Sahada en çok Bursaspor kaldı

Futbol istatistik rakamlar ve detay çeşitlilikleri ile bir başka güzel hale geliyor. Artık teknik direktörler ve ekipleri teknolojinin de yardımı ile her türlü detay bilgisi ve istatistik gerçekleri ile takımlarını hazırlıyor. 

Türkiye Spor Toto Süper Ligi'nin geride kalan 22 haftasında ise ilginç bir detay ortaya çıkmış durumda. İlk yarı ve maç sonu uzatma dakikaları takımların belki de kaderini, geleceğini hatta şampiyonluğu bile etkileyebiliyor.

TİMSAH İLK SIRADA

Geride kalan 22 hafta içinde en fazla uzatma dakikası oynayan kulüp Bursaspor. Yeşil beyazlı ekip 2125 dakika ile ligimizin en fazla süre sahada kalan takım oldu. Bursaspor ardından Beşiktaş 2124 dakika sahada kaldı. Fenerbahçe ise 2116 dakika ile zirve yarışında bulunan ekipler içinde uzatma süresi açısından 3. durumda. Trabzonspor 2111 dakika ile 22 haftayı tamamlarken, 2084 dakika ile Galatasaray en az uzatma süresi olan takım durumunda.

LİDERE 41 DAKİKA FARK ATTI

Bu rakamlar gerçeğinde şu ortaya çıkıyor ki, lider Galatasaray 22 hafta sonunda Bursaspor'dan 41 dakika az sahada kalmış durumda. Başka deyişle Galatasaray, Bursaspor ve Beşiktaş'tan neredeyse yarım devre sahada az yer almış durumda. Aynı hesaba göre lider Galatasaray Fenerbahçe'den 32 dakika, Trabzonspor'dan 27 dakika daha az uzatma dakikası oynamak durumunda kaldı.

 

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu