorundasınız. Umarım o da gelişimini tamamlayıp takım içindeki yerini kazanır. Biz de ona yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çünkü çok iyi bir oyuncu ve çok da iyi bir insan. Gerçekten sevdiğim bir oyuncu.”

Samet Hoca için oynayacağız

“Samet Hoca her zaman söylendiği gibi öncelikle iyi bir insan. Bizi evlatları gibi görüyor ve hep o şekilde yaklaşıyor. Biz ligin ikinci yarısında Samet hoca için çok daha iyisini yapacağız. Bence çok iyi bir antrenör ve bunu defalarca kanıtladı. En sevdiğim özelliği de bir şeyi söylediği zaman onu gerçekleştirmesi, yapması. Ligin ikinci yarısında onunla birlikte çok daha güzel şeyler yapacağız.”

Süper Lig’in kalitesi yüksek

“Geçen sezon Sivasspor‘da oynadığım için Süper Lig hakkında fazlasıyla bilgiye sahiptim. O nedenle bu sezon Bursaspor‘da oynarken, Süper Lig‘e uyum sorunu yaşamadım. Çok fazla düellonun, çok fazla mücadelenin olduğu bil lig. Zamanla daha fazla gelişeceğini düşünüyorum. Bence Süper Lig‘de çok fazla kalite var. Bu benim gelişmemde de faydalı oluyor. Bu çok önemli. Çünkü her oyuncu kendisini geliştirmeyi hedefler.”

10 numara pozisyonum değil

Kilit bir pozisyonda oynuyorum. Orta saha ve hücum arasındaki pas trafiğini yönetmem gereken bir görevim var. Aslında tam olarak benim pozisyonum değil. Fakat oynadıkça daha fazla uyum sağlıyorum ve daha fazla alışıyorum bu pozisyona. İkinci yarıda daha iyisini yapabileceğimi hissediyorum. Benim asıl pozisyonum 8 numara.

12 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Arnavut yorumuna yanıt olarak

   Aytaç ve badji gibi top kullanmada çok etkisiz 2 önlibero var Saviet de zaten defansif özellikleri olan 10 numara olmayan bi adam. Aytaç ve badjiden biri feda edilip saviet furkan aynı anda başlarsa ligin ilk 4-5 haftası gibi çok daha ofansif önde basan ilerde etkili bi takım olabiliriz. 50-55 gibi saviet veya furkan çıkıp badji/aytaç oyuna girince de ortasahadan hiç düşmemiş oluruz. Aytaç badji koşu mesafeleri, ikili müceadeleleri, karakterleri çok iyi futbolcular ama 2ye1 yapıp adam eksiltemezler çalım şut top arapas kanat değiştirme bunların hiçbirini ilk yarıda yapmadılar. İyi bir furkan ve saviet bize ofansif anlamda güç kazandırır. Bunun dezavantajı dönen topları şuanki kadar iyi kazanamayız ama hücum gücümüz bariz artar.

   10
   3
   1. @Erdiprusa yorumuna yanıt olarak

    Ya değerli renktaşlarım demek istediğim bizim kalibremizde futbolcu değil bizim beklentilerimizi karsılayamıyor hemen kızıyorsunuz ama siz de haklısınız neydik ne olduk belkide bu adamı bile arıyacağımız günler gelicek Allah göstermesin tabi

    3
    10
 1. İki 6 numara hatta bence saivette 6 numara 3 6 nunarayla ortasahada oynayıp pozisyon bulamıyoruz bu kördöğüşüne de iyi oynadık diyoruz artık futbol görmek istiyoruz çift forvetle oynayın bu takımda 10 numara yok zaten

  12
 2. Bana gore 8 de degilsin,olsa olsa 6 olursun ! Zaten takimin ileri gidememesinin sebebide bu ! Suruyle 6 numara var ama bir tane gercek ne 8 nede 10 numara var !

  10
  2
 3. Güzel kardeşim e sen 8 numarayı da oynayamıyosun 10 u da oynayamıyosun 6 ya koysalar onu da oynayamazsın oyunu ileri taşı diye sahadasın 6 numaralardan ne pas gelse dönüp ya beke atıyorsun ya da 6 numaralara geri veriyorsun biz daha hiç oyunu ileri taşıdığını veya atağa çıkarken 10 bölgesinde oynadığı görmedik sayende takım ortada hep tıkalı kanada uzun top atılırsa sadece atağa girebiliyoruz

 4. bunu bir ara samet hocaya da söyle bir de tunayda 10 numara değil onu da belirt takımı çift forvet oynatsın ayrıca tunaydan da nasıl bir beklentisi var onu da anlamıyorum yusufun değişik versiyonu işe yaramazpara yok diyoruz saivet 900 bin euro yusuf 900 bin euro tunay 700 bin euro alıyor 3 ü 2.5 milyon euro 3ünün toplam katkısına bakın bakalım

 5. Şimdide bu mu moda oldu geçen aynı açıklamayı belhanda felanda yaptı neymiş 8 numaraymış beceremeyince hemen öyle mi oluyor bırakın bu işleri..

 6. Bu sözleri Saivet söylediyse ben Bursasporlu da değilim futboldan da anlamıyorum. Bu adam 6 numara oyuncusu, 8 ya da 10 değil. İnsan aklıyla bu kadar alay etmeyin.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu