Sahaya çıkması bile lüks!

Olay Medya Spor Yazarı Erdal Akçay'ın Galatasaray - Bursaspor maçı değerlendirmesidir.

İstanbul’a giderken Bursaspor’un Galatasaray karşısından 1 puanla ayrılmasını iyi bir sonuç olarak görebilirdik. Ancak rakip daha ilk yarıda 3 sakatlık yaşamış ve üstelik öne geçip önemli fırsatlar kaçırınca 1-1’lik skora üzülmemek elde değil.

Bursaspor adına kaçan balık gerçekten büyük oldu.

Böyle bir Galatasaray’ı yakalamışken atacaksın ikiyi, üçü, maçı kazanıp fiyakanı yapacaksın. Hem de keseni doldurup döneceksin.

7 yabancılı Galatasaray’a karşı 3’ü altyapıdan 8 yerli oyuncuyla sahaya çıkan yeşil beyazlı takım ilk yarıda hem önde basıp hem de sabırlı oyunuyla fırsat kolladı. Sakho ve Chedjou ile girilen pozisyonlar golle sonuçlanabilirdi. En büyük sıkıntı final paslarında yapılan hatalar oldu.

Samet Aybaba, 58’de Yusuf-Lima değişimiyle ilk hamlesini yaparken, 3 dakika sonra kazanılan penaltıda Muslera’nın çıkardığı topu Aytaç ağlara gönderip özlediğimiz Timsah yürüyüşünü vizyona koydu. Ardından Tunay Torun, Sakho ve Burak ile harcanan üç fırsat var ki farka gitmemek içten bile değildi. 73’te kulübenin anlaşmazlığı sonucu Tunay yerine yanlışlıkla Burak’ın oyundan alınması Aybaba’nın planlarını alt üst ederken, 4 dakika sonra yenen beraberlik golü hem tribünleri hem de Cim Bom’u uykudan uyandırdı.

Galibiyetle taçlanacak geceyi 1 puanla bitirmek olacak iş değil.

Bunu da ancak Bursaspor başarabilirdi her halde.

Sakho dün akşam gerçekten kötüydü. Kaçırdıklarıyla saç baş yoldurdu. Yusuf’u söylemeye bile gerek yok, sahaya çıkması lüks artık. Tunay’dan da istenilen verim alınamayacak gibi duruyor.

9 maçta 6 beraberikle Avrupa’da bile rekora giden Bursaspor’dan Alanya maçzıyla birlikte artık galibiyet serisi bekliyoruz.

Sarı kartlarda Bursaspor’a cömert davranan (4), Galatasaray’a ise sadece 1 kartla cimrilik yapan Ali Palabıyık Ozan Kabak’ı atmayarak görevini yapmanın huzuruyla sahadan ayrıldı.

3 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. takım iyi top oynuyor Yusuf ve tunayın yerine lima ve Furkan oynar devre arasında iyi bir kanat oyuncusu ve 10 numara bizi uefaya götürür sakhoyu besleyecek topçu lazım…

    2
    1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu