Şahin “Bizim sorunumuz içimizde!”

Mülk Yönetimi ve Projeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Şahin, üyelere yürütülen projelerle ilgili bilgiler verdi.

Şahin şunları aktardı: “Öncelikle şunu söylemeliyim Bursaspor bu şehrin en büyük markası ve gücü. Stat etrafındaki korkulukların kaldırılması ile ilgili bir süreç gerçekleşti. 1963 tribünü gerçekleşti. Biz bir program hazırladık. Bu geleceğe yönelik bir yapılanma sistemiydi. Aslında oluşturulması planlanan birçok proje maalesef ki teknik şartlara uygun değildi. Bir aseti oluşturmak için gerekli envanter ve doneleri oluşturmasınız gerekiyor. Artık endüstriyel futbol sizi sadece sportif gelirlere destekliyor. Bunun dışında ciddi gelir kaynakları oluşturmak gerekiyor. Çalışmalarımız çok ciddi noktalara geldi. Gayrimenkullerimiz çok ciddi rakamlara ulaştı. Önümüzdeki hafta müjdesini vereceğimiz sabit gelir kaynağımız oluştu. Sürekli isteyen taraf olmaktan çıkarmak istiyoruz biz kulübümüzü… Belediyelerden, şahıslardan, dinamiklerden alan değil üreten taraf olmak istiyoruz. Büyükşehir Belediye, Milli Emlak, DSİ gibi bize çok destek olan kurumlar oldu. Döküm sahası için onay aldık. Sözleşmeleriyle beraber açıklayacağız. Bu kaynaklar önümüzdeki 20 yıl boyunca destek sağlayacak. Asıl ana amiral iki projemiz daha var. Bunları gerçekleştirdiğimiz zaman 1 sene içinde emin olun ki Bursaspor’un çok ciddi sabit geliri olacak ve borcu kalmayacak. Bunu yaparken de şehre ihanet etmeyeceğiz. Bizlere bu konuda güvenmenizi ve oluşturduğumuz projelere destek vermenizi istiyoruz.

Bizim üzüldüğümüz en önemli taraf gayrimenkulü oluşturmanın yanında bir de elden çıkarma noktasında yaşananlar. Müşterimizle bir gayrimenkulümüz için görüştüğümüzde, müşteri ertesi gün arayıp vazgeçtiğini, alırsa ciddi sıkıntı yaşayacağını, Bursaspor’a özel olup kendi inisiyatiflerinin kaybolacağını söyledi ve almaktan vazgeçti. Konu kim olduğu değil anlayış. Biz birliktelik mesajları veriyoruz değil mi. Hepimiz armaya hizmet ediyoruz ve istiyoruz ki herkes desteklesin. Maalesef bizim içimizde de bazı sorunlar var. Önemli olan isimler değil bir destekten bahsediyorsak hep birlikte hareket etmeye mecburuz. Biz gayrimenkulü ihaleye çıkardık ihaleye giriş olmadı. Gayrimenkul kötü olduğundan değil insanların çekinmesinden kaynaklandı. Şahıslar her dönem olacaktır. Bizim için önemli olan şey Bursaspor için birlikteliği oluşturmaktır.  Yönetimler değişebilir ama sizler çok değerlisiniz, sizler yönetiyorsunuz Bursaspor’u. Kulübün ani paraya ihtiyacı var. Bunları nasıl yapacağız? Elbette asetleri elden çıkartarak yapacağız. Malum ekonomik kriz ve piyasa şartları kulübe katkıları azaltıyor. Tek ricamız bize destek olmanız. Sizler de karşılaşıyorsunuz. Buradaki tepkilerden anlıyorum ki sizlerin de kulağına bir şeyler gelmiş. Yoksa bu kadar reaksiyon göstermezdiniz. Ama bir anlayışın değişimine ihtiyacımız var. Herkes değişebilir fakat mental yapıyı birlikteliğimizi oluşturamadıysak o zaman maalesef olmayan şey yarın başımıza gelecek. Bu takım finansal olarak çökerse bizi de bizden başka kurtaracak kimse olmayacak. Sizlerden ricamız, Bursaspor için oluşan değerleri destekleyin. Yüzlerce milyonluk projeden bahsediyoruz hepsinin altyapısı var. Aylarca sürüyor planlaması. Bizim dün hayırlı olsun dediğimiz iş için 5 aydır çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz 2 gayrimenkul satışı basına çıkmasından dolayı iptal oldu. Demek baskı geliyor. Bunun suçu basın mı? Asla…

Bir kardeşiniz olarak, bu kulübe fayda sağlamak için mücadele eden biri olarak biz bu kulübü maksimum 2 sene içinde finansal olarak kurtarabiliriz. Hazır projelerimiz, yeter ki sekte vurulmasın. Bursaspor bir yapılanma ile kurtulacak. Bu algıyı değiştirmek için Bursaspor armasına destek verin. Bursaspor sadece istek yapan taraf olmasın. Başarı için güçlü kadroya, güçlü kadro için finansal güce, finansal güç için güçlü bir yapıya ihtiyacımız var. Bunun için yeni üretimler bulmalıyız. Bursaspor çok büyük, gidip bize burayı verin demez. Bursaspor bir şey yapar insanlar ona gelir. Üretim tesisi içinde 3 ayrı parametreyi barındırıyor, birçok kurumun bizim için desteği önemliydi. Bir noktada 3 ayrı iş yapan bir tesis bu… Bunu başardığımızda personelin en azından her ayki maaşı buradan geliyor diyebilelim. En azından hayırsız dua almayacağız. En azından maaşlarımızı ödeyelim. Stadın altındaki dükkanlarla ilgili ihaleye çıkacağız. Sizlerden destek bekliyoruz. Sonucu göreceğiz önümüzdeki hafta veya bir sonraki hafta ihaleye çıkacağız ve gelen rakamları kamuoyu ile paylaşacağız. Bursaspor için bugün yaptıklarımız emin olun önümüzdeki yıllarda konuşulacak.”

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sehir dinamikleri Ali ay gitmediği sürece ve çorbacı taraftar grupları insan olmadığı sürece bu takıma zerre destek vermezler.Siz her maç küfür ederseniz,her maç stada girmek için eziyet çekerseniz,hiçbir mecrada bu takımın ve şehrin hakkını savunmazsaniz,belediye başkan adayımız bile size sikeci damgası vurursa siz daha çok kursulerden destek istersiniz.Bu takım bitik.Taraftarinin satılmasıyla da bitti.Satilik Teksas,satılık maraton,satılık unitimsah Uludağ ve satılık radikalle siz daha çok kağıt üstünde proje açıklarsınız.Ancak kağıt üstünde kalmaya devam eder.Cunku insanların kalitesi gitgide düşüyor.

  43
  16
  1. @Kiraly yorumuna yanıt olarak

   – sevgili kardeşim, sorun sadece ali ay, ve 1060 olayı değil. ali ayın koltuğunda veli güneş de olsa bir şey değişmeyecekti.
   – asıl sorun şampiyon olmamızdı. bu da nereden çıktı diye sorabilirsin, cevaplayayım.
   a- bu ülkede futbol pastasının sahibi istanbuldur (fb, gs, bjk)
   b- biz şampiyon olarak potansiyelimizi gösterdik.
   c- Bizans bunu gördü, rahatsız oldu. çünkü pastaya yeni bir ortak daha istemiyordu. ayrıca onlar için diğer Anadolu takımlarının uyanması için de kötü örnektik.
   d- bütün bunlar bizansın kabul edeceği şeyler değildi. bizi durdurmaları gerekiyordu. o dönem, Rıdvan dilmen şöyle konuşmuştu. (bursanın şampiyonluğu bir iş kazasıydı. bundan sonra asla istanbuldan başka şampiyon çıkmaz)
   e- içimizdeki uzantıları ile camiayı kulübe karşı kışkırtıp kulübü kaosa ve istikrarsızlığa sürüklediler. sanırım ömer faruk şahin bey, ”sorun içimizde!” derken bunları kastediyor.
   başka bir örnek de, o günleri şöyle bir hatırlayalım.
   şampiyonluktan sonra rahmetli yazıcıya neler yapılmış ve nelerle suçlanmıştı.
   f- yani futbol, sadece bizim bildiğimiz futbol değilmiş.
   g- yani aslan (istanbu) kuzuyu (bursa) yemeyi kafasına koyduysa yer. maalesef yedide.
   – sonuç olarak, takip edenler bilir, bu sitede içinde kurumsal yapı, istikrar, birlik, beraberlik, zaman, sabır, sevgi, saygı, destek gibi kelimelerin bolca geçtiği çözüm önerilerimi, futbolu bildiğim ve dilimin döndüğünce anlatmaya çalışmıştım. bu yüzden tekrar oralara dönmek istemiyorum.

   18
   7
  2. @Kiraly yorumuna yanıt olarak

   Bir de unutmadan,dün Teksasli kapikullari anlamaz diye cevap vermedim ama yinede söylemeden edemeyeceğim.Siz ne cefakarsiniz ne de bu takımın sahibisiniz.Sadece siz değil satılık maraton,satılık unitimsah Uludağ,satılık radikal de aynı şekilde.Ancak dün hadsiz bir şekilde selim tabiki maça bedava girecek gibi trajikomik bir laf ettiniz.Sizin gibi insanlar olduğu sürece bu arma yerden kalkamayacak bedavaci ordusu.Siz bu takımın ve şehrin yuzkaralarisiniz.Anca bedava maça girmeyi,küfür etmeyi ve oyuncu dövmeyi bilirsiniz.Sonra bir de utanmadan cefakârız biz yeaa diye hayiflanirsiniz.ali ay ne kadar suçluysa siz de onun kadar suclusunuz Teksas ve diğer taraftar grupları!

   34
   16
 2. Kısa keseyim. Bursaspor için yaptıklarınızı bu şehir asla unutmayacak. Bursaspor’u nasıl yiyip bitirdiğinizi, ekonomisi artı veren bir kulübü sadece 3 senede nasıl borç dilenen bir kulüp haline getirdiğinizi bu şehir asla unutmayacak. Siz Bursa ve Bursaspor tarihinin yüz karasısınız.

  20
  13
 3. Boş boş konuşmalar başka bişey yok borç 460 milyondu 490 milyon olmus allahtan ara transferde transfer yapılmadı std açılalı kaç sene oldu hala isim hakkı bile pazarlanamadi futbolcu satışı yok bi öğrenmişiz arazi mafyaligini arsa alıp satmaya çalışıyoruz işte

  14
  9
 4. Bir arkadaşta çıkmış geçen gün başkan para vermiş cebinden futbolcu maaşı ödemiş diye iyi niyetli başkan ama yönetemedi diyor. Bursayı rezil ettiler..

  11
  7
 5. ALİ AY SEÇİM VAATİ OLARAK VERDİĞİ PROJELERİNİN HANGİ BİRİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ NEREDE KALE ARKA KOLTUKLARI KALKACAKTI BİZLER KOLTUKLARIN KALKMASINI DEĞİL DEMİRLERİN KALKMASINI İSTİYORUZ 21 Y.Y’DA ALT 5 SIRA MAÇ İZLEYEMİYOR NEREDE VAR BU _?

  12
  4
 6. 1/Sen Bursaspor yönetimindesin 3 YIL içinde söylediğiniz projeleri gerçekleştirememişsin
  2/Bursaspor tarihinde kara bir leke transfer tahtasını açamamışsın
  3/Borç almış başını gidiyor 450 milyon dolar
  4/üç yolda hep küme düşmemeye oynayan bir takım olmuş
  5/Utanmadan hangi yuzle dahala başkan adayı olmaya kalkıyorsun veya yönetimde olmayı düşünüyorsunuz?
  6/107 rakamını söyledi baskan 107 milyon yönetimde olan kişiler para alıcak bunun içinmi korkutmaya çalışıyorsunuz?
  7/Trubunde olan kişilere istediğiniz kadar para verin susturamazsınız başaramadınız defolup gidin artık

  7
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı