Sağlam’dan mutlusu yok

Aynı günde biten üç futbolcunun transferi genç teknik adamın yüzünü güldürdü.

 Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yapılan transferlerin takıma büyük katkı sağlayacağını ve  gerçekleştiği için mutlu olduğunu söyledi. Kaleci Scott Carson ile birlikte Alfred N'Diaye, Landry N'Guemo ve Michael Chretien Basser'in kalitelerini ispatlamış oyuncular olduğunun altını çizen Sağlam, "Takip ettiğimiz, yıllarca Fransa'da forma giymiş, tecrübeli oyuncuları kadromuza kattık. Bunun araştırmasını çok yaptık. Gönderdiğimiz oyuncuların yerine daha genç ve daha fazla verim alabileceğimiz isimlerle anlaştık" dedi.

 

YENİ TRANSFER ARAYIŞI YOK

Şu an için yeni bir oyuncu arayışına girmeyeceklerini belirten Ertuğrul Sağlam, kamptan sonra durum değerlendirmesi yapacağını söyledi. Yeni gelenlerle birlikte kadrodaki yabancı futbolcu sayısının 10 olduğunu ifade eden Sağlam, "Belki bazı isimlerle yolumuzu ayırabiliriz. Ama hepsi mukaveleli futbolcularımız. Şu an böyle bir düşüncede olmasak bile önümüzdeki günler neyi getirir bilemem" ifadesini kullandı. Yabancı bir forvet arayışı içine girmeyeceklerini kaydeden genç teknik adam, "Miller, Turgay ve Sercan'la yolumuza devam edeceğiz. Bu isimlere A2 takımında oynayan Okan'ı da dahil etmeyi düşünüyorum. Bu oyuncular Süper Lig'de her takımı sürükleyebilecek kalitede forvetler" diye konuştu.       

 

Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu